Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950D22N4 - frekvenciaváltó, 22kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozatú ATV950D22N4 frekvenciaváltó a Schneider Electric ipari alkalmazásokhoz tervezett, nagy teljesítményű és sokoldalú megoldása. A készülék 22 kW teljesítményű normál üzemmódban, míg nehéz üzemmódban 18,5 kW teljesítményt biztosít, 3 fázisú, 400-480 V-os tápfeszültséggel. Az IP55 védettségű, falra szerelhető készülék ideális választás ipari környezetben történő használatra, ahol fontos a védelem a por és nedvesség ellen.
A beépített fékezőegység jelentősen növeli a motor vezérlési pontosságát, lehetővé téve a hatékony lassítást és a dinamikus üzemmódot. A frekvenciaváltó maximális kimeneti frekvenciája 599 Hz, ami rendkívül széles alkalmazási területet biztosít. A készülék 46,3 A névleges kimeneti áramot biztosít normál üzemmódban és 39,2 A-t nehéz üzemmódban 4 kHz-es kapcsolási frekvencia mellett. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, így az adott alkalmazáshoz optimalizálható a készülék működése.
A frekvenciaváltó fejlett motorvezérlési funkciókkal rendelkezik, támogatja mind az aszinkron, mind a szinkron motorokat, beleértve az állandó mágneses és a szinkron reluktancia motorokat is. Vezérlési üzemmódjai között megtalálható az optimalizált nyomaték mód, az állandó nyomaték standard, valamint a változó nyomaték standard üzemmódok. A négykvadráns működés lehetővé teszi mind a motoros, mind a generátoros üzemmódot, és a készülék fékezési módjai között szerepel az egyenáramú injektálásos fékezés is. A bemeneti áram 39,6 A 380 V-on normál üzemben, és az eszköz akár 55,6 A tranziens áramot is képes kezelni 60 másodpercig normál üzemmódban.
Biztonsági funkciók terén a készülék támogatja a Biztonsági nyomaték kikapcsolás (STO), a Biztonságosan korlátozott sebesség (SLS), a Biztonságos fék menedzsment (SBC/SBT) és a Biztonságos leállítás 1 (SS1) funkciókat. Védelmi megoldásai kiterjednek a motor termikus védelmére, fázisszakadás-védelemre, túláram-, túlfeszültség- és alulfeszültség-védelemre, földzárlat-védelemre, rövidzárlat-védelemre, túlmelegedés elleni védelemre és számos egyéb védelmi funkcióra. A készülék méretei: 264 mm széles, 678 mm magas és 299 mm mély, nettó tömege 20,6 kg. A készülék -15...40 °C környezeti hőmérsékleten működtethető derating nélkül, 40...50 °C között pedig derating faktorral.
Schneider Electric Altivar Process ATV950 - ATV950D22N4 - frekvenciaváltó, 22kW, 3f, 400VAC, IP55, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Modell: ATV950D22N4
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Változat: Fékezőegységgel, standard kivitel
Alkalmazási terület: Ipari alkalmazások
Kompatibilis motorok: Aszinkron motorok, Szinkron motorok
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380...480 V (-15...10%)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Névleges kimeneti áram: 46,3 A normál üzemben, 39,2 A nehéz üzemben (4 kHz-en)
Motor teljesítmény: 22,0 kW normál üzemben, 18,5 kW nehéz üzemben
Maximális kimeneti feszültség: 480,0 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (4...16 kHz derating faktorral)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Kommunikáció
Beépített kommunikációs protokollok: Modbus soros, EtherNet/IP, Modbus TCP
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s Ethernet IP/Modbus TCP, 4.8, 9.6, 19.2, 38.4 kbit/s Modbus soros
Csatlakozó típus: 2 RJ45, 1 RJ45
Be- és kimenetek
Diszkrét bemenetek száma: 10
Diszkrét kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Relé kimenetek száma: 3
Védelmi és biztonsági funkciók
Védettségi fokozat: IP55
UL védettségi szint: UL type 1
Biztonságosan korlátozott sebesség (SLS): Igen
Biztonságos fékkezelés (SBC/SBT): Igen
Biztonságos leállítás 1 (SS1): Igen
Biztonságos nyomaték kikapcsolás (STO): Igen
Fizikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
Szélesség: 264 mm
Magasság: 678 mm
Mélység: 299 mm
Környezeti paraméterek
Működési hőmérséklet: -15...40 °C (derating nélkül), 40...50 °C (derating faktorral)
Működési pozíció: Függőleges ±10°
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 2...13 Hz), 1 gn (f= 13...200 Hz)
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig
Termék adatok
Szélesség méret
600 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
750 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP55
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
299 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V