Schneider Electric Harmony Control Relays - RM35HZ21FM - frekvenciafigyelő relé, 1+1CO, 5A, 120…277VAC, 40…60Hz
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric RM35HZ21FM frekvenciafigyelő relé a Harmony Control Relays sorozat professzionális, ipari felhasználásra tervezett tagja. Ez a kompakt, 35 mm széles, DIN-sínre szerelhető eszköz kiváló megoldást nyújt olyan alkalmazásokhoz, ahol kritikus fontosságú a hálózati frekvencia pontos felügyelete és az eltérések jelzése vagy a védelem biztosítása.
A relé elsődleges feladata a túl- és alulfrekvencia figyelése a 40-70 Hz tartományban, különös tekintettel az 50 Hz vagy 60 Hz névleges hálózati frekvenciára. A készülék két független, állítható küszöbértékkel rendelkezik: -2...10 Hz és -10...2 Hz tartományban, ami lehetővé teszi a precíz beállítást a konkrét alkalmazáshoz. A beépített, 0,3%-os fix hiszterézis biztosítja a kapcsolások stabilitását, míg a 0,1-10 másodperc között állítható késleltetési idő (Tt) segít elkerülni a rövid, átmeneti zavarok miatti felesleges beavatkozásokat.
Az RM35HZ21FM két váltóérintkezős kimeneti relével (1 C/O + 1 C/O) rendelkezik, amelyek terhelhetősége 5A. Ezekkel közvetlenül vezérelhetők különböző berendezések, vagy beilleszthetők egy összetettebb vezérlési rendszerbe. Az eszköz két működési módot kínál: a "No Memory" módban automatikusan visszaáll normál állapotba, ha a frekvencia visszatér a megengedett tartományba, míg a "Memory" módban reteszelt állapotban marad a hiba után, és csak a tápfeszültség kikapcsolásával állítható vissza.
A relé széles hőmérséklettartományban (-20...50 °C) üzemeltethető, tárolási hőmérséklete pedig -40...70 °C között lehet. Védettségi szintje IP30 (készülékház) és IP20 (csatlakozók), így védett a por és az érintés ellen, de nem vízálló. Mechanikai élettartama rendkívül hosszú, 30 millió kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama teljes terhelés mellett 100.000 ciklus. A beépítés bármilyen helyzetben lehetséges teljesítménycsökkenés nélkül, a rögzítés szabványos, 35 mm-es DIN sínre történik az IEC 60715 szabványnak megfelelően.
RM35HZ21FM műszaki adatok
Általános tulajdonságok
A Schneider Electric RM35HZ21FM egy frekvencia felügyeleti relé a Harmony Control Relays termékcsaládból. Az eszköz felügyeli a hálózati frekvenciát, és jelzi a túl- vagy alulfrekvenciás állapotokat 50 vagy 60 Hz-es hálózatokban.
Két kimeneti váltóérintkezővel (1 C/O + 1 C/O) rendelkezik, kimeneti áramerőssége 5A. A frekvenciamérés tartománya 40-70 Hz, a kapcsolási teljesítmény 1250 VA.
Tápellátás és elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 120...277 V AC (nem önellátó)
Tápfeszültség határok: 102...308 V AC
Maximális teljesítményfelvétel: 6 VA AC
Vezérlőáramkör frekvenciája: 40...70 Hz
Tápellátási frekvencia: 50/60 Hz ± 10%
Működési feszültségtűrés: -15% +10% Un
Maximális kapcsolási feszültség: 250 V AC/DC
Szigetelési feszültség (Ui): 400 V (IEC 60664-1 szerint)
Mérési és időzítési jellemzők
Mérési ciklus: 200 ms (valós RMS érték)
Késleltetési idő hiba esetén: 0,1...10 s (± 10%)
Bekapcsolási késleltetés: 0,5 s
Reset idő: 2000 ms
Mérési pontosság: ± 10% a teljes skálaértékre (bemenet és időzítés)
Ismétlési pontosság: ± 0,5% (bemeneti és mérőáramkör, időkésleltetés)
Mérési hiba: ± 0,05%/°C hőmérsékletváltozással, < ± 1% a teljes tartományban feszültségváltozással
Hiszterézis: 0,3% (fix)
Küszöbérték beállítás: -2...10 Hz és -10...2 Hz
Mechanikai jellemzők
Szélesség: 35 mm
Ház anyaga: Önkioltó műanyag
Szerelés: 35 mm szimmetrikus DIN sín (IEC 60715 szerint)
Csatlakozás: Csavaros sorkapcsok
Meghúzási nyomaték: 0,6...1 Nm (IEC 60947-1 szerint)
Védettségi fokozat: IP20 (csatlakozók), IP30 (ház) az IEC 60529 szerint
Működési helyzet: Bármilyen helyzet, teljesítménycsökkenés nélkül
Jelzések és vezérlés
Vezérlés típusa: Tesztgomb nélkül
Élettartam és működési jellemzők
Elektromos élettartam: 100000 ciklus
Mechanikai élettartam: 30000000 ciklus
Működési sebesség: <= 360 művelet/óra teljes terheléssel
Környezeti feltételek
Üzemi környezeti hőmérséklet: -20...50 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...70 °C
Relatív páratartalom: 95% 55 °C-on (IEC 60068-2-30 szerint)
Rezgésállóság: 0,35 mm (f= 5...57,6 Hz), 1 gn (f= 57,6...150 Hz) az IEC 60068-2-6/IEC 60255-21-1 szerint
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig az IEC 60255-21-1 szerint
Mikromegszakítási immunitás: 10 ms
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
Termék adatok
Szélesség méret
80 mm
Hosszúság méret
96,9999999999999 mm
Magasság méret
46 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Záróérintkezők száma
0
Nyitóérintkezők száma
0
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
72 mm