Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U22M3 - frekvenciaváltó, 2,2kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozat ATV930U22M3 típusú frekvenciaváltója a Schneider Electric kiemelkedő ipari megoldása, amely elsősorban ipari folyamatirányítási alkalmazásokra lett kifejlesztve. Ez a nagy teljesítményű, 2,2 kW-os eszköz széles funkcionalitásával és megbízhatóságával tökéletes választás az aszinkron és szinkronmotorok vezérlésére ipari környezetben.
A készülék falra szerelhető kivitelben készül, méretei kompaktak: 144 mm széles, 350 mm magas és 206 mm mély, így nem foglal nagy helyet. Telepítéskor fontos, hogy a megfelelő hűtés érdekében vertikális pozícióban (±10°) legyen felszerelve, valamint elegendő szabad teret kell hagyni körülötte a légáramláshoz. Az eszköz működési hőmérséklet tartománya -15°C és 50°C között van teljes terhelés mellett, 50-60°C között pedig teljesítménycsökkentéssel üzemeltethető. A természetes konvekciós hűtés 32 W, míg a kényszerített konvekciós hűtés 74 W hőteljesítményt biztosít 200 V-on, 4 kHz kapcsolási frekvencia mellett.
Az ATV930U22M3 különösen sokoldalú a motorvezérlés terén, mivel mind aszinkron, mind szinkronmotorokkal kompatibilis. Aszinkron motorok esetében optimalizált nyomaték üzemmód, változó nyomaték standard és állandó nyomaték standard profilok állnak rendelkezésre, míg szinkronmotoroknál állandó mágneses és szinkron reluktancia motorok vezérlésére is alkalmas. A maximum kimeneti frekvencia 599 Hz, ami rendkívül széles fordulatszám-tartományt tesz lehetővé. A fel- és lefutási rámpák lineárisan szabályozhatók 0,01-9999 másodperc között, ami precíz gyorsítást és lassítást biztosít. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, ami lehetővé teszi a motor zajszintjének és a rendszer hatásfokának optimalizálását az adott alkalmazáshoz.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930U22M3 - frekvenciaváltó, 2,2kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Típus: ATV930U22M3
Termékalkalmazás: Ipari folyamatok
Termék vagy komponens típusa: Frekvenciaváltó
Változat: Fékezőegységgel, standard verzió
Alkalmazás: Ipari alkalmazás
Célmotor: Aszinkron motorok, szinkron motorok
Villamos adatok
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 11,2 A
Motorteljesítmény: 2,2 kW normál terhelésre, 1,5 kW nehéz terhelésre
Bemeneti áram: 8,4 A 200 V-nál (normál terhelés), 6,0 A 200 V-nál (nehéz terhelés), 7,2 A 240 V-nál (normál terhelés), 5,3 A 240 V-nál (nehéz terhelés)
Maximum bemeneti áram: 8,4 A
Maximum kimeneti feszültség: 240 V
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Kapcsolási frekvencia beállítás: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz derating faktorral
Látszólagos teljesítmény: 3 kVA 240 V-nál (normál terhelés), 2,2 kVA 240 V-nál (nehéz terhelés)
Maximum tranziensáram: 13,4 A 60 másodpercig (normál terhelés), 12 A 60 másodpercig (nehéz terhelés)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz
Relatív szimmetrikus hálózati feszültség tűrés: 10 %
Relatív szimmetrikus hálózati frekvencia tűrés: 5 %
Kommunikációs adatok
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, EtherNet/IP, Modbus TCP
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s Ethernet IP/Modbus TCP, 4,8-38,4 kbit/s Modbus soros
Címek száma: 1...247 Modbus soros esetén
Adatformátum: 8 bit, konfigurálható páratlan, páros vagy paritás nélküli Modbus soros esetén
Védelmi funkciók
IP védettségi szint: IP21
Védelmi szint: UL 1-es típus
Mechanikai adatok
Szerelési mód: Falra szerelhető
Szélesség: 144 mm
Magasság: 350 mm
Mélység: 206 mm
Nettó tömeg: 4,5 kg
Környezeti jellemzők
Szigetelési ellenállás: > 1 MOhm 500 V DC 1 percig földeléshez
Zajszint: 54,5 dB megfelel 86/188/EEC szerint
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 2...13 Hz) megfelel IEC 60068-2-6 szerint, 1 gn (f= 13...200 Hz) megfelel IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig megfelel IEC 60068-2-27 szerint
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül megfelel IEC 60068-2-3 szerint
Működési környezeti hőmérséklet: -15...50 °C (derating nélkül), 50...60 °C (derating faktorral)
Üzemelési pozíció: Vertikális +/- 10 fok
Termék adatok
Szélesség méret
190 mm
Hosszúság méret
410 mm
Magasság méret
310 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP21
Mélység
206 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V