Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16F3TM125 - Megszakító NSX160F, 36 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 3P3d
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX160F kismegszakító egy rendkívül megbízható áramvédelmi eszköz, amely kifejezetten elosztóhálózatok védelmére lett kifejlesztve. A C16F3TM125 típusjelzésű, 3 pólusú megszakító 125 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten, és kiváló védelmet biztosít túlterhelés és rövidzárlat ellen egyaránt.
A ComPacT NSX sorozat ezen tagja 36 kA megszakítóképességgel rendelkezik 415 V AC feszültségen (50/60 Hz), ami kimagasló védelmet jelent még ipari környezetben is. A megszakító 690 V AC névleges üzemi feszültséggel bír, és alkalmas leválasztásra is az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A megszakítóképesség értéke feszültségfüggő: 220/240 V AC-nál 85 kA, 380/415 V AC-nál 36 kA, 440 V AC-nál 35 kA, 500 V AC-nál 30 kA, 525 V AC-nál 22 kA, míg 660/690 V AC esetén 8 kA megszakítóképességgel rendelkezik. A készülék UL szabvány szerint is minősített, 240 V AC-nál 85 kA, 480 V AC-nál 35 kA és 600 V AC-nál 10 kA megszakítóképességgel.
A C16F3TM125 termék TM-D típusú kioldóegységgel van felszerelve, amely termikus-mágneses védelmet biztosít. A túlterhelés elleni védelem (L) állítható, az Ir beállítási tartománya a névleges áram 0,7-1-szerese között változtatható. A késleltetés (tr) fix, 1,5 × In esetén 120-400 s, míg 6 × Ir esetén 15 s. A rövidzárlat elleni védelem (I) pillanatnyi kioldású, fix 1250 A értékkel. A megszakító nem rendelkezik földzárlatvédelemmel. A termék IP40-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, valamint IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szabvány alapján, így kiváló védelmet nyújt por és érintés ellen, miközben megfelelő mechanikai ellenállást biztosít.
A ComPacT NSX160F fizikai méretei: 105 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, súlya pedig 2,2 kg. A megszakító előlapi csatlakozással rendelkezik mind a felső, mind az alsó oldalon, és rögzítése hátlapra történik. Telepíthető vízszintesen és függőlegesen egyaránt, valamint a hátára fektetve is. A csatlakozási távolság 35 mm. A készülék kiemelkedő mechanikai és elektromos élettartammal rendelkezik: mechanikai szempontból 40 000 ciklus, elektromos tekintetben pedig terhelésfüggő – 440 V-on In/2 terhelésnél 40 000 ciklus, In terhelésnél 20 000 ciklus, míg 690 V-on In/2 terhelésnél 15 000 ciklus, In terhelésnél 7500 ciklus. A megszakító pólusonkénti teljesítményvesztesége 10,78 W. A működési hőmérséklet-tartomány -25°C és +70°C között van, míg tárolási hőmérséklet-tartományként -50°C és +85°C közötti értékek megengedettek, 0-95% relatív páratartalom mellett.
ComPacT NSX160F műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160F
Termék- vagy alkatrésztípus: Kismegszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 125 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Megszakítóképesség:
85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
30 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
35 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképesség-kód: F 36 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Kioldóegység névleges értéke: 125 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés-beállítási típusa tr: Fix
Pillanatnyi kioldás beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 1250 A
Földzárlat-védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Karos működtetés
Kismegszakító szerelési módja: Fix
Felszerelési tartó: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátára fektethető
Felső csatlakozás: Előlapi
Alsó csatlakozás: Előlapi
Csatlakozási távolság: 35 mm
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Nettó tömeg: 2,2 kg
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti levegő hőmérséklete üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti levegő hőmérséklete tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
115 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V