Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D45M3 - frekvenciaváltó, 45kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozatú ATV930D45M3 típusú frekvenciaváltó a Schneider Electric ipari alkalmazásokra fejlesztett, kimagasló teljesítményű vezérlője, amely tökéletes megoldást kínál az aszinkron és szinkronmotorok precíz szabályozására. Ez a 45 kW-os, 200-240 V-os, háromfázisú készülék kompakt kialakításával és fejlett funkciókészletével a modern ipari automatizálás egyik legsokoldalúbb eleme.
A készülék teljes körű motor- és rendszervédelemmel rendelkezik, így maximális biztonságot nyújt az ipari környezetben. Az IP21-es védettségi szinttel és a beépített fékezőegységgel rendelkező készülék falra szerelhető kivitelben készül, szélessége 290 mm, magassága 922 mm, mélysége 325,5 mm. A frekvenciaváltó normál üzemmódban 176 A, nagy terhelésű üzemmódban 149 A folyamatos kimeneti áramot biztosít 2,5 kHz kapcsolási frekvencia mellett. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, így rendkívül széles alkalmazási területen használható.
A készülék különböző motorvezérlési profilokat kínál, beleértve a változó nyomatékú, optimalizált nyomatékú és állandó nyomatékú vezérlést aszinkron motorokhoz, valamint permanens mágneses és szinkron reluktancia motorokhoz is. A lineárisan állítható gyorsítási és lassítási rámpák 0,01-9999 másodperc között állíthatók, a motor csúszáskompenzációja pedig automatikusan alkalmazkodik a terheléshez. Az ATV930D45M3 négy kvadránsos működésre képes, és DC injektálással fékezi a motort állóhelyzet eléréséhez. A kapcsolási frekvencia 1-8 kHz között állítható, a normál érték 2,5 kHz.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D45M3 -frekvenciaváltó műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termék specifikus alkalmazás: Ipari folyamatok
Termék típus: Frekvenciaváltó
Változat: Standard verzió, fékezőegységgel
Eszköz alkalmazása: Ipari alkalmazás
Termék célja: Aszinkron motorok, Szinkron motorok
Műszaki adatok
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Szerelési mód: Falra szerelhető
Folyamatos kimeneti áram: 176 A 2,5 kHz-en normál terhelésnél, 149 A 2,5 kHz-en nagy terhelésnél
Kommunikációs portok: Modbus TCP, EtherNet/IP, Modbus soros
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Relatív szimmetrikus hálózati feszültségtűrés: 10 %
Relatív szimmetrikus hálózati frekvenciatűrés: 5 %
Névleges kimeneti áram: 176,0 A
Motorteljesítmény: 45,0 kW normál terhelésnél, 37,0 kW nagy terhelésnél
EMC szűrő: Integrált, EMC lemez opcióval
IP védettségi fokozat: IP21
UL szerinti védettségi fokozat: UL 1-es típus
Elektromos csatlakozás
Vezérlés: csavaros sorkapocs 0,5...1,5 mm²/AWG 20...AWG 16
Hálózati oldal: csavaros sorkapocs 120 mm²/AWG 4/0...250 kcmil
Motor: csavaros sorkapocs 120 mm²/250 kcmil
DC busz: csavaros sorkapocs 120 mm²/AWG 4/0...250 kcmil
Kommunikációs jellemzők
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s Ethernet IP/Modbus TCP, 4,8, 9,6, 19,2, 38,4 kbit/s Modbus soros
Adatátviteli mód: Fél duplex, teljes duplex, autonegotiation Ethernet IP/Modbus TCP
Adatformátum: 8 bit, konfigurálható páratlan, páros vagy paritás nélkül Modbus soros
Vezérlési jellemzők
Szinkron motorvezérlési profil: Állandó mágneses motor, Szinkron reluktancia motor
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineáris, külön beállítható 0,01...9999 s
Kapcsolási frekvencia: 1...8 kHz állítható, 2,5...8 kHz derating faktorral
Névleges kapcsolási frekvencia: 2,5 kHz
Fékezés megállásig: DC injektálással
Mechanikai adatok
Szélesség: 290 mm
Magasság: 922 mm
Mélység: 325,5 mm
Nettó tömeg: 57,6 kg
Környezeti jellemzők
Szigetelési ellenállás: > 1 MOhm 500 V DC 1 percig földeléshez képest
Zajszint: 68,3 dB 86/188/EEC szerint
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 2...13 Hz) IEC 60068-2-6 szerint, 1 gn (f= 13...200 Hz) IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig IEC 60068-2-27 szerint
Környezeti osztály: 3C3 osztály IEC 60721-3-3 szerint, 3S3 osztály IEC 60721-3-3 szerint
Relatív páratartalom: 5...95 % kondenzáció nélkül IEC 60068-2-3 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -15...50 °C (derating nélkül), 50...60 °C (derating faktorral)
Üzemi helyzet: Függőleges +/- 10 fok
Termék adatok
Szélesség méret
460 mm
Hosszúság méret
1 145 mm
Magasság méret
590 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP21
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
325,5 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V