Schneider Electric Zelio Logic - SR2A101BD - programozható relé, kompakt, LCD kijelző, 6 DI, 4 DO relés, 24 VDC
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Zelio Logic SR2A101BD egy kompakt, intelligens programozható relé, amely kifejezetten ipari automatizálási feladatokra lett tervezve. A készülék 24V DC tápfeszültségen működik, beépített LCD kijelzővel rendelkezik, amely megkönnyíti a programozást és a hibaelhárítást. A Zelio Logic termékcsalád részeként ez a modell tökéletes választás kisebb vezérlési feladatokhoz, ahol költséghatékony és megbízható megoldásra van szükség.
Az SR2A101BD modell 10 be/kimeneti ponttal rendelkezik, ebből 6 diszkrét bemenet és 4 relés kimenet áll rendelkezésre. A diszkrét bemenetek megfelelnek az IEC 61131-2 Type 1 szabványnak, és 24V DC feszültségen működnek, 4 mA bemeneti árammal. A bemenetek különleges tulajdonsága, hogy kompatibilisek a háromvezetékes PNP közelítéskapcsolókkal, így közvetlenül csatlakoztathatók hozzá különböző szenzorok. A számlálási frekvencia akár 1 kHz is lehet, ami lehetővé teszi a gyors impulzusok detektálását.
A 4 relés kimenet 8A hőterhelési áramerősséget képes kezelni, és széles feszültségtartományban használható: 24-250V AC vagy 5-30V DC. A kimenetek elektromos élettartama jelentős, akár 500 000 kapcsolási ciklus is lehet különböző terhelési feltételek mellett, például AC-12, AC-15, DC-12 vagy DC-13 alkalmazásokban az IEC 60947-5-1 szabvány szerint. A mechanikai élettartam még ennél is impresszívebb: 10 millió kapcsolási ciklus. A kimenetek válaszideje is figyelemreméltóan gyors: 10 ms a 0-ról 1-re váltásnál, és 5 ms az 1-ről 0-ra váltásnál.
Az SR2A101BD programozhatósága kiemelkedő, akár 240 programsor írható létradiagramos programozással, a ciklusidő pedig 6-90 ms között mozog. A készülék tápellátási feszültségtartománya 19,2-30V DC, és maximális áramfelvétele 100 mA bővítőmodul nélkül. A teljesítményfelvétel mindössze 3W, ami energiahatékony működést biztosít. További fontos biztonsági jellemző a fordított polaritás elleni védelem, valamint a programtár ellenőrzése minden bekapcsoláskor.
A készülék kompakt kialakítású, 35 mm-es DIN sínre szerelhető vagy csavarozással is rögzíthető. Az IP védettségi szint IP20 a csatlakozóblokknál és IP40 az előlapon. Széles üzemi hőmérséklet-tartományban használható: -20...55°C között, illetve nem szellőztetett tokozásban -20...40°C között. A csatlakozások csavaros sorkapcsokkal történnek, amelyek 0,2-2,5 mm² keresztmetszetű vezetékek fogadására alkalmasak. A készülék rendelkezik különböző nemzetközi tanúsítványokkal, mint például CSA, UL, C-Tick, GL és GOST, valamint megfelel számos elektromágneses összeférhetőségi (EMC) és biztonsági szabványnak, többek között az IEC 61000 és IEC 61131-2 előírásoknak.
Schneider Electric Zelio Logic - SR2A101BD - programozható relé, kompakt, LCD kijelző, 6 DI, 4 DO relés, 24 VDC műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Zelio Logic
Terméktípus: Kompakt intelligens relé
Helyi kijelző: Igen
Programsorok száma: 0...240 létradiagramos programozással
Ciklusidő: 6...90 ms
Tápellátás
Névleges tápfeszültség: 24 V DC
Tápfeszültség tartomány: 19,2...30 V
Maximális áramfelvétel: 100 mA (bővítés nélkül)
Teljesítményfelvétel: 3 W bővítés nélkül
Fordított polaritás elleni védelem: Igen
Bemenetek
Diszkrét bemenetek száma: 6 (IEC 61131-2 Type 1 szerint)
Diszkrét bemenet típusa: Ellenállás
Diszkrét bemenet feszültsége: 24 V DC
Diszkrét bemenet árama: 4 mA
Számlálási frekvencia: 1 kHz
Bemeneti impedancia: 12 kOhm (IB...IG használata esetén)
7.4 kOhm (I1...IA és IH...IR diszkrét bemenet áramkör)
Bemenet kompatibilitás: 3-vezetékes PNP közelítéskapcsolók
Kimenetek
Kimenetek száma: 4 relés
Kimeneti feszültségtartomány: 24...250 V AC (relé kimenet)
5...30 V DC (relé kimenet)
Érintkezők típusa: NO (záró)
Kimeneti hőáram: 8 A minden 4 kimenethez
Elektromos élettartam: 500000 ciklus 230 V, 1,5 A esetén (AC-12)
500000 ciklus 230 V, 0,9 A esetén (AC-15)
500000 ciklus 24 V, 1,5 A esetén (DC-12)
500000 ciklus 24 V, 0,6 A esetén (DC-13)
Kapcsolási képesség: >= 10 mA 12 V-nál
Mechanikai élettartam: 10000000 ciklus
Időzítés
Válaszidő: 10 ms (0-ról 1-re váltásnál)
5 ms (1-ről 0-ra váltásnál)
Csatlakozások
Csatlakozás típusa: Csavaros sorkapocs, 0,2...2,5 mm² (AWG 25...14)
Meghúzási nyomaték: 0,5 N.m
Környezeti jellemzők
IP védettség: IP20 (csatlakozóblokk)
IP40 (előlap)
Működési hőmérséklet: -20...40 °C (nem szellőztetett házban)
-20...55 °C
Tárolási hőmérséklet: -40...70 °C
Üzemi magasság: 2000 m
Relatív páratartalom: 95% kondenzáció nélkül
Szabványok és tanúsítványok
Tanúsítványok: CSA, UL, C-Tick, GL, GOST
EMC megfelelőség: IEC 61000-6-2, IEC 61000-6-3, IEC 61000-6-4
Kisfeszültségi direktíva: IEC 61131-2
Termék adatok
Szélesség méret
90 mm
Hosszúság méret
100 mm
Magasság méret
65 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
59,5 mm