Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U75Y6 - frekvenciaváltó, 7,5kW, 3f, 690VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 termékcsalád részét képező Schneider Electric ATV930U75Y6 egy rendkívül sokoldalú frekvenciaváltó, amelyet kimondottan ipari folyamatirányítási alkalmazásokhoz fejlesztettek ki. Ez a 7,5 kW-os, háromfázisú, 500-690 V tápfeszültségű változat tökéletes választás mind aszinkron, mind szinkronmotorok precíz vezérléséhez, különösen olyan környezetben, ahol a pontos folyamatszabályozás elengedhetetlen.
Az ATV930U75Y6 változat alapkivitelben integrált fékezőegységgel rendelkezik, ami lehetővé teszi a hatékonyabb motorfékezést és energiavisszanyerést. A készülék teljes terhelésnél 9,5 A névleges kimeneti áramot biztosít normál üzemmódban, illetve 7,2 A-t nehéz üzemmódban, 4 kHz-es kapcsolási frekvencia mellett. A frekvenciaváltó IP21-es védettségi szinttel rendelkezik, így megfelelő védelmet nyújt por és csepegő víz ellen. Falra szerelhető kivitelben készül, és pontos méretei: 246 mm széles, 420 mm magas és 242 mm mély.
A vezérlési lehetőségek terén az ATV930U75Y6 kiemelkedő: 10 digitális bemenet (köztük 2 impulzusbemenet 30 kHz-ig), 3 analóg bemenet (feszültség/áram konfigurálható), 2 analóg kimenet és 3 relékimenet áll rendelkezésre. A biztonságot a Safe Torque Off (STO) funkció garantálja. A frekvenciaváltó kifinomult motorvezérlési algoritmusokat kínál, támogatva az optimalizált nyomatékszabályozást, az állandó és változtatható nyomatékú standard vezérlést, valamint a szinkronmotorok esetében a permanens mágneses és szinkron reluktancia motorok speciális vezérlési profiljait.
A berendezés maximális kimeneti frekvenciája 599 Hz, és számos gyorsítási/lassítási rámpa közül választhatunk (lineáris, S, U vagy testreszabott), 0,01-9999 másodperc tartományban állítható időkkel. A kapcsolási frekvencia 2-8 kHz között állítható, bár 4 kHz felett teljesítménycsökkenéssel kell számolni. A magas szintű motorvédelem érdekében az ATV930U75Y6 számos védelmi funkcióval rendelkezik, többek között túlmelegedés, túláram, fáziskiesés, túl- és alulfeszültség elleni védelemmel.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U75Y6 -frekvenciaváltó, 7,5kW, 3f, 690VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termékspecifikus alkalmazás: Ipari folyamatirányítás
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Változat: Fékezőegységgel, standard verzió
Eszköz alkalmazása: Ipari alkalmazás
Termék rendeltetése: Aszinkronmotorok, szinkronmotorok
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 500...690 V
Névleges kimeneti áram: 9,5 A
Folyamatos kimeneti áram: 7,2 A 4 kHz-en nehéz terheléshez, 9,5 A 4 kHz-en normál terheléshez
Motorteljesítmény: 5,5 kW normál terheléshez, 4,0 kW nehéz terheléshez
Maximális kimeneti feszültség: 690 V
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Állítható kapcsolási frekvencia: 2...8 kHz
EMC szűrő: Integrált, EMC lemez opcióval
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus TCP, EtherNet/IP, Modbus soros
Adatcsere mód: Félduplex, teljes duplex, automatikus egyeztetés Ethernet IP/Modbus TCP esetén
Bemenetek és kimenetek
Diszkrét bemenetek száma: 10
Diszkrét bemenetek típusa: DI1...DI8 programozható, 24 V DC (≤ 30 V), impedancia: 3,5 kOhm; DI7, DI8 programozható impulzusbemenetként: 0...30 kHz, 24 V DC (≤ 30 V); STOA, STOB biztonságos nyomatéklekapcsolás, 24 V DC (≤ 30 V), impedancia: > 2,2 kOhm
Diszkrét kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenetek típusa: AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 12 bit; áram: 0...20 mA/4...20 mA, impedancia: 250 Ohm, felbontás 12 bit
Analóg kimenetek száma: 2
Relékimenetek száma: 3
Fizikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
IP védettségi fokozat: IP21
Védelmi fokozat: UL 1-es típus
Szélesség: 246 mm
Magasság: 420 mm
Mélység: 242 mm
Nettó tömeg: 22 kg
Környezeti jellemzők
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül az IEC 60068-2-3 szerint
Biztonság és megfelelőség
Terméktanúsítványok: CSA, UL, TÜV
Jelölés: CE
Termék adatok
Szélesség méret
400 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
420 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP00
Mélység
242 mm
Max. kimeneti feszültség
30 V