Schneider Electric Harmony K - K10F013NCH - komplett bütykös kapcsoló, 10A, Ø16 - 22mm furat, 2P, 60°, 3 fokozatú léptetőkapcsoló
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Harmony K termékcsaládjába tartozó K10F013NCH típusú bütykös kapcsoló egy sokoldalú és rendkívül megbízható ipari kapcsolóeszköz, amely különböző vezérlési alkalmazásokban használható. Ez a 10A terhelhetőségű, komplett cam kapcsoló 3 lépéses működésével precíz kapcsolási funkciókat tesz lehetővé ipari környezetben és vezérlőpaneleken egyaránt.
A K10F013NCH modell 2 pólusú kialakítással rendelkezik, és 3 lépéses kapcsolási funkcióval látták el, amely 60°-os kapcsolási szöget biztosít. A kapcsoló különleges tulajdonsága, hogy két különböző méretű panelfuratba is beépíthető: használható 16 mm-es és 22 mm-es átmérőjű furatokhoz is, ami rendkívüli rugalmasságot biztosít a telepítés során. A kapcsolófej 30 x 30 mm-es előlappal rendelkezik, amely a működtetést és a láthatóságot egyaránt javítja. A fekete színű kapcsolókar ergonomikus kialakítású, és fém előlappal van ellátva, amelyen jól látható 1-2-3 fekete jelölések találhatók a pozíciók egyértelmű azonosításához.
Műszaki paraméterei között kiemelkedik a 10A-es névleges áramterhelhetőség és a 440V szigetelési feszültség (3-as szennyezettségi fok mellett) az IEC 60947-1 szabványnak megfelelően. A kapcsolási pozíciók jobbra 270° - 330° - 30° állásokban találhatók. A kapcsoló érintkezőinek védettsége IP20, míg a működtetőfej IP65 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, így por és nedvesség ellen is megfelelő védelmet nyújt. A kapcsoló névleges teljesítménye AC-23A alkalmazásban 370W egyfázisú 110/120V esetén, illetve 750W egyfázisú 220/240V esetén. A termék lóerőben kifejezett teljesítménye 0,33 LE 110/120V egyfázisú, valamint 0,75 LE 220/240V egyfázisú hálózaton.
Az eszköz névleges üzemi áramai rendkívül rugalmasak: AC üzemben 10A 400V AC-1 és AC-21A alkalmazásnál, 3A 240V AC-15 és 6A 120V AC-15 esetén. DC üzemben pedig 10A 24V ohmos terhelésnél, 0,3A 220V ohmos terhelésnél és 0,7A 110V ohmos terhelésnél használható. A kapcsoló villamos élettartama kiemelkedően magas, 100 millió kapcsolási ciklus. Rövidzárlat elleni védelemként 10A-es gG típusú olvadóbiztosító használata javasolt. Az impulzus lökőfeszültség-állósága 4 kV az IEC 60947-1 szabvány szerint. Az elektromos csatlakozás menetes szorítókapcsok segítségével történik, amelyek kapacitása 2 x 1,5 mm². A mechanikai élettartam 1 millió kapcsolási ciklus. A kapcsoló átfogó méretei: szélesség 30 mm, magasság 30 mm, mélység 100 mm. A termék működési hőmérséklet-tartománya -20°C és +55°C között van, tárolási hőmérséklete pedig -40°C és +70°C között. Áramütés elleni védelem szempontjából II. osztályú az IEC 60536 szabványnak megfelelően. A termék rendelkezik CULus tanúsítvánnyal és megfelel a CENELEC EN 50013, EN/IEC 60947-3 és EN/IEC 60947-5-1 szabványoknak.
Schneider Electric Harmony K - K10F013NCH - komplett bütykös kapcsoló, 10A, Ø16 - 22mm furat, 2P, 60°, 3 fokozatú léptetőkapcsoló műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Harmony K
Terméktípus: Komplett bütykös kapcsoló
Komponens megnevezése: K10
Konvencionális szabad levegőáramú hőáram [Ith]: 10 A
Szerelés módja: Előlapra szerelhető
Rögzítési mód: Ø 16 vagy 22 mm furat
Kapcsolófej típusa: 30 x 30 mm előlappal
Működtető típusa: Fekete kar
Forgókar lezárás: Nincs
Jelölés kialakítása: Fém jelölővel, 1-2-3 fekete jelöléssel
Kapcsoló funkció: Léptetőkapcsoló
Visszatérítés: Nincs
Kikapcsolt pozíció: Nincs kikapcsolt pozíció
Pólusok leírása: 2P
Kapcsolási pozíciók: Jobbra: 270° - 330° - 30°
IP védettségi fokozat: Érintkezőblokk: IP20
Működtető fej: IP65 az IEC 60529 szerint
Kiegészítő információk
Fokozatok száma: 3
Kapcsolási szög: 60°
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 440 V (3-as szennyezettségi fok) az IEC 60947-1 szerint
Névleges üzemi teljesítmény W-ban: 370 W AC-23A, 110/120 V 1 fázis
750 W AC-23A, 220/240 V 1 fázis
Névleges teljesítmény LE-ben: 0,33 LE 110/120 V AC, 1 fázis
0,75 LE 220/240 V AC, 1 fázis
Névleges üzemi áram AC [Ie]: 10 A 400 V AC-1
10 A 400 V AC-21A
3 A 240 V AC-15
6 A 120 V AC-15
Névleges üzemi áram DC [Ie]: 10 A 24 V ohmos terhelésnél
0,3 A 220 V ohmos terhelésnél
0,7 A 110 V ohmos terhelésnél
Villamos élettartam: 100000000 ciklus
Rövidzárlat védelem: 10 A gG típusú olvadóbiztosító
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 4 kV az IEC 60947-1 szerint
Érintkező működés: Lassú bontás
Elektromos csatlakozás: Menetes szorítókapcsok, kapacitás: 2 x 1,5 mm²
Mechanikai élettartam: 1000000 ciklus
CAD teljes szélesség: 30 mm
CAD teljes magasság: 30 mm
CAD teljes mélység: 100 mm
Környezeti adatok
Szabványok: CENELEC EN 50013
EN/IEC 60947-3
EN/IEC 60947-5-1
Terméktanúsítványok: CULus
Védőkezelés: TC
Környezeti hőmérséklet működés közben: -20...55 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -40...70 °C
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az IEC 60536 szerint
Hosszúság méret
40 mm
Magasság méret
105 mm