A Schneider Electric RSB1A120P7PV egy rendkívül megbízható interfész relé, amely a Harmony Electromechanical Relays sorozat tagja. Ez a pre-assembled plug-in relé integrált foglalattal rendelkezik, ami jelentősen megkönnyíti a telepítést és a későbbi karbantartást. A termék 12A-es áramerősség kezelésére képes, és 1 váltóérintkezővel (1CO) rendelkezik, így ideális választás ipari vezérlőrendszerekbe és automatizálási alkalmazásokba.
A RSB1A120P7PV relé egyik kiemelkedő tulajdonsága a beépített állapotjelző LED, amely azonnal láthatóvá teszi az eszköz működési állapotát, megkönnyítve ezzel a hibaelhárítást és a rendszer állapotának gyors felmérését. A kontaktus működése standard típusú, így kompatibilis a legtöbb iparági alkalmazással. A vezérlőáramkör feszültsége 120V AC 50/60 Hz, miközben a névleges üzemi feszültség 180-250V AC 50/60 Hz tartományban mozog, ami jelentős rugalmasságot biztosít a különböző üzemi környezetekben. Az eszköz nem rendelkezik lezárható tesztgombbal, amely egyes alkalmazási területeken előnyös lehet, ahol a véletlenszerű beavatkozás kockázatát minimalizálni kell.
A műszaki paraméterek tekintetében a RSB1A120P7PV kiemelkedő teljesítményt nyújt. A konvencionális zárt termikus áram értéke 12A -40°C és 40°C között. A relé átlagos ellenállása 32500 Ohm (AC hálózat esetén 20°C-on, ±15% tűréssel). Szigetelési szilárdsága impozáns: a névleges impulzus-állósági feszültség 3,6 kV az IEC 61000-4-5 szabványnak megfelelően, míg a névleges szigetelési feszültség 400V az IEC 60947 szerint. A maximum kapcsolási feszültség 300V DC az IEC szabványnak megfelelően, a minimális működtető feszültség pedig a vezérlőfeszültség 0,15-szorosa AC esetén. Terhelhetőség szempontjából a relé 12A áramerősséget képes kezelni 250V AC vagy 28V DC esetén, a minimális kapcsolási áram pedig 10 mA. A maximális kapcsolási kapacitás 3000 VA AC illetve 336 W DC, míg a minimális kapcsolási feszültség 12V, a minimális kapcsolási kapacitás pedig 120 mW 10 mA és 12V esetén.
A RSB1A120P7PV relé működési ideje rendkívül gyors: mind a működési, mind a visszaállási idő mindössze 20 ms. Mechanikai tartósság tekintetében kiemelkedő: 10 millió működési ciklust garantál, míg elektromos tartóssága 100.000 ciklus 12A és 250V AC-1 NO esetén, illetve 100.000 ciklus 6A és 250V AC-1 NC esetén. A biztonsági megbízhatósági adat (B10d) 100.000. Az eszköz maximális működési gyakorisága 600 ciklus/óra terhelés alatt, illetve 18.000 ciklus/óra terhelés nélkül. Az átlagos tekercs-fogyasztás 0,75 VA AC. Az eszköz IP20-as védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabványnak megfelelően, ami beltéri alkalmazásokhoz tökéletesen megfelelő.
A RSB1A120P7PV tervezése során a rugalmasságot is szem előtt tartották: bármilyen pozícióban működtethető, csatlakozóin különböző méretű kábelek használhatók (0,25-2,5 mm² rugalmas, 0,5-2,5 mm² tömör). A tervezett meghúzási nyomaték 0,8 Nm. Az érintkező anyaga ezüstötvözet (AgNi), ami kiváló vezetőképességet és hosszú élettartamot biztosít. Az eszköz lapos csatlakozóval (PCB típusú) rendelkezik. Környezeti feltételek tekintetében az üzemi hőmérséklet-tartomány -40°C és +70°C között van AC esetén, míg tárolási hőmérséklete -40°C és +85°C között lehet. Az eszköz megfelel számos nemzetközi szabványnak, többek között az IEC 61810-1, CSA C22.2 No 14, UL 508, IEC 61984 előírásainak, és rendelkezik CE, UL, CSA és EAC tanúsítványokkal.
Schneider Electric Harmony Electromechanical Relays - RSB1A120P7PV műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Harmony Electromechanical Relays
Sorozat: RSB sorozat
Terméktípus: Előre szerelt dugaszolható relé foglalattal
Relé típus: Interfész relé
Érintkező típus és összetétel: 1 C/O (váltóérintkező)
Érintkező működés: Standard
Állapotjelző LED: Igen
Vezérlőáramkör feszültsége [Uc]: 120 V AC 50/60 Hz
Vezérlési típus: Lezárható tesztgomb nélkül
Konvencionális zárt termikus áram [Ithe]: 12 A -40...40 °C között
Kiegészítő jellemzők
Átlagos ellenállás: 32500 Ohm hálózat: AC 20 °C-on +/- 15 %
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 180...250 V AC 50/60 Hz
Névleges impulzus-állósági feszültség [Uimp]: 3,6 kV az IEC 61000-4-5 szerint
Névleges üzemi áram [Ie]: 12 A (AC-1/DC-1) NO az IEC szerint
6 A (AC-1/DC-1) NC az IEC szerint
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 400 V az IEC 60947 szerint
Maximális kapcsolási feszültség: 300 V DC az IEC szerint
Ejtési feszültség küszöbérték: >= 0,15 Uc AC
Terhelési áram: 12 A 250 V AC esetén
12 A 28 V DC esetén
Minimális kapcsolási áram: 10 mA
Maximális kapcsolási kapacitás: 3000 VA AC
336 W DC
Minimális kapcsolási feszültség: 12 V
Minimális kapcsolási kapacitás: 120 mW 10 mA, 12 V esetén
Működési idő: 20 ms működés
20 ms visszaállás
Mechanikai élettartam: 10000000 ciklus
Elektromos élettartam: 100000 ciklus, 12 A 250 V, AC-1 NO esetén
100000 ciklus, 6 A 250 V, AC-1 NC esetén
Biztonsági megbízhatósági adat: B10d = 100000
Működési környezet
Működési frekvencia: <= 600 ciklus/óra terhelés alatt
<= 18000 ciklus/óra terhelés nélkül
Átlagos tekercs-fogyasztás: 0,75 VA AC
Érintkező terminál elrendezés: Elkülönített
IP védettségi fokozat: IP20 az IEC 60529 szerint
Működési pozíció: Bármilyen pozíció
Tesztszintek: A szint csoportos szerelés
Érintkező anyaga: Ezüst ötvözet (AgNi)
Csatlakozó alakja: Lapos (PCB típusú)
Környezeti üzemi hőmérséklet: -40...70 °C (AC)
Környezeti tárolási hőmérséklet: -40...85 °C
Szabványok és tanúsítványok
Szabványok: IEC 61810-1
CSA C22.2 No 14
UL 508
IEC 61984
Termék tanúsítványok: CE
UL
CSA
EAC
Mechanikai jellemzők
Csatlakozások - kivezetések: Csatlakozó, 1 x 0,25...1 x 2,5 mm² (AWG 22...AWG 14) rugalmas kábelvéggel
Csatlakozó, 2 x 0,25...2 x 1 mm² (AWG 22...AWG 17) rugalmas kábelvéggel
Csatlakozó, 1 x 0,5...1 x 2,5 mm² (AWG 20...AWG 14) tömör kábelvég nélkül
Csatlakozó, 2 x 0,5...2 x 1,5 mm² (AWG 20...AWG 16) tömör kábelvég nélkül