A Schneider Electric Harmony XPE termékcsaládba tartozó XPEB711 típusú lábkapcsoló egy professzionális, ipari alkalmazásokhoz kifejlesztett vezérlőeszköz, amely megbízható működést biztosít a legigényesebb környezetekben is. Ez a kék színű, műanyag házas lábkapcsoló védőfedéllel rendelkezik, amely megóvja a véletlen működtetéstől, növelve ezzel a munkabiztonságot.
A lábkapcsoló kioldó mechanizmussal van felszerelve, és két lépcsős működtetést tesz lehetővé, ami precíz irányítást biztosít. Kontaktus konfigurációja 2 NC + NO, amely sokoldalú vezérlési lehetőséget nyújt különböző ipari alkalmazásokban. Az eszköz IP66-os védettséggel rendelkezik, ami kiválóan védi a por és erős vízsugár ellen, így nedves vagy poros környezetben is megbízhatóan működik. A lábkapcsoló pozitív nyitással rendelkezik, amely megfelel az IEC 60947-5-1 szabvány K függelékének, biztosítva ezzel a maximális üzembiztonságot kritikus alkalmazásoknál is.
A XPEB711 lábkapcsoló villamos paraméterei kiemelkedőek: 3 A névleges üzemi árammal rendelkezik 240 V AC-15 kategóriában (A300), valamint 0,27 A névleges üzemi árammal 250 V DC-13 kategóriában (Q300) az IEC 60947-5-1 szabvány A függeléke szerint. A szigetelési feszültsége 500 V (3-as szennyezettségi fokozat mellett), ami megfelel számos nemzetközi szabványnak, mint az IEC 60947-1, NF C 20-040 C csoport, és VDE 0110 C csoport. Az UL 508 és CSA C22.2 No 14 szabványok szerint 300 V szigetelési feszültséggel rendelkezik. A lökőfeszültség-állósága 6 kV az IEC 60947-1 szerint, a kapcsok közötti maximális ellenállás pedig 25 MOhm az IEC 60255-7 3-as kategória, illetve az NF C 93-050 A módszer szerint.
A termék rendkívüli mechanikai tartóssággal rendelkezik: 10 millió működtetési ciklusra tervezték. Rövidzárlat elleni védelemként 10 A-es gG típusú olvadóbiztosíték használata ajánlott az IEC 60947-5-1, illetve a VDE 0660-200 szabvány szerint. A névleges üzemi teljesítmény DC-13 kategóriában különböző feszültségszinteken: 10 W 24 V-on, 7 W 48 V-on, és 4 W 120 V-on, mindegyik esetben <60 ciklus/perc üzemi sebességnél, 5 millió ciklusra, 0,5-ös terhelési tényező mellett, az IEC 60947-5-1 szabvány C függeléke szerint.
A XPEB711 lábkapcsoló UL és CSA tanúsítvánnyal rendelkezik, megfelelve a legszigorúbb nemzetközi biztonsági előírásoknak is. Üzemi hőmérséklet-tartománya -25°C és 70°C között van, míg tárolási hőmérséklet-tartománya -40°C és 70°C között. Rezgésállósága 5 gn (f=10...500 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint, ütésállósága pedig 30 gn az IEC 60068-2-27 szerint, ami kiváló mechanikai védettséget biztosít a terméknek. Túlfeszültség kategóriája II. osztály az IEC 61140 és NF C 20-030 szabványok szerint. A lábkapcsoló méretei a műszaki rajzokon részletesen megtalálhatóak, rögzítése pedig Ø 16 x 4 süllyesztett furattal történik, a védőburkolat 4 db rozsdamentes acél csavarral rögzíthető, 1 N.m meghúzási nyomatékkal.
Schneider Electric Harmony XPE - XPEB711 - lábkapcsoló, 2 fokozatú, 1NO+2NC, védeőtetővel, műanyag, kioldóval, kék műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Harmony XPE
Termék vagy komponens típus: Lábkapcsoló
Anyag: Műanyag
Lábkapcsoló típus: Egyes lábkapcsoló
Eszköz rövid neve: XPEB
Szállított felszerelés: Védőtető
Kioldó mechanizmus: Kioldó mechanizmussal
Érintkező működés: 2 lépés
Érintkezők típusa és összetétele: 2 NC + NO
Szín: Kék
Kiegészítő jellemzők
Pozitív nyitás: IEC 60947-5-1 K függelék szerint
Csatlakozások - kivezetések: Csavaros csatlakozókapocs, <= 1 x 2,5 mm² kábelvéggel vagy anélkül
Csavaros csatlakozókapocs, <= 2 x 1,5 mm² kábelvéggel vagy anélkül
Mechanikai élettartam: 10000000 ciklus
Névleges üzemi áram: 3 A, 240 V, AC-15, A300
0,27 A, 250 V, DC-13, Q300 IEC 60947-5-1 A függelék szerint
Névleges szigetelési feszültség: 500 V (3-as szennyezettségi fokozat) IEC 60947-1 szerint
500 V (3-as szennyezettségi fokozat) NF C 20-040 C csoport szerint
500 V (3-as szennyezettségi fokozat) VDE 0110 C csoport szerint
300 V UL 508 szerint
300 V CSA C22.2 No 14 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság: 6 kV IEC 60947-1 szerint
Kapcsok közötti maximális ellenállás: 25 MOhm IEC 60255-7 3-as kategória szerint
25 MOhm NF C 93-050 A módszer szerint
Rövidzárlat elleni védelem: 10 A gG típusú olvadóbiztosíték IEC 60947-5-1 szerint
10 A gG típusú olvadóbiztosíték VDE 0660-200 szerint
Névleges üzemi teljesítmény W-ban: 10 W DC-13, üzemi sebesség <60 ciklus/perc, 5000000 ciklus, 24 V, terhelési tényező: 0,5 IEC 60947-5-1 C függelék szerint
4 W DC-13, üzemi sebesség <60 ciklus/perc, 5000000 ciklus, 120 V, terhelési tényező: 0,5 IEC 60947-5-1 C függelék szerint
7 W DC-13, üzemi sebesség <60 ciklus/perc, 5000000 ciklus, 48 V, terhelési tényező: 0,5 IEC 60947-5-1 C függelék szerint
Környezeti paraméterek
Termék tanúsítványok: UL, CSA
Védőkezelés: TH
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...70 °C
Rezgésállóság: 5 gn (f= 10...500 Hz) IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 30 gn IEC 60068-2-27 szerint
Túlfeszültség kategória: II. osztály IEC 61140 szerint
II. osztály NF C 20-030 szerint
IP védettségi fokozat: IP66 IEC 60529 szerint
Szabványok
Szabványok: NF E 09-031