Schneider Electric Modicon Easy M200 - TM200C24U - PLC, 24 I/O1xRS485, tranzisztoros kimenet (sink), 24 VDC
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric TM200C24U típusú Easy Modicon M200 logikai vezérlő egy kompakt és sokoldalú PLC, amely ideális megoldást kínál kisebb és közepes automatizálási feladatokhoz. Ez a 24 V DC tápfeszültségű kontroller 24 be/kimenettel rendelkezik, amely rugalmas konfigurációs lehetőségeket biztosít különböző ipari alkalmazásokhoz.
A TM200C24U modell 14 diszkrét bemenetet és 10 tranzisztoros kimenetet tartalmaz. A bemenetek konfigurációja különösen figyelemre méltó: 4 gyors bemenet (I2-I5), 4 nagy sebességű bemenet (I0, I1, I6, I7) és 6 normál bemenet (I8-I13), ami lehetővé teszi különböző sebességű jelek feldolgozását. A 24 V DC bemenetekhez tartozó áram 7 mA, és mind sink, mind source (pozitív/negatív) logikával kompatibilisek az IEC 61131-2 szabványnak megfelelően. A kimeneti oldalon 2 gyors kimenettel (Q0-Q1) rendelkezik, amelyek PLS/PWM/PTO üzemmódban működtethetők, valamint 8 standard tranzisztoros kimenettel (Q2-Q9). A kimenetek negatív logikájúak (sink típusúak), 24 V DC feszültséggel és 0,5 A kimeneti árammal.
A TM200C24U vezérlő további bővíthetőséget kínál, maximum 4 I/O bővítőmodullal, ami akár 64 relés kimenetet vagy 138 tranzisztoros kimenetet jelenthet. A kontroller 10 W teljesítményt fogyaszt 24 V DC mellett maximális I/O terheléssel. A tápfeszültség megengedett tartománya 20,4-28,8 V, a bekapcsolási áramlökés pedig 35 A. Az eszköz gyors válaszidőkkel büszkélkedhet: a magas sebességű bemeneteknél mindössze 5 μs, a gyors bemeneteknél 35-100 μs, a normál bemeneteknél pedig 35-100 μs közötti érték jellemző. A kimenetek válaszideje egységesen 1 ms.
A TM200C24U vezérlő fejlett pozicionálási funkciókat kínál PWM/PLS módban, 2 csatornán, 100 kHz-es frekvenciával. A számlálóbemenetekkel 4 gyors bemenet használható HSC (nagy sebességű számláló) módban, 100 kHz-es frekvenciával és 32 bites felbontással. A készülék többféle vezérlőjel-típust támogat, beleértve a kvadratúra (x1, x2, x4), impulzus/irány, egyfázisú és CW/CCW jeleket. A kommunikációs lehetőségek között szerepel egy USB port mini B USB 2.0 csatlakozóval, valamint soros kapcsolat RS485 vagy RS232/RS485 interfésszel, amelyek 1,2-115,2 kbit/s adatátviteli sebességet támogatnak.
Schneider Electric Modicon Easy M200 - TM200C24U -PLC, 24 I/O1xRS485, tranzisztoros kimenet (sink), 24 VDC műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Easy Modicon M200
Terméktípus: Logikai vezérlő
Névleges tápfeszültség: 24 V DC
Diszkrét I/O szám: 24
Bemeneti jellemzők
Diszkrét bemenet feszültség: 24 V
Diszkrét bemenet feszültségtípus: DC
Diszkrét bemenet áram: 7 mA bementenként
Diszkrét bemenet logika: Sink vagy source (pozitív/negatív) 1-es típus az IEC 61131-2 szerint
Bemenet impedancia: 3,3 kOhm diszkrét bemeneteknél
Kimeneti jellemzők
Diszkrét kimenet feszültség: 24 V DC
Diszkrét kimenet áram: 0,5 A
Diszkrét kimenet típus: Tranzisztor
Diszkrét kimenet logika: Negatív logika (sink)
Maximális kimeneti közös áram: 2 A a COM 0-nál, 3 A a COM 1-nél
Kimenet frekvencia: 100 kHz gyors kimenet (PWM/PLS mód) a Q0...Q1-nél
Maximális szivárgási áram: 0,1 mA tranzisztoros kimenetnél
Maximális feszültségesés: <1 V
Maximális wolframterhelés: <12 W kimenetnél és gyors kimenetnél
Teljesítmény jellemzők
Teljesítményfelvétel: 10 W 24 V DC mellett (max I/O-val)
Tápfeszültség határértékek: 20,4…28,8 V
Bekapcsolási áramlökés: 35 A
Válaszidők
Válaszidő: 1 ms bekapcsolás, Q0...Q9 terminálok kimenetnél
1 ms kikapcsolás, Q0...Q9 terminálok kimenetnél
5 µs kikapcsolás, I0, I1, I6, I7 terminálok nagy sebességű bemenetnél
5 µs bekapcsolás, I0, I1, I6, I7 terminálok nagy sebességű bemenetnél
100 µs kikapcsolás, I2...I5 terminálok gyors bemenetnél
35 µs bekapcsolás, I2...I5 terminálok gyors bemenetnél
100 µs kikapcsolás, I8...I13 terminálok normál bemenetnél
35 µs bekapcsolás, I8...I13 terminálok normál bemenetnél
Memória és program
Memóriakapacitás: 512 byte belső flash a programok biztonsági mentéséhez
Adattároló eszköz: 32 GB micro SD kártya (opcionális)
Elem típus: BR2032 Li-CFx (Lítium-Szén Monofluorid), elem élettartam: 5 év
Biztonsági mentés ideje: 3 év 25 °C-on (tápellátás megszakítása esetén)
Fizikai jellemzők
Magasság: 90 mm
Mélység: 70 mm
Szélesség: 130 mm
Nettó tömeg: 0,382 kg
Környezeti jellemzők
IP védettségi fokozat: IP20 védőburkolattal
Termék tanúsítványok: CE
Szabványok: IEC 61131-2, IEC 61010-2-201
Üzemi környezeti hőmérséklet: 0...55 °C (vízszintes telepítés)
Tárolási környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Relatív páratartalom: 10...95 %, kondenzáció nélkül (üzemelés közben)
Termék adatok
Szélesség méret
90 mm
Hosszúság méret
138 mm
Magasság méret
136 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Kivitel
kompakt
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
70 mm