Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25V4TM160 - Megszakító NSX250HB1, 75 kA 690 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A megszakító névleges árama 160 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, névleges üzemi feszültsége pedig 690 V AC 50/60 Hz. Az eszköz kiemelkedő szakítóképességgel rendelkezik: 85 kA-t biztosít 500 V AC feszültségen, 80 kA-t 525 V AC feszültségen, valamint 75 kA-t 660/690 V AC feszültségen, az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A megszakító szakítóképességi kódja HB1 75 kA 690 V AC, ami jelzi a magas megszakítóképességet a legmagasabb névleges feszültségen is. Ez különösen fontos olyan ipari környezetben, ahol nagy teljesítményű berendezések vannak, és a potenciális rövidzárlati áramok magasak lehetnek.
A C25V4TM160 megszakító TM-D típusú kioldóegységgel van felszerelve, amely termo-mágneses technológiát alkalmaz. Ez a kioldóegység LI védelmi funkciókat biztosít, azaz túlterhelés (L) és rövidzárlat (I) elleni védelmet nyújt. A túlterhelésvédelem (termikus védelem) beállítási tartománya 0,7-1 x In, míg az azonnali (mágneses) védelem fix 1250 A értékre van beállítva. A túlterhelésvédelem késleltetése fix, 120-400 s között 1,5 x In áramnál, illetve 15 s 6 x Ir áramnál. A nulla vezeték védelmi beállítása 1 x Ir (4D), ami teljes védelmet nyújt a nulla vezetéknek is. A megszakító Toggle típusú működtető karral rendelkezik és fix beépítésű kivitelben kapható. A termék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és leválasztásra is alkalmas, ami fontos biztonsági szempont a karbantartási munkák során.
A megszakító magas megbízhatóságát jelzi a kimagasló mechanikai és villamos élettartam. A mechanikai tartósság 20000 kapcsolási ciklus, míg a villamos tartósság különböző terhelési feltételek mellett változik: 20000 ciklus 440 V és In/2 terhelésnél, 10000 ciklus 440 V és In terhelésnél, 10000 ciklus 690 V és In/2 terhelésnél, valamint 5000 ciklus 690 V és In terhelésnél. A megszakító pólusonkénti teljesítményvesztesége 11,78 W. Szerelési szempontból rugalmas, mivel vízszintes és függőleges pozícióban, valamint hátlapra szerelve is használható. A csatlakozási pontok elöl találhatók mind a felső, mind az alsó oldalon, a csatlakozási távolság 35 mm. A termék méretei: szélesség 140 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm, nettó súlya 2,8 kg. A megszakító 5 slot-tal rendelkezik a bővítő modulok számára, ami lehetővé teszi további funkciók, például segédérintkezők vagy motorműködtetők utólagos beépítését.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25V4TM160 - Megszakító NSX250HB1, 75 kA 690 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 4P4d műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX250HB1
Termék típus: Megszakító
Alkalmazási terület: Elosztás
Műszaki paraméterek
Pólusok: 4P
Védett pólusok: 4D (teljes nullavédelem)
Nulla pozíció: Bal
Névleges áram: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Szakítóképesség kódja: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység
Kioldó megnevezése: TM-D
Kioldó technológia: Termo-mágneses
Védelmi funkciók: LI
Működtetés típusa: Toggle (kapcsolókar)
Beépítési mód: Fix
Kiegészítő adatok
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség: 85 kA 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
80 kA 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
75 kA 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Villamos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2
10000 ciklus 440 V In
10000 ciklus 690 V In/2
5000 ciklus 690 V In
Teljesítményveszteség pólusonként: 11,78 W
Szerelés és csatlakozás
Szerelési felület: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelmi típus: L: túlterhelésvédelem (termikus)
I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 160 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldó beállítás típusa (Ir): Állítható
Hosszú késleltetésű védelmi beállítási tartomány: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelmi késleltetés beállítás típusa: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetési beállítási tartomány: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nullavédelmi beállítás: 1 x Ir (4D)
Pillanat kioldás beállítás típusa: Fix
Pillanat kioldás beállítási tartomány: 1250 A
Földzárlat védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Slot-ok száma: 5 slot
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Nettó súly: 2,8 kg
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállóság: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet működés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkentés nélkül
2000 m...5000 m teljesítménycsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
200 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V