Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10S2TM040 - Megszakító NSX100S AC/DC, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 2P2d
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A megszakító 40A névleges áramerősséggel rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten. Kiemelkedő működési paramétereit jellemzi, hogy 690V AC 50/60 Hz, illetve 500V DC névleges üzemi feszültséggel használható. A ComPacT NSX100S megszakító szakaszoló kapcsolóként is alkalmazható, hiszen megfelel az EN/IEC 60947-2 szabvány szigetelésre vonatkozó előírásainak. A "S" jelzés a termék kiemelkedő megszakítóképességére utal: 380/415V AC feszültségen akár 70 kA zárlati áramot is képes biztonságosan megszakítani.
A megszakító TM-D típusú kioldóegységgel van felszerelve, amely termo-mágneses technológiával működik. Ez a típus hatékony védelmet biztosít túlterhelés és rövidzárlat ellen (LI védelem). A hosszú késleltetésű (termikus) védelmet biztosító Ir érték fix beállítású, értéke 1 x In (40A). A pillanatnyi (mágneses) védelmet biztosító Ii érték szintén fix beállítású, 500A. Ez a konfigurációs kombináció ideálissá teszi a megszakítót olyan alkalmazásokban, ahol a várható zárlati áramok jelentősek lehetnek, ugyanakkor fontos a berendezések és a hálózat megbízható védelme is.
A ComPacT NSX100S megszakító kompakt méretekkel rendelkezik (szélesség: 70 mm, magasság: 161 mm, mélység: 86 mm), így könnyen beépíthető kisebb kapcsolószekrényekbe is. A rögzítés hátlapra történik, a készülék vízszintesen vagy függőlegesen is felszerelhető. A csatlakozások mind az alsó, mind a felső oldalon elöl találhatók, ami megkönnyíti a telepítést. A kapcsolási funkciót billenőkar segítségével lehet vezérelni. A megszakító fix kivitelben kerül beépítésre, nem kivehető.
A termék kiemelkedő műszaki paraméterei között említendő a 750V AC szigetelési feszültség és a 8 kV névleges lökőfeszültség-állóság. A megszakító szennyezettségi foka 3-as, az áramütés elleni védelem II. osztályú az előlapon. A készülék védettsége IP40, ami megfelelő védettséget biztosít a legtöbb beltéri környezetben. Ütésállósága IK07, működési hőmérséklet-tartománya pedig -25...+70°C között van, így szélsőséges környezeti feltételek mellett is megbízhatóan működik. A termék mechanikai élettartama 20000 kapcsolási ciklus, elektromos élettartama pedig 20000 ciklus In/2 áramnál és 10000 ciklus In áramnál (277V feszültségen).
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10S2TM040 -Megszakító NSX100S AC/DC, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 40 A, 2P2d műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX100S
Termék vagy komponens típus: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Műszaki paraméterek
Pólusok leírása: 2P
Védett pólusok leírása: 2D
Névleges áram [In]: 40 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
500 V DC
Hálózat típusa: AC
DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szakaszolásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakító képesség
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 500/525 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
100 kA Icu 250 V DC 1 pólus, IEC 60947-2 szerint
100 kA Icu 500 V DC 2 pólus sorban, IEC 60947-2 szerint
100 kA Icu 500 V DC 2P, IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kódja: S 70 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termo-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Kioldóegység névleges érték: 40 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldó beállítás típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 1 x In
Pillanatnyi kioldó beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 500 A
Földzárlat-védelem: Nincs
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Billenőkar
Megszakító szerelési mód: Fix
Szerelési tartó: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges
Fekvő a hátoldalon
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelem típusa: L: túlterhelés védelem (termikus)
I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Szélességi méret (Sz): 70 mm
Magassági méret (M): 161 mm
Mélységi méret (M): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezési fok: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemelés során: -25…70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás során: -50…85 °C
Relatív páratartalom: 0…95 %
Működési magasság: 0...2000 m derating nélkül
2000 m...5000 m derating-gel
Élettartam
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2
10000 ciklus 277 V In
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 5,47 W
Termék adatok
Szélesség méret
130 mm
Hosszúság méret
180 mm
Magasság méret
80 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V