A Schneider Electric ComPacT NSX termékcsalád C16H32D160 típusú megszakítója egy rendkívül hatékony és megbízható védelmi eszköz, amelyet kifejezetten elosztóhálózatok számára terveztek. Ez a professzionális minőségű, 3 pólusú kompakt megszakító 160 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten, és kiemelkedő, 70 kA-es zárlati megszakítóképességgel büszkélkedhet 415 V AC feszültségen. A ComPacT NSX160H típusjelölésű készülék tökéletes választás olyan ipari és kereskedelmi létesítmények számára, ahol a megbízható villamos védelem elengedhetetlen követelmény.
A megszakító lelke a fejlett elektronikus MicroLogic 2.2 kioldóegység, amely LSoI védelmi funkciókat kínál: túlterhelés elleni hosszú késleltetésű védelmet (L), rögzített késleltetésű rövidzárlat elleni védelmet (So), valamint azonnali rövidzárlat elleni védelmet (I). A beállítható hosszú idejű kioldási áram (Ir) 63-160 A tartományban, 9 különböző fokozatban állítható, míg a rövid idejű kioldás (Isd) 1,5-10 x Ir tartományban, szintén 9 fokozatban szabályozható. Az azonnali kioldás (Ii) értéke fixen 2400 A-re van beállítva. A termikus memória funkció 20 percig megmarad kioldás előtt és után is, tovább növelve a készülék védelmi képességeit. A túlterhelést jelző LED-ek (90% és 105% Ir értékeknél) vizuális visszajelzést adnak az üzemállapotról, a zöld villogó LED pedig az üzemkész állapotot jelzi.
A ComPacT NSX160H kiváló elektromos és mechanikai tartóssággal rendelkezik: 40000 mechanikus ciklust, valamint 440 V-on névleges áram mellett 20000, féláramon pedig 40000 elektromos kapcsolási ciklust garantál. Az üzemi feszültség tartománya rendkívül széles, hiszen 690 V AC-ig alkalmazható, így különböző hálózati környezetekben is hatékonyan használható. A készülék szigetelési feszültsége 800 V AC, lökőfeszültség-állósága pedig 8 kV, ami magas szintű védelmet biztosít túlfeszültséggel szemben. Szigetelési osztálya Class II az előlapon, IP védettsége IP40 az IEC 60529 szerint, ütésállósága pedig IK07 az IEC 62262 szabványnak megfelelően. A megszakító kompakt kialakítású, méretei: 105 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16H32D160 -Megszakító NSX160H, 70 kA 415 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 160 A, 3P3d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160H
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén, UL 60947-4-1 szerint
65 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén, UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén, UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképesség kódja: H 70 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.2
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító rögzítési módja: Fix
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (hosszú idejű)
So: rövidzárlat elleni védelem rögzített késleltetéssel (rövid idejű)
I: azonnali rövidzárlat elleni védelem
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási áram beállítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható, 9 fokozatban
Hosszú idejű védelem kioldási áram beállítási tartomány [Ir]: 63...160 A
Hosszú idejű védelem késleltetésének beállítási típusa tr: Rögzített
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 400 s 1,5 × Ir esetén
16 s 6 × Ir esetén
11 s 7,2 × Ir esetén
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid idejű védelem kioldási áram beállítási típusa Isd: Állítható, 9 fokozatban
Rövid idejű védelem kioldási áram beállítási tartomány [Isd]: 1,5...10 × Ir
Rövid idejű védelem késleltetésének beállítási típusa tsd: Rögzített
Azonnali védelem kioldási áram beállítási típusa Ii: Rögzített
Azonnali védelem kioldási áram beállítási tartomány [Ii]: 2400 A
Kiegészítő jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2 esetén
20000 ciklus 440 V In esetén
15000 ciklus 690 V In/2 esetén
7500 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 9,2 W
Rögzítő felület: Hátlap
Rögzítési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elől
Alsó csatlakozás: Elől
Csatlakozási osztás: 35 mm
Helyi jelzés: Villogó LED (zöld) üzemkész állapot jelzésére
LED 105% Ir (piros) túlterhelés jelzésére
LED 90% Ir (narancs) túlterhelés jelzésére
Méretek
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezet
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK védettségi fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemeltetés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás során: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%