Schneider Electric Harmony K - K10B002QCH - komplett bütykös kapcsoló, 10A, Ø16 - 22mm furat, 1P, 60°, 2 fokozatú+0 léptetőkapcsoló
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Harmony K termékcsaládba tartozó K10B002QCH bütykös léptetőkapcsoló egy professzionális minőségű, sokoldalú vezérlőelem, amely kiválóan alkalmazható ipari környezetben különböző kapcsolási feladatokra. Ez a komplett cam switch kialakítás 16 mm vagy 22 mm átmérőjű furatba szerelhető, így rugalmasan illeszthető különböző vezérlőpanelekbe. A K10 komponens a Harmony termékcsalád megbízható tagja, amely 10 amper konvencionális hőterhelhetőséggel rendelkezik szabad levegőn.
A termék előlapra szerelhető kialakítással készül, és 30x30 mm-es előlappal van ellátva. A fekete fogantyúval felszerelt kapcsoló vizuálisan is jól illeszkedik az ipari környezetbe. Az eszköz fém jelölővel rendelkezik, amelyen 0-1-2 fekete jelölés található, így egyértelműen látható a kapcsoló aktuális állapota. Ez a léptetőkapcsoló 2 lépéses működéssel rendelkezik, 60 fokos kapcsolási szöggel, és rendelkezik 0 (kikapcsolt) pozícióval is. A kapcsolási pozíciók jobbra fordítva 270° - 330° - 30° szögeknél találhatók. A termék 1 pólusú kialakítással készült, és nem rendelkezik automatikus visszatérő funkcióval, sem lakattal zárható funkcióval.
Védelmi szempontból a K10B002QCH kontaktblokk része IP20 védettséggel rendelkezik, míg a működtető fej IP65 védettséget biztosít az IEC 60529 szabványnak megfelelően, így kiválóan ellenáll a por és nedvesség behatolásának. A termék névleges szigetelési feszültsége 440 V (3-as szennyezettségi fokozat) az IEC 60947-1 szabványnak megfelelően, míg impulzus-állósági névleges feszültsége 4 kV. A kapcsoló lassú-bontású érintkezővel van ellátva, amely növeli a kapcsolási megbízhatóságot és élettartamot.
A K10B002QCH névleges üzemi áramerőssége AC esetén 10 A 400 V AC-1 és AC-21A kategóriában, míg 3 A 240 V AC-15 és 6 A 120 V AC-15 kategóriában. DC terhelésnél 10 A 24 V rezisztív terhelés, 0,3 A 220 V rezisztív terhelés, és 0,7 A 110 V rezisztív terhelés kapcsolására alkalmas. Teljesítmény szempontból a termék AC-23A kategóriában 370 W teljesítményt képes kapcsolni 110/120 V-on, és 750 W-ot 220/240 V-on egyfázisú rendszerben. Lóerőben kifejezve ez 0,33 HP 110/120 V AC és 0,75 HP 220/240 V AC egyfázisú terhelést jelent.
A kapcsoló rendkívül tartós, elektromos élettartama 100 millió kapcsolási ciklus, mechanikai élettartama pedig 1 millió ciklus. Rövidzárlat elleni védelem céljából 10 A-es gG típusú olvadóbiztosíték alkalmazása javasolt. Az elektromos csatlakoztatás csavaros kapcsokkal történik, amelyek kapacitása 2 x 1,5 mm². A termék megfelel számos nemzetközi szabványnak, köztük a CENELEC EN 50013, EN/IEC 60947-3, EN/IEC 60947-5-1 szabványoknak, és rendelkezik CULus tanúsítvánnyal. TC felületkezeléssel készül, és működési hőmérséklettartománya -20 és +55 °C közötti, tárolási hőmérséklettartománya pedig -40 és +70 °C közötti. Az IEC 60536 szabvány szerint II. érintésvédelmi osztályba tartozik.
Schneider Electric Harmony K - K10B002QCH - komplett bütykös kapcsoló, 10A, Ø16 - 22mm furat, 1P, 60°, 2 fokozatú+0 léptetőkapcsoló műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Harmony K
Terméktípus: Komplett bütykös kapcsoló
Komponens neve: K10
Konvencionális szabad levegő hőáram [Ith]: 10 A
Termék rögzítése: Előlapi szerelés
Rögzítési mód: Ø 16 vagy 22 mm furat
Bütykös kapcsolófej típus: 30 x 30 mm előlappal
Működtető típusa: Fekete fogantyú
Forgófogantyú lakattal zárhatóság: Nincs
Jelölés: Fém jelölővel, 0 - 1 - 2 fekete jelöléssel
Bütykös kapcsoló funkció: Léptetőkapcsoló
Visszatérés: Nincs
Kikapcsolt állás: Kikapcsolt állással rendelkezik
Pólusok leírása: 1P
Kapcsolási pozíciók: Jobb: 270° - 330° - 30°
IP védettségi szint: Kontakt blokk: IP20, Működtető fej: IP65 az IEC 60529 szerint
Kiegészítő adatok
Lépések száma: 2
Kapcsolási szög: 60°
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 440 V (3-as szennyezettségi fokozat) az IEC 60947-1 szerint
Névleges üzemi teljesítmény (W): 370 W AC-23A, 110/120 V 1 fázis, 750 W AC-23A, 220/240 V 1 fázis
Névleges teljesítmény (HP): 0,33 hp 110/120 V AC, 1 fázis, 0,75 hp 220/240 V AC, 1 fázis
Névleges üzemi áram AC [Ie]: 10 A 400 V AC-1, 10 A 400 V AC-21A, 3 A 240 V AC-15, 6 A 120 V AC-15
Névleges üzemi áram DC [Ie]: 10 A 24 V rezisztív terhelés, 0,3 A 220 V rezisztív terhelés, 0,7 A 110 V rezisztív terhelés
Elektromos élettartam: 100000000 ciklus
Mechanikai élettartam: 1000000 ciklus
Rövidzárlat elleni védelem: 10 A olvadóbiztosíték, gG típus
Névleges impulzus-állósági feszültség [Uimp]: 4 kV az IEC 60947-1 szerint
Érintkező működés: Lassú-bontás
Elektromos csatlakozás: Csavaros kapocs, kapacitás: 2 x 1,5 mm²
CAD méretek (szélesség x magasság x mélység): 30 mm x 30 mm x 76 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: CENELEC EN 50013, EN/IEC 60947-3, EN/IEC 60947-5-1
Terméktanúsítványok: CULus
Védőkezelés: TC
Üzemi környezeti hőmérséklet: -20…55 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40…70 °C
Érintésvédelmi osztály: II. osztály az IEC 60536 szerint
Hosszúság méret
40 mm
Magasság méret
81 mm