Schneider Electric TeSys D - LC1D25U7 - AC mágneskapcsoló, 11kW/25A (400V, AC3) , csavaros csatlakozás, 1Z+1NY
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A LC1D25U7 modell elsősorban 25A névleges áramerősséggel működik AC-3 üzemmódban 440V-ig, míg AC-1 alkalmazás esetén akár 40A terhelést is képes kezelni. A 250V AC 50/60Hz vezérlőtekercs lehetővé teszi a megbízható működtetést, míg a csavaros csatlakozóterminálok egyszerű és biztonságos bekötést garantálnak. Motoros alkalmazásokban kiemelkedő teljesítményt nyújt, különböző feszültségszinteken: 5,5 kW 220-230V-on, 11 kW 380-400V-on, és akár 15 kW 660-690V-on, AC-3 üzemmódban. Ez a sokoldalúság teszi rendkívül értékessé különféle ipari környezetekben.
A kontaktor mechanikai tartóssága lenyűgöző, 15 millió kapcsolási ciklussal, elektromos élettartama pedig AC-3 üzemmódban 1,65 millió ciklus 25A mellett, illetve 1,4 millió ciklus AC-1 üzemmódban 40A terheléssel. A készülék 85 mm magasságú, 45 mm szélességű és 92 mm mélységű, kompakt méretekkel rendelkezik, ami megkönnyíti a beépítést akár szűkös helyekre is. A TeSys Deca sorozat részeként a készülék kihasználja a Schneider Electric több évtizedes szakértelmét a kontaktorok területén.
A LC1D25U7 kontaktor további műszaki előnyei között szerepel a magas szigetelési feszültség (690V a teljesítménykörben), 6kV névleges lökőfeszültség-állóság, valamint az IP20-as védettség az előlapnál. A kontaktor működési hőmérséklet-tartománya -40°C-tól +60°C-ig terjed, 60-70°C között pedig teljesítménycsökkentéssel üzemeltethető. A biztonsági megbízhatósági szint tekintetében a B10d érték 1369863 ciklus névleges terheléssel, illetve 20 millió ciklus mechanikai terheléssel az EN/ISO 13849-1 szabvány szerint. A készülék az IEC, UL, CSA szabványoknak megfelelően tanúsított, ami nemzetközi használatát is biztosítja. A TeSys Deca LC1D25U7 kontaktor a csúcsminőségű komponenseknek és a fejlett tervezésnek köszönhetően megbízható és tartós választás az ipari vezérléstechnika területén, a Schneider Electric tradicionális minőségével.
Schneider Electric TeSys Deca LC1D25U7 mágneskapcsoló műszaki adatok
Termék főbb jellemzői
Termékcsalád: TeSys Deca
Termék típus: Kontaktor
Rövid terméknév: LC1D
Kontaktor alkalmazás: Motorvezérlés, Rezisztív terhelés
Felhasználási kategória: AC-3, AC-1, AC-3e
Pólusok leírása: 3P (3 NO)
Névleges üzemi feszültség: <= 690 V AC 25...400 Hz, <= 300 V DC
Névleges üzemi áram: 25 A (<60 °C) <= 440 V AC AC-3 teljesítménykörben, 40 A (<60 °C) <= 440 V AC AC-1 teljesítménykörben, 25 A (<60 °C) <= 440 V AC AC-3e teljesítménykörben
Vezérlőkör feszültsége: 250 V AC 50/60 Hz
Motor teljesítmény
5,5 kW 220...230 V AC 50/60 Hz (AC-3)
11 kW 380...400 V AC 50/60 Hz (AC-3)
11 kW 415...440 V AC 50/60 Hz (AC-3)
15 kW 500 V AC 50/60 Hz (AC-3)
15 kW 660...690 V AC 50/60 Hz (AC-3)
5,5 kW 400 V AC 50/60 Hz (AC-4)
5,5 kW 220...230 V AC 50/60 Hz (AC-3e)
11 kW 380...400 V AC 50/60 Hz (AC-3e)
11 kW 415...440 V AC 50/60 Hz (AC-3e)
15 kW 500 V AC 50/60 Hz (AC-3e)
15 kW 660...690 V AC 50/60 Hz (AC-3e)
Motor teljesítmény lóerőben
3 LE 230/240 V AC 50/60 Hz 1 fázisú motorokhoz
2 LE 115 V AC 50/60 Hz 1 fázisú motorokhoz
7,5 LE 230/240 V AC 50/60 Hz 3 fázisú motorokhoz
15 LE 460/480 V AC 50/60 Hz 3 fázisú motorokhoz
20 LE 575/600 V AC 50/60 Hz 3 fázisú motorokhoz
7,5 LE 200/208 V AC 50/60 Hz 3 fázisú motorokhoz
Elektromos jellemzők
Konvencionális szabad levegő hőáram: 10 A (60 °C) jelzőáramkörnél, 40 A (60 °C) teljesítménykörben
Irms névleges bekapcsolási képesség: 140 A AC jelzőáramkörnél (IEC 60947-5-1), 250 A DC jelzőáramkörnél (IEC 60947-5-1), 450 A 440 V-nál teljesítménykörben (IEC 60947)
Névleges megszakítási képesség: 450 A 440 V-nál teljesítménykörben (IEC 60947)
Névleges rövid idejű áramtartás: 240 A 40 °C - 10 mp teljesítménykörben, 380 A 40 °C - 1 mp teljesítménykörben
Átlagos impedancia: 2 mOhm - Ith 40 A 50 Hz teljesítménykör
Pólusonkénti teljesítménydisszipáció: 3,2 W AC-1, 1,25 W AC-3, 1,25 W AC-3e
Névleges szigetelési feszültség: 690 V teljesítménykör (IEC 60947-4-1), 690 V jelzőáramkör (IEC 60947-1)
Névleges lökőfeszültség-állóság: 6 kV (IEC 60947)
Mechanikai tulajdonságok
Mechanikai élettartam: 15 millió ciklus
Elektromos élettartam: 1,65 millió ciklus 25 A AC-3 <= 440 V, 1,4 millió ciklus 40 A AC-1 <= 440 V, 1,65 millió ciklus 25 A AC-3e <= 440 V
Működési idő: 12...22 ms zárás, 4...19 ms nyitás
Maximális kapcsolási gyakoriság: 3600 ciklus/óra 60 °C-nál
Védettségi fokozat: IP20 előlap (IEC 60529)
Méretek és szerelés
Magasság: 85 mm
Szélesség: 45 mm
Mélység: 92 mm
Nettó tömeg: 0,37 kg
Szerelési támogatás: Sín, Lemez
Csatlakozások
Vezérlőkör: csavaros csatlakozók 1...4 mm² hajlékony vagy merev vezetékhez
Teljesítménykör: csavaros csatlakozók 2,5...10 mm² hajlékony vezeték, 1,5...10 mm² merev vezeték
Meghúzási nyomaték: Vezérlőkör: 1,7 Nm, Teljesítménykör: 2,5 Nm
Termék adatok
Névleges áram
25 A
Névleges feszültség
400 V
Szélesség méret
92 mm
Hosszúság méret
111,999999999999 mm
Magasság méret
50 mm
Mélység
92 mm