Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D18N4 - frekvenciaváltó, 18kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Process ATV930D18N4 egy rendkívül sokoldalú, ipari alkalmazásokra tervezett frekvenciaváltó, amely komplex motorvezérlést tesz lehetővé 18,5 kW teljesítménnyel. Ez a falra szerelhető készülék ideális választás mind aszinkron, mind szinkronmotorok szabályozására, különösen olyan ipari környezetben, ahol precíz folyamatvezérlés szükséges.
A frekvenciaváltó 400-480V háromfázisú hálózatról működik, és IP21 védettséggel rendelkezik, ami megfelelő védelmet biztosít por és csepegő víz ellen. A beépített fékezőegység lehetővé teszi a hatékony motorfékezést, ami különösen fontos a dinamikus alkalmazásoknál és a pontos pozicionálást igénylő feladatoknál. Az ATV930D18N4 normál üzemmódban 39,2A, míg nagy terhelésű alkalmazásoknál 31,7A folyamatos kimeneti áramot biztosít 4 kHz-es kapcsolási frekvencia mellett.
A vezérlési lehetőségek területén az ATV930D18N4 különösen gazdag funkcionalitással rendelkezik: állandó nyomaték, változó nyomaték és optimalizált nyomaték üzemmódok állnak rendelkezésre az aszinkron motorok vezérléséhez, míg a szinkron motoroknál támogatja a permanens mágneses és szinkron reluktancia motorokat is. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a gyorsítási és lassítási rámpák pedig 0,01 és 9999 másodperc között lineárisan állíthatók. A négy kvadránsos működés valódi irányváltási képességet biztosít terhelés alatt is.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D18N4 - frekvenciaváltó, 18kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termék specifikus alkalmazás: Ipari folyamatvezérlés
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Változat: Fékezőegységgel
Szabványos verzió
Eszköz alkalmazás: Ipari alkalmazás
Felhasználási terület: Aszinkron motorok, Szinkron motorok
Villamos jellemzők
Hálózat fázisainak száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380...480 V - 15...10 %
Relatív szimmetrikus hálózati feszültségtűrés: 10 %
Relatív szimmetrikus hálózati frekvenciatűrés: 5 %
Névleges kimeneti áram: 39,2 A
Motorteljesítmény: 18,5 kW normál üzemben, 15,0 kW nagy terhelésű üzemben
EMC szűrő: Beépített, EMC lemez opcióval
Védettség: IP21
UL szerinti védettség: UL type 1
Csatlakozások
Elektromos csatlakozás: Vezérlés: csavaros csatlakozó 0,5...1,5 mm²/AWG 20...AWG 16
Hálózati oldal: csavaros csatlakozó 10...16 mm²/AWG 8...AWG 6
Motor: csavaros csatlakozó 10...16 mm²/AWG 8...AWG 6
DC busz: csavaros csatlakozó 10...16 mm²/AWG 8...AWG 6
Kommunikáció
Átviteli sebesség: 10/100 Mbit/s Ethernet IP/Modbus TCP esetén
4.8, 9.6, 19.2, 38.4 kbit/s Modbus soros esetén
Adatátviteli mód: Félduplex, teljes duplex, autonegotiation Ethernet IP/Modbus TCP
Adatformátum: 8 bit, konfigurálható páratlan, páros vagy nincs paritás Modbus soros esetén
Be- és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 10
Digitális bemenet típusa: DI1...DI8 programozható, 24 V DC (<= 30 V), impedancia: 3,5 kOhm
DI7, DI8 programozható impulzus bemenetként: 0…30 kHz, 24 V DC (<= 30 V)
STOA, STOB safe torque off, 24 V DC (<= 30 V), impedancia: > 2,2 kOhm
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 12 bit
AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható áram: 0...20 mA/4...20 mA, impedancia: 250 Ohm, felbontás 12 bit
Digitális kimenetek száma: 2
Analóg kimenetek száma: 2
Relékimenetek száma: 3
Teljesítmény jellemzők
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineárisan állítható külön 0,01...9999 s
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz derating tényezővel
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezés leállásig: DC injektálással
Beépített fékegység: Igen
Mechanikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
Szélesség: 211 mm
Magasság: 545,9 mm
Mélység: 235 mm
Környezeti feltételek
Szigetelési ellenállás: > 1 MOhm 500 V DC 1 percig földhöz képest
Zajszint: 59,5 dB az 86/188/EEC szerint
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 2…13 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint
1 gn (f= 13…200 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 15 gn 11 ms-ig az IEC 60068-2-27 szerint
Környezeti jellemzők: Vegyi szennyezés elleni védelem: 3C3 osztály az IEC 60721-3-3 szerint
Por szennyezés elleni védelem: 3S3 osztály az IEC 60721-3-3 szerint
Relatív páratartalom: 5…95 % kondenzáció nélkül az IEC 60068-2-3 szerint
Működési helyzet: Függőleges +/- 10 fok
Termék adatok
Szélesség méret
740 mm
Hosszúság méret
345 mm
Magasság méret
260 mm
Mélység
235 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V