A Schneider Electric ComPacT NSX100H megszakító a professzionális áramkörvédelem kiváló megoldása, amely megbízható működést és átfogó védelmet biztosít az elektromos rendszeredben. A C10H4TM080 típusú megszakító 4 pólusú kivitelben készült, ahol a semleges vezető teljes mértékben védett (4D), és 80A névleges árammal rendelkezik.
A ComPacT NSX sorozat ezen tagja kiemelkedő szakítókapacitással büszkélkedhet, amely 70 kA 415V AC hálózati feszültségnél az IEC 60947-2 szabvány szerint. A megszakító széles üzemi feszültségtartományban használható, egészen 690V AC feszültségig, és mind 50 Hz, mind 60 Hz hálózati frekvencián alkalmazható. Szakítóképessége a különböző feszültségszinteken eltérő: 100 kA 220/240V AC-nél, 65 kA 440V AC-nél, 50 kA 500V AC-nél, 35 kA 525V AC-nél, valamint 10 kA 660/690V AC-nél. Az UL 60947-4-1 szabvány szerint szintén kiváló értékekkel rendelkezik: 85 kA 240V AC-nél, 65 kA 480V AC-nél és 10 kA 600V AC-nél.
A megszakító TM-D típusú kioldóegységgel van felszerelve, amely termikus-mágneses technológiát alkalmaz az LI védelmi funkciók biztosításához. Ez azt jelenti, hogy védelmet nyújt mind a túlterhelés (L - termikus védelem), mind a rövidzárlat (I - mágneses védelem) ellen. A hosszú idejű túlterhelésvédelmi beállítás (Ir) 0,7-1 x In tartományban állítható, míg a védelmi késleltetés (tr) fix, 120-400 s 1,5 x In-nél, illetve 15 s 6 x Ir-nél. A pillanatműködésű rövidzárlati védelem (Ii) szintén fix értékre van beállítva, 640 A-re. A semleges vezető védelmi beállítása 1 x Ir (4D).
A megszakító kivitele lehetővé teszi a sokoldalú alkalmazást: rögzítése szerelőlapra történik, pozicionálása lehet vízszintes vagy függőleges, valamint síkban a hátlapra szerelhető. Mind a felső, mind az alsó csatlakozás elölről történik, 35 mm-es csatlakozási osztással. Az eszköz különleges tulajdonsága, hogy alkalmas leválasztásra is az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint, ami növeli a telepítés rugalmasságát.
Műszaki szempontból figyelemre méltó a ComPacT NSX100H tartóssága is: mechanikai élettartama 50.000 kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama terheléstől és feszültségtől függően változik: 50.000 ciklus 440V és In/2 terhelésnél, 30.000 ciklus 440V és In terhelésnél, 20.000 ciklus 690V és In/2 terhelésnél, illetve 10.000 ciklus 690V és In terhelésnél. A pólusonkénti teljesítményveszteség 8,77 W. A megszakító méretei: szélesség 140 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm. A készülék IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szerint. Környezeti működési hőmérséklet-tartománya -25°C és +70°C között van, míg tárolási hőmérséklet-tartománya -50°C és +85°C között. A relatív páratartalom 0-95% között lehet. Üzemeltetési magasság 0-2000 m tengerszint felett teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkenéssel.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10H4TM080 - Megszakító NSX100H, 70 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 4P4d műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövidneve: NSX100H
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Elektromos jellemzők
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Semleges vezető pozíciója: Bal
Névleges áram: 80 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség: 100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szerint
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szerint
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén, az UL 60947-4-1 szerint
65 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén, az UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén, az UL 60947-4-1 szerint
Szakítóképességi kód: H 70 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 80 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelmi kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelmi késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In-nél, 15 s 6 x Ir-nél
Semleges védelem beállítása: 1 x Ir (4D)
Pillanatműködésű védelmi kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatműködésű védelmi kioldási beállítási tartomány [Ii]: 640 A
Földzárlatvédelem: Nincs
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító rögzítési mód: Fix
Mechanikai élettartam: 50000 ciklus
Elektromos élettartam: 50000 ciklus 440 V In/2 esetén, 30000 ciklus 440 V In esetén, 20000 ciklus 690 V In/2 esetén, 10000 ciklus 690 V In esetén
Pólusonkénti teljesítményveszteség: 8,77 W
Rögzítési támasz: Hátlap
Rögzítési pozíció: Vízszintes és függőleges, Síkban a háton
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Slotok száma: 5 slot
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Villamos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezési fok: 3, az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07, az IEC 62262 szerint
Környezeti levegőhőmérséklet üzemeltetéskor: -25...70 °C
Környezeti levegőhőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %