Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25B42D160 - Megszakító NSX250B, 25 kA 415 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 160 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C25B42D160 típusú megszakító egy professzionális villamos kapcsolóberendezés, amely a korszerű elosztóhálózatok és ipari rendszerek védelmére szolgál. A ComPacT NSX250B termékcsalád része, amely 160 A névleges áramerősséggel és 25 kA 415 V AC melletti megszakítóképességgel rendelkezik, így kiválóan alkalmas közepes terhelésű elosztóhálózatok és ipari alkalmazások védelmére.
A megszakító 4 pólusú kialakítással (4P) rendelkezik, teljes pólusvédelemmel (4D), ami különösen fontos a háromfázisú hálózatok és neutrális vezető biztonságos kapcsolásához. A MicroLogic 2.2 elektronikus kioldóegység intelligens védelmi funkciókat biztosít: hosszú késleltetésű túlterhelésvédelem (L), rövid késleltetésű rövidzárlat elleni védelem (So) és azonnali rövidzárlat elleni védelem (I). Az áramerősség beállítási tartománya 63-160 A között állítható 9 különböző fokozatban, így rugalmasan illeszthető az adott rendszerhez. A rövid késleltetésű rövidzárlat elleni védelem szintén 9 fokozatban állítható, 1,5-10 x Ir tartományban, míg az azonnali rövidzárlatvédelem fix 2400 A értéken van beállítva.
A Schneider Electric ComPacT NSX C25B42D160 megszakító további értékes tulajdonsága a 690 V AC névleges üzemi feszültség, valamint a különböző megszakítóképességek: 40 kA 220/240 V AC mellett, 25 kA 380/415 V AC mellett, 20 kA 440 V AC mellett és 15 kA 500 V AC mellett. A megszakító alkalmas leválasztásra (izolálásra) is az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően, ami fontos szempont karbantartási és biztonsági műveleteknél. A készülék IP40 védettségi fokozattal és IK07 ütésállósággal rendelkezik, így megfelelő védelmet biztosít a por és a mechanikai hatások ellen. A termék működési hőmérséklet-tartománya -25°C és 70°C között van, tárolási hőmérséklettartománya pedig -50°C és 85°C között, így szélsőséges környezetben is megbízhatóan működik.
A megszakító mechanikai élettartama 20000 kapcsolási ciklus, elektromos élettartama pedig a terheléstől függően 5000-20000 ciklus között van. A helyi jelzések (LED-ek) segítik az üzemállapot nyomon követését: zöld villogó LED jelzi a működésre kész állapotot, piros LED a 105%-os túlterhelést, narancssárga LED pedig a 90%-os túlterhelést. A megszakító rögzítési lehetőségei rugalmasak, vízszintesen és függőlegesen is felszerelhető, méretei pedig kompaktak: 140 mm széles, 161 mm magas és 86 mm mély. A C25B42D160 cikkszámú megszakító a szükséges tanúsítványokkal rendelkezik, és megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, így biztonsággal alkalmazható professzionális villamos elosztórendszerekben.
ComPacT NSX250B, 25kA/415VAC, 4 poles, MicroLogic 2.2 trip unit 160A műszaki adatok
Fő jellemzők
Terméktípus: Megszakító
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid név: NSX250B
Cikkszám: C25B42D160
Alkalmazás: Elosztás
Pólusok és védelem
Pólusok száma: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Semleges pozíció: Bal
Elektromos paraméterek
Névleges áram: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Használati kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, 25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, 20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, 15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz
Megszakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.2
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség: 40 kA 220/240 V AC, 25 kA 380/415 V AC, 20 kA 440 V AC, 15 kA 500 V AC
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2, 10000 ciklus 440 V In, 10000 ciklus 690 V In/2, 5000 ciklus 690 V In
Teljesítmény-disszipáció pólusonként: 17,6 W
Szerelés és csatlakoztatás
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátsó felületre fektetve
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi beállítások
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú idejű pickup beállítás típusa Ir: Állítható 9 beállításban
Hosszú idejű védelem pickup beállítási tartomány: 63...160 A
Hosszú idejű védelem késleltetés beállítási típusa: Rögzített
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány: 400 s 1,5 x Ir, 16 s 6 x Ir, 11 s 7,2 x Ir
Semleges védelem beállítása: 0,5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid idejű védelem pickup beállítás típusa Isd: Állítható 9 beállításban
Rövid idejű védelem pickup beállítási tartomány: 1,5...10 x Ir
Rövid idejű védelem késleltetés beállítás típusa: Rögzített
Pillanatnyi védelem pickup beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelem pickup beállítási tartomány: 2400 A
Földzárlat védelem: Nélküle
Zóna szelektív reteszelés ZSI: Nélküle
Foglalatok száma: 5 foglalat
Jelzések
Méretek
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Működési környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V