Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40V42D250 - Megszakító NSX400HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 250 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Ez a 4 pólusú megszakító 250 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten. A beépített MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegység LSoI védelmi funkciókkal biztosítja az átfogó rendszervédelmet: túlterhelés elleni védelem (L), rövididejű rövidzárlat elleni védelem fix késleltetéssel (So), valamint azonnali rövidzárlat elleni védelem (I). A megszakító kategória A felhasználási besorolással rendelkezik, ami jelzi ipari alkalmazásra való megfelelőségét.
A ComPacT NSX400HB1 kiemelkedő, 75 kA-es megszakítóképességgel büszkélkedik 690 V AC feszültségen (50/60 Hz), valamint 85 kA-es megszakítóképességgel 500 V AC feszültségen és 80 kA-es megszakítóképességgel 525 V AC feszültségen az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A termék szigetelési feszültsége 800 V AC, míg a névleges lökőfeszültség-állóság 8 kV, ami megfelelő védelmet biztosít túlfeszültség esetén is. A hosszú idejű védelmi beállítási tartomány (Ir) 70-250 A között állítható 9 különböző beállítással. A rövid idejű védelem kioldási áram beállítása (Isd) 1,5-10 x Ir között állítható szintén 9 különböző beállítással, míg a pillanatnyi védelmi kioldási áram (Ii) fix 3000 A értéken van beállítva.
A megszakító kiváló mechanikai és elektromos tartósságot biztosít: mechanikai élettartama 15000 kapcsolási ciklus, míg elektromos tartóssága változik a terheléstől függően - például 440 V-on In/2 terhelésnél 12000 ciklus, míg 690 V-on teljes terhelésnél (In) 3000 ciklus. A neutralis védelem beállítása lehet 0,5 x Ir (3D + N/2 konfiguráció esetén), 1 x Ir (4D konfiguráció esetén), vagy védelem nélküli (3D konfiguráció esetén). Pólusonkénti teljesítmény-disszipációja 19,2 W. A megszakítón található LED-es jelzőrendszer világosan mutatja a készülék állapotát: villogó zöld LED a működésre kész állapotot, a piros LED a 105%-os túlterhelést, míg a narancssárga LED a 90%-os túlterhelést jelzi.
A ComPacT NSX400HB1 méretei: szélesség 185 mm, magasság 255 mm, mélység 110 mm. Működési hőmérséklet-tartománya széles, -25°C és +70°C között, IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, valamint IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szerint. A termék hátsó lapon rögzíthető, és mind vízszintes, mind függőleges helyzetben felszerelhető. A megszakító alkalmas szigetelésre is, megfelelve az EN/IEC 60947-2 szabványnak. Ez a Schneider Electric C40V42D250 cikkszámú megszakító ideális választás olyan létesítmények számára, ahol kritikus fontosságú a megbízható áramkörvédelem és a hosszú élettartam.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40V42D250 -Megszakító NSX400HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 250 A, 4P4d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX400HB1
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Neutralis pozíció: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 250 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint, 80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint, 75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Kioldóegység névleges értéke: 250 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típus Ir (termikus védelem): Állítható 9 beállítással
[Ir] hosszú idejű védelmi kioldási beállítási tartomány: 70...250 A
Hosszú idejű védelmi késleltetés beállítási típus tr: Rögzített
Neutralis védelem beállítása: 0,5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid idejű védelmi kioldási beállítás típus Isd: Állítható 9 beállítással
[Isd] Rövid idejű védelmi kioldási beállítási tartomány: 1,5...10 x Ir
Rövid idejű védelmi késleltetés beállítási típus tsd: Rögzített
Pillanatnyi védelmi kioldási beállítási típus Ii: Rögzített
[Ii] pillanatnyi védelmi kioldási beállítási tartomány: 3000 A
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési mód: Rögzített
Mechanikai tartósság: 15000 ciklus
Elektromos tartósság: 12000 ciklus 440 V In/2-nél, 6000 ciklus 440 V In-nél, 6000 ciklus 690 V In/2-nél, 3000 ciklus 690 V In-nél
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 19,2 W
Felszerelési alap: Hátlap
Felszerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátlapra síkban
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 45 mm
Jelzőrendszer
Méretek
Szélesség (Sz): 185 mm
Magasság (M): 255 mm
Mélység (Mé): 110 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzem közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m leminősítés nélkül, 2000 m...5000 m leminősítéssel
Termék adatok
Szélesség méret
203 mm
Hosszúság méret
292 mm
Magasság méret
152 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V