Schneider Electric Zelio Logic - SR3B101FU - programozható relé, bővíthető, LCD kijelző, 6 DI, 4 DO relés, belső órával, 230 VAC
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A SR3B101FU relé 6 diszkrét bemenetet és 4 relés kimenetet tartalmaz, ami lehetővé teszi különböző érzékelők és aktuátorok egyszerű csatlakoztatását. A bemenetek 100-240 V AC feszültséggel működnek, 0,6 mA bemeneti árammal, míg a relés kimenetek 8 A terhelést képesek kapcsolni. A készülék 500 programsort támogat FBD (Function Block Diagram) programozás esetén, és 240 sort ladder (létradiagram) programozás esetén, így rugalmasan alkalmazható különböző vezérlési stratégiákhoz. A ciklusidő 6-90 ms között változhat, ami gyors reakcióidőt biztosít a kritikus alkalmazásokhoz.
A Zelio Logic SR3B101FU számos kiemelkedő jellemzővel rendelkezik, amelyek növelik megbízhatóságát és használhatóságát. A beépített óra 10 éves adattartással rendelkezik 25°C-on, és az órapontatlanság mindössze 12 perc/év 0-55°C között, illetve 6 másodperc/hónap 25°C-on. A készülék minden bekapcsoláskor ellenőrzi a programmemóriát, továbbá védelmet nyújt a kapocspolaritás felcserélése ellen. Az 1780 V-os szigetelési feszültség és az IP40-es védettséggel (előlap) rendelkező készülékház biztosítja a megbízható működést ipari környezetben is. A relé teljesíti a vonatkozó IEC szabványokat, beleértve az elektromágneses kompatibilitásra és a túlfeszültség-védelemre vonatkozókat is.
A Schneider Electric SR3B101FU telepítése rendkívül egyszerű - DIN sínre (35 mm) pattintható, vagy csavaros rögzítéssel is felszerelhető a visszahúzható rögzítőfülek segítségével. A különböző csatlakozási lehetőségek (tömör, sodrott vagy érvéghüvelyes vezetékek 0,2-2,5 mm² keresztmetszettel) tovább növelik a rugalmasságot. A relék elektromos élettartama jelentős - az AC-12 terhelés esetén 500 000 kapcsolási ciklus 230 V, 1,5 A mellett. A működési hőmérséklet-tartomány -20°C és +55°C között van (nem szellőztetett burkolatban -20°C és +40°C között), ami széles körű alkalmazást tesz lehetővé különböző környezeti feltételek mellett.
A Zelio Logic SR3B101FU programozható relével jelentősen csökkentheted az egyszerű automatizálási feladatok megvalósítási idejét és költségét. A kompakt méret (84x71,2x59,5 mm), a bővíthetőség és a magas megbízhatóság teszi ideális választássá épületautomatizálási, szivattyúvezérlési, világítási és egyéb kisebb ipari alkalmazásokhoz. A SR3B101FU cikkszámú Schneider Electric Zelio Logic relé a korszerű vezérléstechnika minden előnyét egyetlen kompakt készülékben testesíti meg.
Schneider Electric Zelio Logic - SR3B101FU - programozható relé, bővíthető, LCD kijelző, 6 DI, 4 DO relés, belső órával, 230 VAC műszaki adatok
Általános információk
Termékcsalád: Zelio Logic
Terméktípus: Moduláris intelligens relé
Kijelző: Beépített LCD
Programozási jellemzők
Programsorok száma: 0...500 sor FBD programozás esetén, 0...240 sor létradiagramos programozással
Ciklusidő: 6...90 ms
Adattartás: 10 év 25 °C-on
Órapontatlanság: 12 perc/év 0...55 °C-on, 6 másodperc/hónap 25 °C-on
Ellenőrzések: Program memória ellenőrzése minden bekapcsoláskor
Villamos jellemzők
Tápfeszültség: 100...240 V
Tápfeszültség határok: 85...264 V
Frekvencia: 50/60 Hz
Maximális áramfelvétel: 30 mA 240 V-nál (bővítés nélkül), 40 mA 240 V-nál (bővítésekkel), 80 mA 100 V-nál (bővítésekkel), 80 mA 100 V-nál (bővítés nélkül)
Teljesítményfelvétel: 12 VA bővítésekkel, 7 VA bővítés nélkül
Szigetelési feszültség: 1780 V
Védelmi típus: Kapocspolaritás felcserélése ellen (vezérlési utasítások nem hajtódnak végre)
Bemenetek
Diszkrét bemenetek száma: 6
Bemenet feszültsége: 100...240 V AC
Bemeneti áram: 0,6 mA
Bemeneti frekvencia: 47...53 Hz, 57...63 Hz
Garantált 1-es állapot feszültség: >= 79 V
Garantált 0-ás állapot feszültség: <= 40 V
Garantált 1-es állapot áram: >= 0,17 mA
Garantált 0-ás állapot áram: <= 0,5 mA
Bemeneti impedancia: 350 kOhm
Kimenetek
Kimenetek száma: 4 relés
Kimeneti feszültséghatárok: 5...30 V DC, 24...250 V AC
Érintkező típusa: NO (záró)
Kimeneti termikus áram: 8 A minden kimenetre
Elektromos élettartam: AC-12: 500000 ciklus 230 V, 1,5 A esetén; AC-15: 500000 ciklus 230 V, 0,9 A esetén; DC-12: 500000 ciklus 24 V, 1,5 A esetén; DC-13: 500000 ciklus 24 V, 0,6 A esetén
Minimális kapcsolási képesség: >= 10 mA 12 V-nál
Működési frekvencia: 0,1 Hz terheléssel, 10 Hz terhelés nélkül
Mechanikai élettartam: 10000000 kapcsolási ciklus
Csatlakozás és szerelés
Csatlakozó típusa: Csavaros kapcsok
Vezeték keresztmetszet: 1 x 0,2...1 x 2,5 mm² (AWG 25...14) félig merev; 1 x 0,2...1 x 2,5 mm² (AWG 25...14) tömör; 1 x 0,25...1 x 2,5 mm² (AWG 24...14) hajlékony, érvéghüvellyel; 2 x 0,2...2 x 1,5 mm² (AWG 24...16) tömör; 2 x 0,25...2 x 0,75 mm² (AWG 24...18) hajlékony, érvéghüvellyel
Meghúzási nyomaték: 0,5 Nm
Szerelés: 35 mm-es DIN sínre vagy csavarozható
Környezeti jellemzők
IP védettség: IP20 (csatlakozóblokk), IP40 (előlap)
Működési hőmérséklet: -20...40 °C nem szellőztetett burkolatban, -20...55 °C általánosan
Tárolási hőmérséklet: -40...70 °C
Üzemi magasság: 2000 m
Relatív páratartalom: 95% kondenzáció és csepegés nélkül
Tanúsítványok és szabványok
Terméktanúsítványok: GOST, C-Tick, CSA, UL, GL
Termék adatok
Szélesség méret
90 mm
Hosszúság méret
100 mm
Magasság méret
70 mm
Mélység
59,5 mm