Schneider Electric TeSys D - LC1D25MD - DC mágneskapcsoló, 11kW/25A (400V, AC3) , csavaros csatlakozás, 1Z+1NY
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric TeSys Deca sorozatú LC1D25MD típusú kontaktor egy rendkívül sokoldalú ipari kapcsolóberendezés, amely kifejezetten motorvezérlési és ellenállásos terhelési alkalmazásokhoz lett kifejlesztve. Ez a 3 pólusú, 3NO kialakítású eszköz 220V DC vezérlőtekerccsel és csavaros kapocskialakítással rendelkezik, így ideális választás különböző ipari környezetekben történő alkalmazásokhoz.
A kontaktor AC-3 felhasználási kategóriában 440V-ig 25A névleges üzemi árammal rendelkezik, míg AC-1 kategóriában ugyanezen feszültségen akár 40A terhelést is képes kapcsolni. Az LC1D25MD kifejezetten robusztus kialakítású, ami kiváló megoldássá teszi különféle motorvezérlési feladatokhoz. A teljesítménye lenyűgöző: 380-400V AC hálózaton 11 kW-os motorteljesítményt képes vezérelni AC-3 és AC-3e kategóriában, míg 500V-on és 660-690V-on ez az érték 15 kW-ra emelkedik. Háromfázisú motoroknál 460/480V AC feszültségen 15 lóerős, 575/600V AC feszültségen pedig 20 lóerős motorokat is képes működtetni.
A termék villamos szilárdsági paraméterei is kiemelkedőek: 690V névleges szigetelési feszültség, 6 kV lökőfeszültség-állóság és III. túlfeszültség kategória jellemzi. A mechanikai tartóssága 30 millió kapcsolási ciklus, míg az elektromos élettartama terheléstől függően 1,4-1,65 millió ciklus között alakul. A berendezés IP20-as védettséggel rendelkezik, működési hőmérséklet-tartománya -40°C és +60°C között van, 60-70°C között pedig terheléscsökkentéssel használható. A kontaktor kifejezetten ellenálló a mechanikai behatásokkal szemben: zárt állapotban 4Gn, nyitott állapotban 2Gn rezgésállósággal rendelkezik, valamint zárt állapotban 15Gn, nyitott állapotban 8Gn ütésállóságot biztosít.
A beépítés rugalmassága érdekében az LC1D25MD mind sínre, mind lapra szerelhető, kompakt méretekkel (85 x 45 x 101 mm) rendelkezik. A csatlakozások tekintetében rendkívül sokoldalú: mind a vezérlőáramkör, mind a teljesítményáramkör különböző kábelkeresztmetszeteket és kábeltípusokat fogad, rugalmas és tömör vezetékek egyaránt használhatók. A vezérlőáramkörhöz 1-4 mm², a teljesítményáramkörhöz pedig 1-10 mm² keresztmetszetű kábelek csatlakoztathatók. Az LC1D25MD egyedülálló tulajdonsága a beépített kétirányú csúcskorlátozó diódás túlfeszültség-levezető, amely védi a vezérlőáramkört a kapcsolási túlfeszültségektől.
Schneider Electric TeSys Deca LC1D25MD műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: TeSys Deca
Terméktípus: Kontaktor
Eszköz rövid neve: LC1D
Kontaktor alkalmazása: Ellenállásos terhelés, Motorvezérlés
Felhasználási kategória: AC-3, AC-4, AC-1, AC-3e
Pólusok leírása: 3P
Villamos jellemzők
Névleges üzemi feszültség [Ue]: Teljesítményáramkör: <= 690 V AC 25...400 Hz, Teljesítményáramkör: <= 300 V DC
Névleges üzemi áram [Ie]: 25 A (at <60 °C) <= 440 V AC AC-3 teljesítményáramkörnél, 40 A (at <60 °C) <= 440 V AC AC-1 teljesítményáramkörnél, 25 A (at <60 °C) <= 440 V AC AC-3e teljesítményáramkörnél
Vezérlőáramkör feszültsége [Uc]: 220 V DC
Motorteljesítmény kW: 5.5 kW 220...230 V AC 50/60 Hz (AC-3), 11 kW 380...400 V AC 50/60 Hz (AC-3), 11 kW 415...440 V AC 50/60 Hz (AC-3), 15 kW 500 V AC 50/60 Hz (AC-3), 15 kW 660...690 V AC 50/60 Hz (AC-3), 5.5 kW 400 V AC 50/60 Hz (AC-4)
Kompatibilitási kód: LC1D
Pólusok kontaktus összetétele: 3 NO
Konvencionális szabad levegőn mért hőáram [Ith]: 10 A (60 °C-on) jelzőáramkörhöz, 40 A (60 °C-on) teljesítményáramkörhöz
Névleges bekapcsolási áram [Irms]: 140 A AC jelzőáramkörhöz, 450 A 440 V-nál teljesítményáramkörhöz
Névleges megszakítási kapacitás: 450 A 440 V-nál teljesítményáramkörhöz
Névleges rövid idejű áramtartás [Icw]: 240 A 40 °C - 10 s teljesítményáramkörhöz, 380 A 40 °C - 1 s teljesítményáramkörhöz
Mechanikai jellemzők
Védettségi szint (IP): IP20 előlap
Mechanikai élettartam: 30 millió ciklus
Elektromos élettartam: 1,65 millió ciklus 25 A AC-3 Ue <= 440 V, 1,4 millió ciklus 40 A AC-1 Ue <= 440 V
Méretek (Ma x Sz x Mé): 85 x 45 x 101 mm
Nettó tömeg: 0,53 kg
Környezeti jellemzők
Megengedett környezeti hőmérséklet: -40...60 °C, 60...70 °C teljesítménycsökkentéssel
Üzemi magasság: 0...3000 m
Tűzállóság: 850 °C az IEC 60695-2-1 szerint
Lángállóság: V1 az UL 94 szerint
Termék adatok
Névleges áram
25 A
Névleges feszültség
400 V
Szélesség méret
92 mm
Hosszúság méret
111,999999999999 mm
Magasság méret
50 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Kivitel
profil/alak
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Névleges áram (In)
1 600 A
Mélység
101 mm