Schneider Electric Harmony K1, K2 - K50D002UP - Kézikapcsoló, 50A, 2P, 3fok. átkapcsoló
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A K50D002UP modell egy 50A-es névleges áramerősségre tervezett, 2 pólusú átkapcsoló kapcsoló, amely front szerelésű kivitelben készült. A termék különlegessége a háromutas működés, amely lehetővé teszi az 1-0-2 pozíciók közötti váltást, amelyet a fekete műanyag fogantyú segítségével lehet kivitelezni. A kapcsoló 64x64 mm-es front panellal rendelkezik, amely könnyen szerelhető és jól látható pozíciójelzést kínál. A kapcsolón a pozíciók egyértelműen jelölve vannak a fémes alapon található 1-0-2 fekete jelölésekkel, így a kezelő mindig pontosan tudja, melyik állapotban van a kapcsoló.
A K50D002UP műszaki paraméterei lenyűgözőek: 50A konvencionális szabad levegőn mért termikus áram, IP40 védettségi szint az IEC 60529 szabvány szerint, valamint 690V szigetelési feszültség (3-as szennyezettségi fok) az IEC 60947-1 szabványnak megfelelően. A kapcsoló 5000A zárlati áramot képes elviselni, és 63A-es gG típusú olvadóbiztosítóval védendő. A kapcsoló lökőfeszültség-állósága 6kV az EN 947-1 és IEC 947-1 szabványok szerint, ami kiváló védelmet biztosít túlfeszültség esetén.
A K50D002UP kapcsoló kapcsolási szöge 60°, és rendelkezik ún. "slow-break" kontaktus működéssel, ami a megbízható működést segíti elő. A kapcsoló pozitív nyitással is rendelkezik, ami fontos biztonsági funkció, különösen ipari környezetben. A termék elektromos csatlakoztatása fogókapcsos csavaros sorkapcsokkal történik, amelyek rugalmas kábelek esetén 2x6 mm², tömör vezetékek esetén pedig 2x10 mm² kábelkeresztmetszet befogadására alkalmasak. A kapcsok meghúzási nyomatéka 2 Nm.
A K50D002UP a gyártó adatlapja szerint számos kapcsolási kapacitást támogat különböző terhelési típusok mellett. Induktív terhelés esetén például 15000 mA DC áramot kapcsolhat 120V feszültségnél 2 kontaktussal, míg rezisztív terhelés esetén akár 50000 mA DC áramot 24V feszültségnél 1 kontaktussal. A kapcsoló mechanikai élettartama impresszív 300000 ciklus, ami hosszú távú, megbízható működést biztosít.
A kapcsoló működési hőmérséklet-tartománya -25°C és +55°C között van, míg a tárolási hőmérséklet -40°C és +70°C közötti tartományban megengedett. A termék megfelel a IEC 60947-3 szabványnak, és rendelkezik többek között CULus minősítéssel, különböző teljesítmény-besorolásokkal: 120V 3 hp 1 fázis, 480V 25 hp 3 fázis, 240V 7,5 hp 1 fázis, és 240V 7,5 hp 3 fázis.
A termék méretei precízen meghatározottak: a CAD szerinti szélessége 64 mm, magassága 64 mm, míg a mélysége 103 mm. A panel kivágás méretei a front szerelés esetében: 48 mm x 48 mm, a rögzítőfuratok átmérője 4,5 mm, távolságuk 10 mm. A kapcsoló támogatott panel vastagság 0,5-től 5,5 mm-ig terjed.
Schneider Electric Harmony K1, K2 - K50D002UP - Kézikapcsoló műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: Harmony K
Termék vagy alkatrész típusa: Komplett bütykös kapcsoló
Komponens neve: K50
Konvencionális szabad levegőn termikus áram [Ith]: 50 A
Szerelési hely: Frontoldali
Rögzítési mód: 4 furat
Bütykös kapcsolófej típusa: 64 x 64 mm-es előlappal
Működtető típusa: Fekete fogantyú
Forgó fogantyú lakattal zárása: Nincs
Jelölés megjelenítése: Fém legenda 1 - 0 - 2 fekete jelöléssel
Bütykös kapcsoló funkciója: Átváltó kapcsoló
Visszatérés: Nincs
Kikapcsolt pozíció: Kikapcsolt pozícióval
Pólusok leírása: 2P
Kapcsolási pozíciók: Bal: 0° - 300°, Jobb: 0° - 60°
IP védelmi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
Kiegészítő adatok
Kapcsolási szög: 60°
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 690 V (3-as szennyezettségi fok) az IEC 60947-1 szerint
Rövidzárlati áram: 5000 A
Rövidzárlat elleni védelem: 63 A-es olvadóbiztosíték, gG típusú
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 6 kV az EN 947-1 szerint, 6 kV az IEC 947-1 szerint
Érintkező működése: Lassú bontás
Pozitív nyitás: Van
Elektromos csatlakozás: Fogókapcsos csavaros sorkapcsok, rugalmas kábel esetén: 2 x 6 mm², tömör vezeték esetén: 2 x 10 mm²
Meghúzási nyomaték: 2 N.m
Mechanikai jellemzők
Mechanikai élettartam: 300000 ciklus
CAD teljes szélesség: 64 mm
CAD teljes magasság: 64 mm
CAD teljes mélység: 103 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: IEC 60947-3
Terméktanúsítványok: CULus 120 V 3 hp 1 fázis, CULus 480 V 25 hp 3 fázis, CULus 240 V 7,5 hp 1 fázis, CULus 240 V 7,5 hp 3 fázis
Védőkezelés: TC
Környezeti levegő hőmérséklete működés közben: -25…55 °C
Környezeti levegő hőmérséklete tárolás során: -40…70 °C
Túlfeszültség-kategória: II. osztály az IEC 60536 szerint, II. osztály az NF C 20-030 szerint
Termék adatok
Szélesség méret
72 mm
Hosszúság méret
72 mm
Magasság méret
115 mm