Schneider Electric Harmony XB5 - XB5FK125M5C0 - panelbe süllyesztett komplett műanyag világító kapcsoló, Ø30, 2 állású, 230 VAC, 1NO+1NC, narancs, szürke körgy.
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Műszaki szempontból a XB5FK125M5C0 kapcsoló két állással (90°-os elfordítási szöggel) rendelkezik, és 1 NO + 1 NC érintkezőkonfigurációval van ellátva, lassú bontású kontaktusműködéssel. Az érintkezők ezüst ötvözetből (Ag/Ni) készültek, így kiváló vezetőképességet és hosszú élettartamot biztosítanak. A kapcsoló csavaros csatlakozókkal rendelkezik, amelyek akár 2 x 1,5 mm² keresztmetszetű vezetékek csatlakoztatását is lehetővé teszik kábelbilinccsel, vagy legalább 1 x 0,22 mm² keresztmetszetűt kábelbilincset nélkül, az IEC 60947-1 szabványnak megfelelően. A kapcsoló nyomógombos fejének átmérője kerek, beépíthető-süllyesztett kivitelű, 30,5 mm-es szerelési átmérővel.
A kapcsoló villamos jellemzői kiemelkedőek: 10 A konvencionális szabad levegőn mérhető termikus árammal rendelkezik az IEC 60947-5-1 szabvány szerint, 600 V névleges szigetelési feszültséggel (3-as szennyezettségi fokozat) és 6 kV névleges lökőfeszültség-állósággal. A működtető áram kategóriánként változik: AC-15 esetén 3 A 240 V-nál, 6 A 120 V-nál, illetve DC-13 esetén 0,1 A 600 V-nál, 0,27 A 250 V-nál és 0,55 A 125 V-nál. A mechanikai élettartam rendkívül magas: 1 000 000 ciklus, míg az elektromos élettartam szintén 1 000 000 ciklus különböző terhelési kategóriáknál, kevesebb mint 3600 ciklus/óra működtetési gyakoriság és 0,5-ös terhelési tényező mellett.
Schneider Electric Harmony XB5 - XB5FK125M5C0 - panelbe süllyesztett komplett műanyag világító kapcsoló, Ø30, 2 állású, 230 VAC, 1NO+1NC, narancs, szürke körgy. műszaki adatok
Általános információk
Termékcsalád: Harmony XB5
Terméktípus: Világító választókapcsoló
Rövid terméknév: XB5F
Keret anyaga: Műanyag színtartó bevonattal, szürke
Fej típusa: Beépíthető-süllyesztett
Szerelési átmérő: 30,5 mm
Jelzőegység fejének alakja: Kerek
Működési jellemzők
Működtető típusa: Rögzített állású
Fogantyú típusa: Rögzített állású fogantyú
Működtető profilja: Narancs standard fogantyú, jelöletlen
Működtető pozíció információ: 2 állás 90°
Érintkezők típusa és összetétele: 1 NO + 1 NC
Érintkezés működtetése: Lassú bontású
Fényforrás: Beépített LED
Villamos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 230...240 V AC, 50/60 Hz
Tápfeszültség határok: 195...264 V AC
Érintkező anyaga: Ezüst ötvözet (Ag/Ni)
Rövidzárlat védelem: 10 A gG típusú olvadóbiztosíték az IEC 60947-5-1 szerint
Konvencionális szabad levegőn mérhető termikus áram: 10 A az IEC 60947-5-1 szerint
Névleges szigetelési feszültség: 600 V (3-as szennyezettségi fokozat) az IEC 60947-1 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság: 6 kV az IEC 60947-1 szerint
Névleges üzemi áram
3 A 240 V-nál, AC-15, A600 az IEC 60947-5-1 szerint
6 A 120 V-nál, AC-15, A600 az IEC 60947-5-1 szerint
0,1 A 600 V-nál, DC-13, Q600 az IEC 60947-5-1 szerint
0,27 A 250 V-nál, DC-13, Q600 az IEC 60947-5-1 szerint
0,55 A 125 V-nál, DC-13, Q600 az IEC 60947-5-1 szerint
1,2 A 600 V-nál, AC-15, A600 az IEC 60947-5-1 szerint
Élettartam
Mechanikai élettartam: 1000000 ciklus
Elektromos élettartam: 1000000 ciklus, AC-15, 2 A 230 V-nál, működtetési gyakoriság <3600 ciklus/óra, terhelési tényező: 0,5
1000000 ciklus, AC-15, 3 A 120 V-nál, működtetési gyakoriság <3600 ciklus/óra, terhelési tényező: 0,5
1000000 ciklus, AC-15, 4 A 24 V-nál, működtetési gyakoriság <3600 ciklus/óra, terhelési tényező: 0,5
1000000 ciklus, DC-13, 0,2 A 110 V-nál, működtetési gyakoriság <3600 ciklus/óra, terhelési tényező: 0,5
1000000 ciklus, DC-13, 0,5 A 24 V-nál, működtetési gyakoriság <3600 ciklus/óra, terhelési tényező: 0,5
Mechanikai tulajdonságok
Csatlakozások: Csavaros csatlakozók, <= 2 x 1,5 mm² kábelbilinccsel az IEC 60947-1 szerint
Csavaros csatlakozók, >= 1 x 0,22 mm² kábelbilincset nélkül az IEC 60947-1 szerint
Csavarfej alakja: Kereszt kompatibilis Philips 1-es csavarhúzóval
Kereszt kompatibilis pozidriv 1-es csavarhúzóval
Hornyolt kompatibilis lapos Ø 4 mm csavarhúzóval
Hornyolt kompatibilis lapos Ø 5,5 mm csavarhúzóval
Meghúzási nyomaték: 0,8...1,2 N·m az IEC 60947-1 szerint
Méretek
Magasság: 42 mm
Szélesség: 36,6 mm
Mélység: 71 mm
Rögzítési vastagság: 1-6 mm / 0,04-0,24 hüvelyk
Környezeti jellemzők
Védőkezelés: TH
IP védettségi fokozat: IP66 az IEC 60529 szerint, IP67
NEMA védettségi fokozat: NEMA 13, NEMA 4X
IK védettségi fokozat: IK03 az IEC 50102 szerint
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az IEC 60536 szerint
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -40...70 °C
Környezeti hőmérséklet működés közben: -40...70 °C
Szabványok és tanúsítványok
Terméktanúsítványok: UL listázott, CSA
Mechanikai ellenállás
Rezgésállóság: 5 gn (f= 2...500 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 30 gn (időtartam = 18 ms) félszinusz hullám gyorsulás az IEC 60068-2-27 szerint
50 gn (időtartam = 11 ms) félszinusz hullám gyorsulás az IEC 60068-2-27 szerint
Nagynyomású mosóval szembeni ellenállás: 7000000 Pa 55 °C-on, távolság: 0,1 m
Kiegészítő jellemzők
Pozitív nyitás: NC érintkezővel az IEC 60947-5-1 K függelék szerint
Elektromos megbízhatóság: Λ < 10exp(-6) 5 V és 1 mA tiszta környezetben az IEC 60947-5-4 szerint
Λ < 10exp(-8) 17 V és 5 mA tiszta környezetben az IEC 60947-5-4 szerint
Termékbemutatás: Teljes termék
Kapcsok leírása ISO sz.1: (21-22)NC, (13-14)NO
Termék adatok
Szélesség méret
43 mm
Hosszúság méret
52 mm
Magasság méret
86 mm