Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U55M3 - frekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 termékcsalád ATV930U55M3 típusú változtatható fordulatszámú frekvenciaváltója egy professzionális megoldás ipari alkalmazásokhoz, kifejezetten 5,5 kW teljesítményű motorok vezérlésére. Ez a Schneider Electric által gyártott készülék a 200-240 V-os háromfázisú hálózatra csatlakoztatható, és IP21-es védettségének köszönhetően megbízható működést biztosít még kissé poros környezetben is.
A készülék kimagasló rugalmassággal rendelkezik a motorvezérlés terén, hiszen egyaránt alkalmas aszinkron és szinkron motorok irányítására. A beépített fékezőegység jelentős előnyt jelent olyan alkalmazásoknál, ahol pontos megállásra vagy gyors lassításra van szükség. A normál üzemi terhelésnél 25,4 A, míg nehéz üzemi terhelésnél 18,7 A folyamatos kimeneti áramot képes biztosítani 4 kHz-es kapcsolási frekvencián. A maximális kimeneti frekvencia akár 599 Hz is lehet, ami különösen hasznos a speciális nagy fordulatszámú alkalmazásoknál.
Az ATV930U55M3 kompakt méretekkel rendelkezik (171 x 409 x 236 mm), és falra szerelhető kivitelben készül. Többféle szerelési mód támogatott, beleértve az egyedi IP21-es, valamint az egymás melletti IP20-as elhelyezést is. A készülék széles működési hőmérséklet-tartományban használható, -15°C és 50°C között teljes terheléssel, 50-60°C között pedig teljesítménycsökkentéssel. A változtatható 2-16 kHz közötti kapcsolási frekvencia lehetővé teszi az optimális működést a zaj, hatásfok és elektromágneses kompatibilitás szempontjából. A készülék számos beépített védelemmel rendelkezik, beleértve a motor és hajtás termikus védelmét, túláram, túlfeszültség, fáziskiesés és egyéb hibaállapotok elleni védelmet. A vonatkozó nemzetközi szabványoknak megfelel, rendelkezik UL, TÜV, CSA és CE tanúsítványokkal is.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U55M3 - frekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termék típusa: Változtatható fordulatszámú frekvenciaváltó
Változat: Standard verzió, fékezőegységgel
Alkalmazás: Ipari folyamatvezérlés
Felhasználható motorok: Aszinkron és szinkron motorok
Elektromos jellemzők
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 200...240 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 25,4 A
Motorteljesítmény: 5,5 kW normál terhelés esetén, 4,0 kW nehéz terhelés esetén
Maximális bemenő áram: 20,2 A
Vonali áramerősség: 20,2 A 200 V-nál (normál terhelés), 15,1 A 200 V-nál (nehéz terhelés), 17,1 A 240 V-nál (normál terhelés), 13,0 A 240 V-nál (nehéz terhelés)
Maximális kimeneti feszültség: 240,0 V
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz
Látszólagos teljesítmény: 7,6 kVA 240 V-nál (normál terhelés), 6 kVA 240 V-nál (nehéz terhelés)
Teljesítmény jellemzők
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (4...16 kHz teljesítménycsökkentéssel)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineáris, külön állítható 0,01...9999 s között
Motorvezérlési profil szinkron motorokhoz: Állandó mágneses motor, szinkron reluktancia motor
Csatlakozások
Vezérlés: csavaros sorkapocs 0,5...1,5 mm²/AWG 20...AWG 16
Hálózati oldal: csavaros sorkapocs 6 mm²/AWG 10
DC busz: csavaros sorkapocs 6 mm²/AWG 10
Motor: csavaros sorkapocs 10 mm²/AWG 8
Kommunikáció
Kommunikációs protokoll: Modbus TCP, EtherNet/IP, Modbus soros
Bemenetek/Kimenetek
Digitális bemenetek száma: 10
Digitális bemenetek típusa: DI1...DI8 programozható, 24 V DC, DI7, DI8 programozható impulzus bemenetként 0...30 kHz, STOA, STOB biztonságos nyomatékkikapcsolás
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Relé kimenetek száma: 3
Mechanikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
IP védelmi szint: IP21
UL védelmi besorolás: UL 1-es típus
Szélesség: 171 mm
Magasság: 409 mm
Mélység: 236 mm
Nettó tömeg: 7,7 kg
Környezeti jellemzők
Üzemi helyzet: Függőleges +/- 10 fok
Relatív páratartalom: 5...95% lecsapódás nélkül
Zajszint: 56 dB
Biztonsági funkciók
Biztonságos nyomatékkikapcsolás (STO): Van
Biztonságos leállítás 1 (SS1): Van
Biztonságos korlátozott sebesség (SLS): Van
Biztonságos fékkezelés (SBC/SBT): Van
Szabványok és tanúsítványok
Tanúsítványok: UL, TÜV, CSA
Jelölés: CE
Szabványok: UL 508C, IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 61000-3-12, IEC 60721-3, IEC 61508, IEC 13849-1
Termék adatok
Szélesség méret
215 mm
Hosszúság méret
580 mm
Magasság méret
347 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP21
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
236 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V