Schneider Electric EasyPact EZC - EZC250H3225 - EZC250H 3P 36kA/400V megszakító 225A
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric EasyPact EZC250H sorozatú megszakító kimagasló teljesítményt és megbízhatóságot biztosít az ipari és kereskedelmi elektromos elosztórendszerek számára. Az EZC250H3225 típusú készülék egy 225A névleges áramú, 3 pólusú (3P) termikus-mágneses kioldóval (TM-D) ellátott megszakító, amely tökéletesen alkalmas az elektromos elosztóhálózatok védelmére túlterhelés és rövidzárlat ellen.
A készülék kimagasló megszakítóképességgel rendelkezik: 400-415V AC feszültségen 36 kA, míg 440V AC-nál 25 kA, 550V AC-nál pedig 10 kA értéket biztosít. Ez az H szakítóképességi kategóriába tartozó megszakító különösen alkalmas olyan környezetbe, ahol magasabb a várható zárlati áram. Alacsonyabb feszültségtartományokban még impozánsabb értékekkel büszkélkedik: 220-240V AC esetén 85 kA, míg 110-130V AC-nál szintén 85 kA megszakítóképességet nyújt. DC hálózaton is alkalmazható, 250V DC esetén 30 kA (2P), 125V DC-nél pedig 30 kA (1P) szakítóképességgel rendelkezik, így rugalmasan használható különböző rendszerekben.
A Schneider Electric EZC250H3225 megszakító kompakt méretekkel rendelkezik: 165 mm magasság, 105 mm szélesség és 60 mm mélység, ami lehetővé teszi a helytakarékos beépítést elosztószekrényekbe. A készülék fix beépítési módú, előlapra szerelhető, és mind a felső, mind az alsó csatlakozási pontjai előlről hozzáférhetőek, ami jelentősen megkönnyíti a telepítési és karbantartási munkálatokat. A 35 mm-es csatlakozási osztás szabványos méretű, így kompatibilis a legtöbb elosztórendszerrel. A beépítéshez használt rögzítőfuratok közötti távolság vízszintesen 35 mm, függőlegesen 126 mm, a rögzítéshez M4-es csavarok szükségesek.
Az EZC250H3225 IP20 érintésvédelmi besorolással és IK07 ütésállósággal rendelkezik, így védett a 12,5 mm-nél nagyobb szilárd tárgyak és a véletlenszerű érintés ellen, valamint ellenáll az esetleges mechanikai behatásoknak. A megszakító széles hőmérsékleti tartományban használható: üzemi környezetben -25°C és +70°C között, tárolási környezetben pedig -35°C és +85°C között működőképes marad. A készülék mechanikai élettartama 10000 kapcsolási ciklus, ami hosszú távú, megbízható működést garantál. A pozitív érintkezés-jelzés lehetővé teszi a kapcsolóállás egyértelmű vizuális ellenőrzését, ami növeli az üzemeltetés biztonságát. A megszakító leválasztásra is alkalmas az IEC 60947-2 szabvány szerint, ami fokozza a karbantartási munkák biztonságát.
Schneider Electric EasyPact EZC - EZC250H3225 -EZC250H 3P 36kA/400V megszakító 225A műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: EasyPact
Terméktípus: Megszakító
Eszköz rövidnév: Easypact EZC250H
Megszakító név: Easypact EZC250H
Alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3t
Elektromos paraméterek
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Névleges áram [In]: 225 A 40 °C-on
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 690 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 6 kV az IEC 60947-2 szerint
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 550 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint, 250 V DC az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség
Megszakítóképességi kód: H
Határmegszakító képesség [Icu]:
10 kA Icu 550 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
30 kA Icu 125 V DC 1P-n az IEC 60947-2 szerint
30 kA Icu 250 V DC 2P-n az IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 380 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 400...415 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 110...130 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 220...240 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Üzemi megszakítóképesség [Ics]:
5 kA 550 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
15 kA 125 V DC-n az IEC 60947-2 szerint
15 kA 250 V DC-n az IEC 60947-2 szerint
18 kA 380 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
18 kA 400/415 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
12.5 kA 440 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
42.5 kA 110/130 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
42.5 kA 220/230/240 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Védelem és vezérlés
Leválasztásra alkalmasság: Igen, az IEC 60947-2 szerint
Felhasználási kategória: A kategória
Kioldó egység neve: TM-D
Kioldó egység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldó egység névleges árama: 225 A 50 °C-on
Védelem típusa: Túlterhelés elleni védelem, Rövidzárlat elleni védelem
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint, 3 az IEC 947-1 szerint
Kiegészítő jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Szerelési mód: Fix
Szerelési alap: Hátlap
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Mechanikai élettartam: 10000 ciklus
Csatlakozási osztás: 35 mm
Helyi jelzés: Pozitív érintkezés jelzés
Nulla védelmi beállítás: Védelem nélkül
Földzárlat-védelem: Nincs
Méretek
Magasság: 165 mm
Szélesség: 105 mm
Mélység: 60 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2, EN/IEC 60947-1, GB/T 14048.2
IP védettségi fokozat: IP20 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25…70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -35…85 °C
Termék adatok
Szélesség méret
113 mm
Hosszúság méret
180 mm
Magasság méret
114 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
550 - 550 V