A NSX400HB2 típus 400 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C-on, ami ideálissá teszi nagyobb terhelésű elektromos rendszerek védelmére. Kiemelkedő szakítóképessége 100 kA-ig terjed 690 V AC feszültségen, ami rendkívüli védelmet biztosít a legigényesebb ipari környezetben is. A 4P (négy pólus) konfiguráció és a 4D védett pólusok optimális védelmet biztosítanak háromfázisú rendszerekhez, különböző neutralis bekötési opciókkal: 3D + N/2, 3D, vagy 4D módokban, ahol a neutralis pozíciója bal oldalon található.
A megszakító MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegységgel van felszerelve, amely LSoI védelmi funkciókat biztosít: túlterhelés elleni hosszúkésleltetésű (L), rövidzárlat elleni rövidkésleltetésű (So) és azonnali (I) védelmet. A hosszúkésleltetésű védelem beállítási tartománya 160-400 A között állítható 9 fokozatban, míg a rövidzárlat elleni védelem 1,5–10 × Ir között szabályozható. A megszakító 4800 A pillanatnyi védelmi kioldóval rendelkezik. A hőmemória funkció 20 percig aktív marad a kioldás előtt és után, biztosítva a megfelelő védelmi folyamatosságot. A neutralis védelmi beállítás 0,5 × Ir (3D + N/2), 1 × Ir (4D) vagy védelem nélküli (3D) lehet, a konfigurációtól függően.
A ComPacT NSX400HB2 megszakító Fix rögzítési móddal telepíthető, és toggle típusú vezérléssel rendelkezik. Szigetelési jellemzői is kiemelkedőek: 800 V AC névleges szigetelési feszültség és 8 kV névleges lökőfeszültség-állóság. A megszakító IP40 védelmi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, és IK07 mechanikai ütésállósággal az IEC 62262 szerint. Működési hőmérséklet-tartománya -25...70 °C, tárolási hőmérséklet-tartománya pedig -50...85 °C.
A megszakító kiváló tartóssággal rendelkezik: mechanikai élettartama 15000 ciklus, míg elektromos élettartama terheléstől függően 3000-12000 ciklus között változik. A megszakító méretei: 185 mm széles, 255 mm magas és 110 mm mély, így kompakt mérete ellenére nagy teljesítményt nyújt. Szerelési pozíciója lehet vízszintes és függőleges, valamint hátlapra szerelhető. A Schneider Electric ComPacT NSX400HB2 megszakító C40W42D400 cikkszámmal ideális választás bármilyen nagyobb terhelésű elektromos rendszer védelméhez, ahol a megbízhatóság és a precíz védelmi funkciók elengedhetetlenek.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40W42D400 - Megszakító NSX400HB2, 100 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 400 A, 4P4d műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX400HB2
Termék vagy komponens típus: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Cikkszám: C40W42D400
Műszaki paraméterek
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Neutralis pozíció: Bal
Névleges áramerősség [In]: 400 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típus: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szakítóképesség: 100 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint), 100 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint), 100 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Szakítóképesség kód: HB2 100 kA 690 V AC
Névleges üzemi szakítóképesség [Ics]: 100 kA 500 V AC 50/60 Hz, 100 kA 525 V AC 50/60 Hz, 100 kA 660/690 V AC 50/60 Hz
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoI
Kioldóegység névleges értéke: 400 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű védelem beállítás típusa Ir: 9 beállítás, állítható
Hosszú késleltetésű védelem beállítási tartomány [Ir]: 160...400 A
Neutralis védelmi beállítás: 0.5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), Védelem nélkül (3D)
Hőmemória: 20 perc a kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem beállítás típusa Isd: 9 beállítás, állítható
Rövid késleltetésű védelem beállítási tartomány [Isd]: 1.5...10 x Ir
Azonnali védelem beállítás típusa Ii: Rögzített
Azonnali védelem beállítási tartomány [Ii]: 4800 A
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Toggle
Megszakító rögzítési mód: Fix
Szerelési tartó: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapon
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási távolság: 45 mm
Szélesség (Sz): 185 mm
Magasság (M): 255 mm
Mélység (M): 110 mm
Jelzések és biztonság
Szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
IP védettségi fokozat: IP40 (IEC 60529 szerint)
IK védettségi fokozat: IK07 (IEC 62262 szerint)
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védettségi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fokozat: 3 (IEC 60664-1 szerint)
Környezeti jellemzők
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Tartósság
Mechanikai élettartam: 15000 ciklus
Elektromos élettartam: 12000 ciklus 440 V In/2, 6000 ciklus 440 V In, 6000 ciklus 690 V In/2, 3000 ciklus 690 V In
Pólusonkénti teljesítményveszteség: 19.2 W