Schneider Electric Phaseo ABL1 - ABLP1A24100 - Modicon Panel tápegység, szerelőlapra szerelhető, 1f, 24 VDC, 10 A, 240 W
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Modicon termékcsaládjába tartozó ABLP1A24100 tápegység egy professzionális, ipari felhasználásra tervezett, szabályozott kapcsolóüzemű tápegység, amely megbízható teljesítményt és kiváló hatékonyságot kínál. Az alumínium házas, panelre szerelhető kivitel ideális választás különböző ipari alkalmazásokhoz, ahol stabil és megbízható 24V DC tápellátásra van szükség.
A tápegység széles bemeneti feszültségtartománnyal rendelkezik (85...264V AC), ami lehetővé teszi a világ bármely részén történő használatát, különböző hálózati feltételek mellett is. A 100-240V AC névleges bemeneti feszültség és az 50-60 Hz hálózati frekvencia kompatibilitás biztosítja a univerzális használhatóságot. A készülék kompatibilis a TN, TT és IT hálózati rendszerekkel, ami tovább növeli a felhasználási lehetőségeit. A tápegység 240W névleges teljesítménnyel és 10A kimeneti árammal rendelkezik, így ideális olyan ipari berendezések számára, amelyek nagyobb teljesítményt igényelnek.
Az ABLP1A24100 tápegység kiemelkedő műszaki tulajdonságokkal rendelkezik. A 87%-os hatásfok 230V AC mellett kiváló energiahatékonyságot biztosít, ami csökkenti az üzemeltetési költségeket. A kimeneti feszültség 21,6-26,4V között állítható, így rugalmasan alkalmazkodik a különböző alkalmazások igényeihez. A készülék kiváló védelmi funkciókkal rendelkezik, többek között túlterhelés és rövidzárlat elleni automatikus visszaállítású védelemmel, valamint túlmelegedés és túlfeszültség elleni manuális visszaállítású védelemmel. A maximális szivárgó áram mindössze 1 mA 240V AC mellett, ami biztonságos működést garantál. Az integrált 6,3A-es biztosíték (nem cserélhető) további védelmet nyújt a bemeneti oldalon.
A tápegység különleges jellemzője a robusztus indítási képesség, amely lehetővé teszi akár 8000 μF kapacitív terhelések indítását is. A maradék hullámosság kevesebb mint 150 mV, ami stabil és tiszta DC kimenetet biztosít az érzékeny elektronikai berendezések számára. A készülék kiváló MTBF (átlagos meghibásodások közötti idő) értékkel rendelkezik: 700000 óra 25°C-on, teljes terhelés mellett, az SR 332 szabványnak megfelelően. Az ABLP1A24100 tápegység különböző szerelési pozíciókban használható (A, B, C, D, F és G pozíciók), és 5000 méteres tengerszint feletti magasságig működőképes, ami széleskörű telepítési rugalmasságot biztosít. A tápegységek párhuzamosan vagy soros kapcsolásban is használhatók a magasabb teljesítmény vagy feszültség elérése érdekében.
Schneider Modicon ABLP1A24100 tápegység műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Modicon Power Supply
Terméktípus: Tápegység
Tápegység típus: Szabályozott kapcsolóüzemű
Változat: Panelre szerelhető
Burkolat anyaga: Alumínium
Névleges bemeneti feszültség: 100...240 V AC egyfázisú
Névleges teljesítmény: 240 W
Kimeneti feszültség: 24 V DC
Kimeneti áram: 10 A
Részletes specifikációk
Bemeneti feszültség határértékek: 85...264 V AC
Névleges hálózati frekvencia: 50...60 Hz
Hálózati rendszer kompatibilitás: TN, TT, IT
Maximális szivárgó áram: 1 mA 240 V AC-nál
Bemeneti védelem típusa: Beépített biztosíték (nem cserélhető) 6.3 A
Bekapcsolási áram: 35 A 115 V-nál, 60 A 230 V-nál
Teljesítménytényező: 0.95 115 V AC-nál, 0.91 230 V AC-nál
Hatásfok: 87 % 230 V AC-nál
Kimeneti feszültség beállítási tartomány: 21.6...26.4 V
Teljesítmény disszipáció: 36 W
Áramfelvétel: < 3.6 A 115 V AC-nál, < 1.8 A 230 V AC-nál
Bekapcsolási idő: < 1.2 s
Áthidalási idő: > 20 ms 115 V AC-nál, > 40 ms 230 V AC-nál
Indítás kapacitív terheléssel: 8000 µF
Maradék hullámosság: < 150 mV
Átlagos meghibásodások közti idő (MTBF): 700000 h 25 °C-on, teljes terhelésnél, SR 332 szerint
Védelmi funkciók
Kimeneti védelem típusai:
- Túlterhelés és rövidzárlat elleni védelem, védelmi technológia: automatikus visszaállítás
- Túlmelegedés elleni védelem, védelmi technológia: manuális visszaállítás
- Túlfeszültség elleni védelem, védelmi technológia: manuális visszaállítás
Csatlakozások és mechanikai jellemzők
Csatlakozások - terminálok:
- Csavaros csatlakozás: 0.75...2.5 mm² (AWG 18...AWG 14) érvéghüvely nélkül
- Csavaros csatlakozás: 0.75...1.5 mm² (AWG 18...AWG 16) érvéghüvellyel
Vonal- és terhelésszabályozás:
- < 0.5 % 0-100 % terhelésnél 25 °C-on
- < 1 % teljes feszültségtartományban 25 °C-on
Állapotjelző LED: 1 LED (zöld) kimeneti feszültség
Mélység: 190 mm
Magasság: 50 mm
Szélesség: 93 mm
Kimeneti kapcsolás: Párhuzamos, Soros
Szerelési mód:
- Top hat típusú TH35-15 sínre az IEC 60715 szerint
- Top hat típusú TH35-7.5 sínre az IEC 60715 szerint
- Duplaszelvényű DIN sínre
- Panelra szerelhető
Dielektromos szilárdság: 3000 V AC bemenet és kimenet között
Környezeti paraméterek
Üzemi hőmérséklet:
-10...50 °C terheléscsökkentés nélkül, A, B, C, D, F, G szerelési pozícióban < 2000 m
50...70 °C 2.5 % / °C áramcsökkentéssel, A, B, C, D, F, G szerelési pozícióban < 2000 m
Üzemi tengerszint feletti magasság: 5000 m
Ütésállóság: 150 m/s² 11 ms-ig
IP védettség: IP10
Rezgésállóság:
- 3 mm (f= 2...9 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint
- 10 m/s² (f= 9...200 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint
Termék adatok
Szélesség méret
140 mm
Hosszúság méret
245 mm
Magasság méret
60 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP10
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
190 mm
Beépítési szélesség
93 mm