Schneider Electric TeSys D - LC1DT20F7 - AC mágneskapcsoló, 20A (AC1) , csavaros csatlakozású, 4Z pólus
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric TeSys Deca sorozatú LC1DT20F7 kontaktor egy professzionális, ipari célokra tervezett kapcsolóberendezés, amely elsősorban rezisztív terhelések kapcsolására szolgál. Ez a 4 pólusú, 4 NO (záró) érintkezővel ellátott kontaktor AC-1 felhasználási kategóriába tartozik, és akár 440V-os váltakozó áramú hálózatban is alkalmazható, 20A névleges üzemi árammal. A vezérlőáramkör 110V AC 50/60Hz feszültséggel működik, csavarkötésű csatlakozókkal rendelkezik a könnyű és biztonságos telepítés érdekében.
A műszaki paramétereket tekintve az LC1DT20F7 maximális üzemi feszültsége a főáramkörben 690V AC 25-400Hz, illetve 300V DC egyenáram esetén. A termék konvencionális termikus árama 20A a főáramkörben 60°C-on, míg a jelzőáramkörben 10A ugyanezen a hőmérsékleten. A kapcsolási kapacitás tekintetében az Irms névleges bekapcsolási képesség a jelzőáramkörben 140A AC, illetve 250A DC az IEC 60947-5-1 szabványnak megfelelően, míg a főáramkörben 250A 440V feszültségnél. A kontaktor névleges megszakítóképessége szintén 250A 440V-nál a főáramkörben. A termék kis impedanciával rendelkezik, mindössze 2,5 mOhm értékkel 20A terhelés és 50Hz frekvencia mellett, ami hatékony működést biztosít és minimalizálja a hőveszteséget. A teljesítményveszteség pólusonként mindössze 1,56W AC-1 üzemmódban.
Az LC1DT20F7 kontaktor mechanikai élettartama rendkívül magas, 15 millió kapcsolási ciklus, ami hosszú távú, megbízható működést garantál. A vezérlőáramkör feszültségtartományai jól definiáltak: 0,3-0,6 Uc (-40…70 °C) a kiejtési feszültség AC 50/60 Hz esetén, míg a működési feszültség 0,8-1,1 Uc (-40…60 °C) AC 50 Hz, illetve 0,85-1,1 Uc (-40…60 °C) AC 60 Hz esetén. A bekapcsolási teljesítmény 70 VA 60 Hz-en és 50 Hz-en egyaránt (cos phi 0,75 értékkel 20°C-on), míg a tartó teljesítményfelvétel 7,5 VA 60 Hz-en és 7 VA 50 Hz-en (cos phi 0,3 értékkel 20°C-on). A kapcsolási idő 4-19 ms nyitáskor és 12-22 ms záráskor, a maximális működési frekvencia pedig 3600 ciklus/óra 60°C-on.
Schneider Electric TeSys Deca LC1DT20F7 műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: TeSys Deca
Termék típusa: Kontaktor
Rövid megnevezés: LC1D
Alkalmazás: Rezisztív terhelés
Felhasználási kategória: AC-1
Pólusok leírása: 4P (4 NO - záró)
Elektromos jellemzők
Névleges üzemi feszültség [Ue]: Főáramkör: <= 690 V AC 25...400 Hz
Főáramkör: <= 300 V DC
Névleges üzemi áram [Ie]: 20 A (60°C alatt) <= 440 V AC AC-1 főáramkörben
Vezérlőáramköri feszültség [Uc]: 110 V AC 50/60 Hz
Szigetelési feszültség [Ui]: 690 V (főáramkör), 690 V (jelzőáramkör) IEC 60947 szerint
Túlfeszültség kategória: III
Szennyezettségi fok: 3
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 6 kV IEC 60947 szerint
Terhelhetőség és védelem
Konvencionális szabad levegőn mért termikus áram [Ith]: 10 A (60°C-on) jelzőáramkörben
20 A (60°C-on) főáramkörben
Irms névleges bekapcsolási képesség: 140 A AC jelzőáramkörben IEC 60947-5-1 szerint
250 A DC jelzőáramkörben IEC 60947-5-1 szerint
250 A 440 V-nál főáramkörben IEC 60947 szerint
Névleges megszakítóképesség: 250 A 440 V-nál főáramkörben IEC 60947 szerint
Névleges rövid idejű áramtartás [Icw]:
30 A 40°C - 10 perc főáramkörben
61 A 40°C - 1 perc főáramkörben
105 A 40°C - 10 mp főáramkörben
210 A 40°C - 1 mp főáramkörben
100 A - 1 mp jelzőáramkörben
120 A - 500 ms jelzőáramkörben
140 A - 100 ms jelzőáramkörben
Teljesítmény jellemzők
Átlagos impedancia: 2,5 mOhm - Ith 20 A 50 Hz főáramkörben
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 1,56 W AC-1
Hődisszipáció: 2-3 W 50/60 Hz-en
Vezérlési jellemzők
Vezérlőáramkör típusa: AC 50/60 Hz
Tekercs technológia: Beépített elnyomó modul nélkül
Vezérlőáramköri feszültség határok:
0,3...0,6 Uc (-40…70°C): kiesési AC 50/60 Hz
0,8...1,1 Uc (-40…60°C): működési AC 50 Hz
0,85...1,1 Uc (-40…60°C): működési AC 60 Hz
1...1,1 Uc (60…70°C): működési AC 50/60 Hz
Bekapcsolási teljesítmény VA-ban: 70 VA 60 Hz cos phi 0,75 (20°C-on)
70 VA 50 Hz cos phi 0,75 (20°C-on)
Tartó teljesítményfelvétel VA-ban: 7,5 VA 60 Hz cos phi 0,3 (20°C-on)
7 VA 50 Hz cos phi 0,3 (20°C-on)
Mechanikai jellemzők
Mechanikai élettartam: 15 millió ciklus
Működési idő: 4...19 ms nyitás, 12...22 ms zárás
Maximális működési sebesség: 3600 ciklus/óra 60°C-on
Védettségi fokozat (IP): IP20 előlapi rész IEC 60529 szerint
Magasság: 85 mm
Szélesség: 45 mm
Mélység: 92 mm
Környezeti jellemzők
Megengedett környezeti hőmérséklet: -40...60°C, 60...70°C derating mellett
Üzemi magasság: 0...3000 m
Tanúsítványok: DNV, GL, CCC, LROS, RINA, BV, GOST, UL, CSA, CB
Termék adatok
Névleges áram
20 A
Szélesség méret
95 mm
Hosszúság méret
120 mm
Magasság méret
55 mm
Mélység
92 mm