Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25F42D160 - Megszakító NSX250F, 36 kA 415 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 160 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX termékcsalád kiemelkedő megoldást kínál az ipari és kereskedelmi létesítmények villamos rendszereinek védelméhez. A ComPacT NSX250F megszakító (C25F42D160) egy négypólusú (4P) kialakítású kompakt megszakító, amely 160 A névleges áramerősséggel rendelkezik, és kiválóan alkalmazható elosztóhálózatok védelmére.
A készülék MicroLogic 2.2 elektronikus kioldóegységgel van felszerelve, amely fejlett védelmi funkciókat biztosít: hosszú késleltetésű túlterhelésvédelem (L), rögzített késleltetésű rövidzárlati védelem (So), valamint pillanatnyi rövidzárlati védelem (I). A védelem LSoI funkciókat tartalmaz, amely professzionális szintű biztonságot nyújt az elektromos rendszerek számára. A túlterhelésvédelem (Ir) 63-160 A között 9 különböző beállítással állítható, míg a rövidzárlati védelem (Isd) 1,5-10-szeres Ir értékre konfigurálható. A pillanatnyi rövidzárlati védelem (Ii) fix 2400 A értékre van beállítva. Ezen felül a készülék rendelkezik 20 perces termikus memóriával a kioldás előtt és után, ami tovább növeli a biztonságot.
A ComPacT NSX250F megszakító kiemelkedő szakítóképességgel rendelkezik: 380/415 V AC esetén 36 kA, míg 220/240 V AC feszültségnél akár 85 kA Icu értéket biztosít. A megszakító széles működési feszültségtartományban használható, névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz. Az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően szigetelésre is alkalmas (leválasztásra alkalmas kivitel). Kategória A felhasználási kategóriába tartozik, és fix szerelési módú. A készülék mind vízszintesen, mind függőlegesen szerelhető, valamint a hátlapra is rögzíthető. Csatlakozási lehetőségei elölről biztosítottak, 35 mm-es csatlakozási osztással.
A megszakító elektromos és mechanikai tartóssága kiemelkedő: 20 000 mechanikai működési ciklust, valamint – terheléstől függően – 5 000-20 000 elektromos működési ciklust garantál. A készülék IP40 védettségi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szerint, valamint IK07 ütésállósági osztályba tartozik az IEC 62262 alapján. Működési hőmérséklet-tartománya rendkívül széles, -25°C és +70°C között használható, amely szélsőséges környezeti feltételek mellett is megbízható működést biztosít. Tárolási hőmérséklet-tartománya -50°C és +85°C közötti, relatív páratartalom tekintetében 0-95% között alkalmazható. A ComPacT NSX250F pólusonként 17,6 W teljesítmény-disszipációval rendelkezik. Méretei kompaktak: szélessége 140 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25F42D160 - Megszakító NSX250F, 36 kA 415 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 160 A, 4P4d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX250F
Termék vagy összetevő típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Nullavezető pozíció: Bal
Névleges áram: 160 A 40°C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási képesség
Szakítóképesség: 85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
30 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1 szerint)
35 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1 szerint)
15 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1 szerint)
Szakítóképességi kód: F 36 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.2
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési módja: Fix
Kioldóegység értéke: 160 A 40°C-on
Túlterhelésvédelem beállítási típus Ir: Állítható 9 beállítással
Túlterhelésvédelem beállítási tartomány Ir: 63...160 A
Túlterhelésvédelem késleltetési idő beállítás: Fix
Túlterhelésvédelem késleltetési tartomány: 400 s 1,5 × Ir-nél
16 s 6 × Ir-nél
11 s 7,2 × Ir-nél
Nullavezető védelmi beállítás: 0,5 × Ir (3D + N/2)
1 × Ir (4D)
Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövidzárlati védelem beállítási típus Isd: Állítható 9 beállítással
Rövidzárlati védelem beállítási tartomány Isd: 1,5...10 × Ir
Rövidzárlati védelem késleltetési idő beállítása: Fix
Pillanatnyi védelem beállítási típus Ii: Fix
Pillanatnyi védelem beállítási tartomány Ii: 2400 A
Földzárlat védelem: Nincs
Zónaválasztó reteszelés ZSI: Nincs
Foglalatok száma: 5 foglalat
Helyi jelzés
Villogó LED (zöld) üzemkész állapotra
LED 105% Ir (piros) túlterheléshez
LED 90% Ir (narancs) túlterheléshez
Mechanikai jellemzők
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Üzemi magasság: 0...2000 m csökkentés nélkül
2000 m...5000 m csökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V