Schneider Electric Modicon TM5 - TM5SDO12TK - I/O bővítő, komplett digitális kimenet, 12DO, 0,5A, 24 VDC
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A modul 12 tranzisztoros digitális kimenetet biztosít, amelyek mindegyike 0,5 A névleges áramot képes kapcsolni 24 V DC feszültségen. A kimenetek forrás típusúak (PNP), és számos védelmi funkcióval rendelkeznek a hosszú távú, problémamentes működés érdekében. A beépített védelmi megoldások között megtalálható a rövidzárlat elleni védelem, a túlterhelés elleni védelem, valamint a fordított polaritás elleni védelem is, amelyek mind hozzájárulnak a modul és a csatlakoztatott eszközök biztonságos működéséhez. A maximális áram kimeneti csoportonként 6 A, míg a csúcsáram akár 12 A is lehet. A modul kapcsolási frekvenciája rezisztív terhelésnél maximum 500 Hz, ami elegendő a legtöbb ipari alkalmazáshoz. A válaszidő 300 µs vagy kevesebb, mind be-, mind kikapcsoláskor, ami pontos időzítést tesz lehetővé a vezérelt folyamatokban.
A TM5SDO12TK kompatibilis a Modicon M258 és LMC058 logikai vezérlőkkel, valamint motion controllerekkel, így könnyen integrálható a meglévő Schneider Electric automatizálási rendszerekbe. A modul maximális teljesítményfelvétele mindössze 2,04 W, ami energiahatékony működést biztosít. A lokális jelzésekhez a modul 1 zöld LED-et tartalmaz a tápellátás jelzésére, 1 piros LED-et szintén a tápellátáshoz, valamint 12 sárga LED-et a kimenetek állapotának megjelenítésére, így a rendszer állapota egy pillantással ellenőrizhető. Az elektromos csatlakozáshoz egyvezetékes bekötést használ, ami egyszerűsíti a telepítést. A modul CE jelöléssel rendelkezik, és számos nemzetközi szabványnak megfelel, beleértve a CSA C22.2 No 213, UL 508, CSA C22.2 No 142 és IEC 61131-2 szabványokat.
A környezeti feltételek szempontjából a TM5SDO12TK kiváló rugalmasságot mutat: vízszintes telepítés esetén 0-55 °C között üzemeltethető teljesítménycsökkenés nélkül (60 °C-ig derating faktorral), míg függőleges telepítés esetén a működési hőmérséklet-tartomány 0-50 °C. Az IP20-as védettség megfelelő védelmet biztosít ipari környezetben, miközben a modul ellenáll az elektromágneses zavaroknak is. A 2-es szennyezettségi fokozat és az akár 2000 méteres tengerszint feletti magasságig történő működés tovább bővíti az alkalmazhatóságát. Rezgésállósága 1g 8,4-150 Hz tartományban DIN sínre szerelve, míg ütésállósága 15g 11 ms-ig, ami ipari környezetben is megbízható működést garantál. A modul méreteit tekintve kompakt kialakítású: a TM5 szelet 75 mm (2,95 hüvelyk) szélességű, 12,5 mm (0,49 hüvelyk) mélységű és 99 mm (3,9 hüvelyk) magasságú, így helytakarékosan beépíthető a vezérlőszekrénybe.
Modicon TM5 - TM5SDO12TK műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Modicon TM5
Termék típusa: Digitális kimeneti modul
Digitális kimenetek száma: 12
Digitális kimenet típusa: Tranzisztor
Kimeneti feszültség: 24 V DC
Kiegészítő adatok
Eszköz összetétele:
- Busz alap TM5ACBM11
- Csatlakozóblokk TM5ACTB12
- I/O modul TM5SDO12T
Kompatibilitás:
- Modicon M258
- Modicon LMC058
Termék kompatibilitás:
- Logikai vezérlő
- Motion controller
Kimeneti feszültség határok: 20,4...28,8 V
Digitális kimenet logika: Forrás (Source)
Áram csatornánként: 0,5 A
Maximális áram kimeneti csoportonként: 6 A
Szín: Fehér
Csúcs kimeneti áram: 12 A
Kapcsolási frekvencia: <= 500 Hz rezisztív terhelésnél
Válaszidő:
- <= 300 µs 0-ról 1-es állapotra váltáskor a kimenetnél
- <= 300 µs 1-es állapotról 0-ra váltáskor a kimenetnél
Maximális szivárgási áram: 5 µA kikapcsolt állapotban
Rövidzárlat elleni védelem: Van
Túlterhelés elleni védelem: Van
Fordított polaritás elleni védelem: Van
Szigetelés:
- Nincs szigetelés a csatornák között
- 500 Vrms AC szigetelés a csatorna és a busz között
Maximális feszültségesés:
- <0,3 V 500 mA-nél a kimenetnél
- <2 V 500 mA-nél az érzékelő tápellátásnál
Maximális tápáram érzékelőkhöz: 500 mA
Áramfelvétel:
- 48 mA 5 V DC busznál
- 52 mA 24 V DC bemenet/kimenetnél
Maximális teljesítményfelvétel: 2,04 W
Lokális jelzések
- 1 zöld LED a tápellátáshoz
- 1 piros LED a tápellátáshoz
- 12 sárga LED a kimenetek állapotához
Elektromos csatlakozás
Csatlakozás típusa: 1 vezetékes
Környezeti feltételek
Üzemi környezeti hőmérséklet:
- 0...55 °C teljesítménycsökkenés nélkül (vízszintes telepítés)
- 0...60 °C derating faktorral (vízszintes telepítés)
- 0...50 °C (függőleges telepítés)
Tárolási környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül
IP védettségi fokozat: IP20 az IEC 61131-2 szerint
Szennyezettségi fok: 2 az IEC 60664 szerint
Üzemi magasság: 0...2000 m
Tárolási magasság: 0...3000 m
Rezgésállóság:
- 1 gn 8,4...150 Hz között DIN sínen
- 3,5 mm 5...8,4 Hz között DIN sínen
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig
Elektrosztatikus kisüléssel szembeni ellenállás:
- 4 kV érintkezés esetén az IEC 61000-4-2 szerint
- 8 kV levegőben az IEC 61000-4-2 szerint
Elektromágneses mezőkkel szembeni ellenállás:
- 1 V/m 2...2,7 GHz az IEC 61000-4-3 szerint
- 10 V/m 80...2000 MHz az IEC 61000-4-3 szerint
Gyors tranziens impulzusokkal szembeni ellenállás:
- 1 kV (I/O) az IEC 61000-4-4 szerint
- 1 kV (árnyékolt kábel) az IEC 61000-4-4 szerint
- 2 kV (tápvezetékek) az IEC 61000-4-4 szerint
Lökőhullám állóság:
- 0,5 kV differenciál mód az IEC 61000-4-5 szerint
- 1 kV közös mód az IEC 61000-4-5 szerint
Méretek
- Szélesség: 75 mm (2,95 hüvelyk)
- Mélység: 12,5 mm (0,49 hüvelyk)
- Magasság: 99 mm (3,9 hüvelyk)
Termék adatok
Szélesség méret
90 mm
Hosszúság méret
110 mm
Magasság méret
70 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
75 mm