Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D15Y6 - frekvenciaváltó, 15kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető, fékező egységgel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV900 sorozatú ATV930D15Y6 frekvenciaváltó a Schneider Electric kiemelkedő minőségű ipari megoldása, amely 15 kW teljesítménnyel és rendkívül sokoldalú funkciókkal segíti az ipari alkalmazásokat. Ez a változtatható sebességű hajtás specifikusan az ipari folyamatokhoz lett kifejlesztve, és mind szinkron, mind aszinkron motorok vezérlésére alkalmas.
A frekvenciaváltó 500-690 V háromfázisú tápfeszültség tartományban működik, és falra szerelhető kivitelben kerül forgalomba. Az ATV930D15Y6 modell alapkivitelben tartalmaz fékező egységet (braking chopper), amely biztosítja a fékezés során felszabaduló energia hatékony kezelését. Normál terhelés mellett 18 A folyamatos kimeneti áramot biztosít 4 kHz kapcsolási frekvencián, míg nehéz terhelés esetén 13,5 A kimeneti áramot garantál. A névleges kimenő áram 18 A, a maximális kimeneti feszültség pedig 690 V.
Az ATV930D15Y6 frekvenciaváltó számos motorvezérlési profilt támogat. Az aszinkron motoroknál optimalizált nyomaték mód, állandó nyomaték standard és változó nyomaték standard vezérlési profilok közül választhatunk. Szinkron motoroknál pedig permanens mágneses motor és szinkron reluktancia motor vezérlési módok állnak rendelkezésre. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, ami rendkívül széles alkalmazási területet tesz lehetővé. A gyorsítási és lassítási rámpák S, U vagy egyedileg testre szabott formában állíthatók, lineárisan 0,01-9999 másodperc között.
Fizikai kialakítását tekintve a készülék méretei 246 mm szélesség, 420 mm magasság és 242 mm mélység, súlya 22 kg. IP21 védelmi osztállyal rendelkezik (UL type 1), ami megvédi a készüléket a szilárd tárgyak és a csepegő víz behatolásától. A készülék működési hőmérséklet-tartománya -15 és 50 °C között van teljesítménycsökkentés nélkül, 50-60 °C között pedig teljesítménycsökkentő tényezővel használható. A maximális üzemi tengerszint feletti magasság 1000 m teljesítménycsökkentés nélkül, 1000-4800 m között pedig 100 méterenként 1% áramcsökkentéssel használható.
Schneider Electric Altivar Process ATV930 - ATV930D15Y6 - frekvenciaváltó műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV900
Termék specifikus alkalmazás: Ipari folyamatokhoz
Termék vagy komponens típusa: Változtatható sebességű hajtás
Variáns: Fékező egységgel, standard verzió
Eszköz alkalmazás: Ipari alkalmazás
Termék rendeltetés: Szinkron motorok, aszinkron motorok
Elektromos jellemzők
Hálózat fázisszáma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 500...690 V (-15...+10%)
Relatív szimmetrikus hálózati feszültség tűrés: 10%
Relatív szimmetrikus hálózati frekvencia tűrés: 5%
Folyamatos kimeneti áram: 18 A 4 kHz-nél normál terhelés esetén, 13,5 A 4 kHz-nél nagy terhelés esetén
Névleges kimeneti áram: 18.0 A
Motorteljesítmény kW: 11.0 kW normál terhelésre, 7.5 kW nagy terhelésre
EMC szűrő: Integrált, EMC lemezzel opcióként
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, EtherNet/IP, Modbus TCP
Adatcsere mód: Félduplex, teljes duplex, autonegotiation Ethernet IP/Modbus TCP
Adatformátum: 8 bit, konfigurálható páratlan, páros vagy nincs paritás Modbus soros esetén
Fizikai jellemzők
Szerelési mód: Falra szerelhető
IP védettségi fokozat: IP21
Védettségi fokozat: UL 1-es típus
Szélesség: 246 mm
Magasság: 420 mm
Mélység: 242 mm
Nettó tömeg: 22 kg
Környezeti feltételek
Szigetelési ellenállás: > 1 MOhm 500 V DC 1 percig földeléshez
Zajszint: 58 dB a 86/188/EEC-nek megfelelően
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül az IEC 60068-2-3-nak megfelelően
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Termék adatok
Szélesség méret
400 mm
Hosszúság méret
800 mm
Magasság méret
480 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP00
Mélység
242 mm
Max. kimeneti feszültség
30 V