Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10V4TM063 - Megszakító NSX100HB1, 75 kA 690 VAC, TMD kioldóegység 63 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX100HB1 megszakító névleges árama 63 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, és 690 V AC 50/60 Hz névleges üzemi feszültséggel működik. Az eszköz kiemelkedő megszakítóképességgel büszkélkedhet: 85 kA Icu 500 V AC feszültségnél, 80 kA Icu 525 V AC feszültségnél, illetve 75 kA Icu 660/690 V AC feszültségnél, mindegyik esetben az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A HB1 75 kA 690 V AC megszakítóképességi kóddal ellátott készülék elsősorban elosztási alkalmazásokhoz ajánlott. A termék az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint alkalmas leválasztásra, így karbantartás során biztonságosan leválaszthatja a védett áramkört a hálózatról.
A megszakító TM-D típusú, termikus-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely LI védelmi funkciókat biztosít. Ez azt jelenti, hogy a készülék védelmet nyújt túlterhelés (L: thermal protection) és zárlat (I: magnetic protection) ellen egyaránt. A termikus védelem (Ir) beállítási tartománya 0,7...1 x In, míg a mágneses védelem (Ii) fix értéke 500 A. A hosszú késleltetési idő beállítása fix, 120...400 s 1,5 x In esetén, illetve 15 s 6 x Ir terhelésnél. A semleges vezető védelmi beállítása 1 x Ir (4D). Az eszköz kapcsolófogantyúval (toggle) működtethető, és fix beépítési módú.
A ComPacT NSX100HB1 megszakító tartóssági paraméterei is figyelemre méltók: 20000 mechanikai ciklus, valamint különböző elektromos tartóssági értékek: 20000 ciklus 440 V In/2 mellett, 10000 ciklus 440 V In mellett, 10000 ciklus 690 V In/2 mellett, és 5000 ciklus 690 V In mellett. Az egy pólusra eső teljesítményveszteség 8,61 W. A megszakító hátlapra szerelhető, vízszintes és függőleges pozícióban egyaránt, akár a hátára fektetve is. Mind a felső, mind az alsó csatlakozás elölről történik, 35 mm-es csatlakozási távolsággal.
A komplementer jellemzők között érdemes megemlíteni a 800 V AC névleges szigetelési feszültséget, a 8 kV névleges lökőfeszültség-állóságot, valamint a névleges üzemi megszakítóképességet (Ics), amely megegyezik a névleges határmegszakító-képességgel (Icu). A megszakító 5 modulhelyet foglal, méretei pedig a következők: 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10V4TM063 műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX100HB1
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Semleges vezető pozíciója: Bal
Névleges áram [In]: 63 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz-nél az IEC 60947-2 szerint
80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz-nél az IEC 60947-2 szerint
75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz-nél az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképességi kód: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolófogantyú
Megszakító szerelési módja: Fix
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 85 kA 500 V AC 50/60 Hz-nél az IEC 60947-2 szerint
80 kA 525 V AC 50/60 Hz-nél az IEC 60947-2 szerint
75 kA 660/690 V AC 50/60 Hz-nél az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai tartósság: 20000 ciklus
Elektromos tartósság: 20000 ciklus 440 V In/2 mellett
10000 ciklus 440 V In mellett
10000 ciklus 690 V In/2 mellett
5000 ciklus 690 V In mellett
Teljesítményveszteség pólusonként: 8,61 W
Szerelési jellemzők
Szerelési tartó: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, hátára fektetve
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelem beállításai
Védelmi típus: L: túlterhelés védelem (termikus), I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 63 A 40 °C-on
Hosszú idejű megszólalási áram beállítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelmi megszólalási áram beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelmi késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Semleges vezető védelmi beállítása: 1 x Ir (4D)
Pillanatzárlati védelmi megszólalási áram beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatzárlati védelmi megszólalási áram beállítási tartomány [Ii]: 500 A
Földzárlat védelem: Nélküle
Fizikai jellemzők
Modulhelyek száma: 5 modul
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Nettó tömeg: 2,4 kg
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Villamos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az elülső oldalon
Szennyezési fokozat: 3, az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti levegőhőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti levegőhőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
200 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V