A Schneider Electric ComPacT NSX sorozat C63V42D630 típusú megszakítója kiváló választás ipari és kereskedelmi villamos elosztórendszerek védelméhez, ahol magas teljesítményre és megbízható működésre van szükség. Ez a négypólusú NSX630HB1 típusú megszakító 75 kA zárlati megszakítóképességgel rendelkezik 690 VAC feszültségszinten, így ideális választás olyan környezetben, ahol fokozott védelmi igények merülnek fel.
A beépített MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegység 630 A névleges áramerősséget biztosít 40°C környezeti hőmérsékleten, és átfogó védelmi funkciókat kínál: hosszú késleltetésű túlterhelésvédelem (L), rögzített késleltetésű rövidzárlat elleni védelem (So), valamint azonnali rövidzárlat elleni védelem (I). A beállítható túláram-védelmi tartomány 250-630 A között választható, 9 különböző fokozatban. A rövidzárlat elleni védelem szintén 9 fokozatban állítható, az Ir 1,5-10-szeres értéke között. Az azonnali kioldás 6900 A-nél következik be. A termék rendelkezik 20 perces termikus memóriával a kioldás előtt és után, így képes figyelembe venni a korábbi terhelési előzményeket. A semleges vezető védelme több beállításban is lehetséges: 0.5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D) vagy védelem nélkül (3D) konfigurációban.
A ComPacT NSX630HB1 üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, szigetelési feszültsége 800 V AC, lökőfeszültség-állósága pedig 8 kV. A megszakító EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelő, és alkalmas leválasztásra. A készülék A kategóriájú felhasználási kategóriába tartozik, és a szennyezettségi foka 3-as az IEC 60664-1 szerint. Az IP40-es védettségi fokozattal és IK07 ütésállósággal rendelkezik. A megszakító -25°C és +70°C közötti környezeti hőmérsékleten üzemeltethető, tárolási hőmérséklet-tartománya -50°C-tól +85°C-ig terjed. 0-2000 méter tengerszint feletti magasságig korlátozás nélkül, 2000-5000 méter között pedig teljesítménycsökkentéssel használható. A relatív páratartalom 0-95% között lehet. A helyi kijelzés tartalmazza a működésre kész állapot (zöld villogó LED), valamint a túlterhelés (piros LED 105% Ir-nél, narancs LED 90% Ir-nél) jelzését.
A C63V42D630 megszakító mechanikai élettartama 15000 kapcsolási ciklus, elektromos élettartama pedig a terheléstől függően változó: 8000 ciklus 440 V In/2 esetén, 4000 ciklus 440 V In-nél, 6000 ciklus 690 V In/2-nél, és 2000 ciklus 690 V In esetén. A megszakító pólusonkénti teljesítményvesztesége 39,7 W. Szerelése hátlapra történhet, vízszintes és függőleges, valamint hátoldalra fekvő helyzetben. A csatlakozások elöl találhatók, a csatlakozási osztásköz 45 mm. A megszakító méretei: szélesség 185 mm, magasság 255 mm, mélység 110 mm. A termék rögzített kivitelben kapható, toggle működtetővel. A C63V42D630 cikkszámú megszakító a Schneider Electric ComPacT NSX sorozatának kiváló minőségű, magas megbízhatóságú tagja, amely hosszú távú védelmet biztosít az elektromos rendszereknek.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C63V42D630 - Megszakító NSX630HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 630 A, 4P4d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX630HB1
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Semleges vezető pozíciója: Bal
Elektromos paraméterek
Névleges áram [In]: 630 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kódja: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoI
Kioldóegység névleges értéke: 630 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható 9 fokozatban
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 250...630 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Rögzített
Semleges vezető védelmi beállítás: 0,5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítás típusa Isd: Állítható 9 fokozatban
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tsd: Rögzített
Azonnali védelem kioldási beállítás típusa Ii: Rögzített
Azonnali védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 6900 A
Vezérlés és jelzések
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Helyi jelzés: Villogó LED (zöld) működésre kész állapothoz
LED 105% Ir (piros) túlterheléshez
LED 90% Ir (narancs) túlterheléshez
Mechanikai jellemzők
Megszakító felszerelési módja: Fix
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátoldalra fekvő
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztásköz: 45 mm
Szélesség (Sz): 185 mm
Magasság (M): 255 mm
Mélység (M): 110 mm
Megbízhatóság
Mechanikai élettartam: 15000 ciklus
Elektromos élettartam: 8000 ciklus 440 V In/2 esetén
4000 ciklus 440 V In esetén
6000 ciklus 690 V In/2 esetén
2000 ciklus 690 V In esetén
Pólusonkénti teljesítményveszteség: 39,7 W
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos érintés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %