Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950U75N4 - frekvenciaváltó, 7,5kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Process ATV950 sorozatú frekvenciaváltó egy kiváló minőségű, professzionális ipari alkalmazásokra tervezett változtatható fordulatszámú hajtás. Az ATV950U75N4 modell kifejezetten ipari környezetben történő használatra készült, és 7,5 kW normál terhelhetőséggel, illetve 5,5 kW nehéz üzemi terheléssel rendelkezik 400-480V háromfázisú tápfeszültség mellett.
A teljesítményadatok tekintetében az ATV950U75N4 16,5A névleges kimeneti áramot biztosít 4 kHz-es kapcsolási frekvencia mellett normál terhelés esetén, míg nehéz terhelésnél ez az érték 12,7A. A maximális kimeneti feszültség 480V, a maximális kimeneti frekvencia pedig 599 Hz. A névleges hálózati feszültség 380-480V, ±10% tűréshatárral. A készülék beépített EMC szűrővel rendelkezik, és opcionálisan EMC lemezzel is kiegészíthető a még hatékonyabb elektromágneses kompatibilitás érdekében.
Biztonsági funkciók tekintetében az ATV950U75N4 kiemelkedően gazdag: rendelkezik Safe Torque Off (STO), Safe Stop 1 (SS1), Safely Limited Speed (SLS) és Safe brake management (SBC/SBT) funkciókkal. Emellett számos védelmi funkcióval is fel van szerelve, mint például túlmelegedés elleni védelem, túláram védelem, rövidzárlat elleni védelem, fáziskiesés elleni védelem, motor és hajtás termikus védelme, és még sok más. A készülék méretei: 264mm széles, 678mm magas és 299mm mély, tömege pedig 13,7kg.
Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950U75N4 - frekvenciaváltó, 7,5kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános tulajdonságok
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termék specifikus alkalmazás: Ipari folyamatvezérlés
Termék vagy komponens típusa: Frekvenciaváltó
Változat: Fékezőegységgel, standard verzió
Alkalmazási terület: Ipari alkalmazás
Rendeltetés: Szinkron motorok, aszinkron motorok
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Szerelési mód: Falra szerelhető
Teljesítmény jellemzők
Folyamatos kimeneti áram: 16,5 A 4 kHz-en normál terhelés esetén, 12,7 A 4 kHz-en nagy terhelés esetén
Névleges kimeneti áram: 16,5 A
Motorteljesítmény: 7,5 kW normál terhelés esetén, 5,5 kW nagy terhelés esetén
Maximális kimeneti feszültség: 480 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Vonali áram: 13,8 A 380 V-nál (normál terhelés), 10,5 A 380 V-nál (nagy terhelés), 11,9 A 480 V-nál (normál terhelés), 9,2 A 480 V-nál (nagy terhelés)
Maximális bemeneti áram: 13,8 A
Látszólagos teljesítmény: 9,9 kVA 480 V-nál (normál terhelés), 7,6 kVA 480 V-nál (nagy terhelés)
Maximális átmeneti áram: 19,8 A 60 másodpercig (normál terhelés), 19,1 A 60 másodpercig (nagy terhelés)
Kommunikációs jellemzők
Kommunikációs port protokoll: EtherNet/IP, Modbus TCP, Modbus soros
Adatcsere mód: Félduplex, teljes duplex, autonegotiation (Ethernet IP/Modbus TCP)
Adatformátum: 8 bit, konfigurálható páratlan, páros vagy paritás nélkül (Modbus soros)
Címek száma: 1...247 (Modbus soros)
Elektromos csatlakozások
Vezérlés: csavaros csatlakozó 0,5...1,5 mm²/AWG 20...AWG 16
Hálózati oldal: csavaros csatlakozó 4...6 mm²/AWG 12...AWG 10
Motor: csavaros csatlakozó 6...10 mm²/AWG 10...AWG 8
DC busz: csavaros csatlakozó 4...10 mm²/AWG 12...AWG 8
Bemenetek és kimenetek
Diszkrét bemenetek száma: 10
Diszkrét bemenetek típusa: DI1...DI8 programozható, 24 V DC (<= 30 V), impedancia: 3,5 kOhm; DI7, DI8 impulzus bemenetként programozható: 0...30 kHz, 24 V DC (<= 30 V); STOA, STOB biztonságos nyomatékmentes állapot, 24 V DC (<= 30 V), impedancia: > 2,2 kOhm
Diszkrét kimenetek száma: 2
Diszkrét kimenetek típusa: DQ+ logikai kimenet 0...1 kHz <= 30 V DC 100 mA; programozható impulzus kimenetként DQ+ 0...30 kHz <= 30 V DC 20 mA; DQ- logikai kimenet 0...1 kHz <= 30 V DC 100 mA
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenetek típusa: AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 12 bit; AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható áram: 0...20 mA/4...20 mA, impedancia: 250 Ohm, felbontás 12 bit
Analóg kimenetek száma: 2
Analóg kimenetek típusa: AQ1, AQ2 szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 470 Ohm, felbontás 10 bit; AQ1, AQ2 szoftveresen konfigurálható áram: 0...20 mA, impedancia: 500 Ohm, felbontás 10 bit
Relé kimenetek száma: 3
Biztonsági funkciók
Biztonságos nyomatékmentes állapot (STO): Igen
Biztonságos megállítás 1 (SS1): Igen
Biztonságosan korlátozott sebesség (SLS): Igen
Biztonságos fékkezelés (SBC/SBT): Igen
Mechanikai jellemzők
Védettségi szint: IP55
Védelmi fokozat: UL type 1
Szélesség: 264 mm
Magasság: 678 mm
Mélység: 299 mm
Környezeti jellemzők
Környezeti üzemi hőmérséklet: -15...40 °C (leértékelés nélkül), 40...50 °C (leértékelési tényezővel)
Üzemi magasság: <= 1000 m leértékelés nélkül, 1000...4800 m 1% áramleértékeléssel 100 m-enként
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Zajszint: 52 dB
Termék adatok
Szélesség méret
600 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
750 mm
Mélység
299 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V