A Schneider Electric Altivar Process ATV680 sorozatú frekvenciaváltók új generációs tagja az ATV680C25Q4X1 típusú készülék, amely kifejezetten ipari folyamat-alkalmazásokhoz és közműszolgáltatásokhoz lett kifejlesztve. Ez a nagy teljesítményű, alacsony harmonikus torzítású rendszer kiemelkedő minőséget és megbízhatóságot kínál a legigényesebb ipari környezetben is.
Az ATV680C25Q4X1 frekvenciaváltó teljes körű megoldást nyújt aszinkron és szinkron motorok vezérléséhez, akár 250 kW teljesítményig normál üzemmódban, illetve 200 kW teljesítményig nagy igénybevételű (heavy duty) üzemmódban. A készülék szekrényes kivitelű (IP23 védettség), amely tartalmazza a szükséges komponenseket: PanelSeT SFN szekrényt, grafikus kezelőpanelt az ajtón, főkapcsolót, félvezető biztosítékokat, tiszta teljesítmény szűrőt EMC szűrővel, aktív bemeneti konverter modult, frekvenciaváltót, valamint csatlakozó sorkapcsokat a tápellátáshoz és a motorhoz. A készülék kiemelkedően alacsony harmonikus torzítást biztosít, kevesebb mint 5%-os THDI értékkel teljes terhelés mellett.
A frekvenciaváltó rendkívül rugalmas működést tesz lehetővé 0,1-500 Hz kimeneti frekvencia tartományban. A névleges kimeneti áram 477 A 2,5 kHz kapcsolási frekvencián normál üzemmódban, illetve 370 A 2,5 kHz kapcsolási frekvencián nagy igénybevételű üzemmódban. A készülék kimagasló, 0,965-ös energiahatékonysági mutatóval rendelkezik, ami jelentős energiamegtakarítást eredményezhet a hosszú távú üzemeltetés során. A beépített hűtőrendszer kényszerített légáramlással biztosítja a megfelelő hőmérséklet fenntartását, 2320 m³/h légáramot biztosítva a vezérlés, valamint 280 m³/h légáramot a teljesítményrész számára.
A kommunikációs lehetőségek terén az ATV680C25Q4X1 széles választékot kínál: alapkivitelben támogatja az EtherNet/IP, Modbus TCP és soros Modbus protokollokat, valamint opcionálisan bővíthető különböző kommunikációs modulokkal, mint például Profibus DP V1, PROFINET, DeviceNet, CANopen. A beépített biztonságtechnikai funkciók között megtalálható a STO (Safe Torque Off) funkció, amely SIL 3 biztonsági szintet biztosít. A készülék számos védelmi funkcióval rendelkezik, többek között motor túlmelegedés, fáziskiesés, túláram, túlfeszültség, rövidzárlat és túlterhelés elleni védelemmel.
Az ATV680C25Q4X1 vezérlési lehetőségei is kiemelkedőek: 8 programozható digitális bemenet, 3 analóg bemenet és 2 analóg kimenet áll rendelkezésre. A bemenetek konfigurálhatók pozitív vagy negatív logikával, valamint a DI5 és DI6 impulzusbemenetként is használható. A motor vezérlési profilok között megtalálható a változó nyomaték, állandó nyomaték és optimalizált nyomaték üzemmód az aszinkron motorokhoz, valamint a permanens mágneses szinkronmotor vezérlés. A készülék lehetőséget biztosít S, U vagy egyedileg testreszabott gyorsítási és lassítási rámpák használatára, amelyek 0,01 és 9000 s között lineárisan állíthatók.
A készülék fizikai méretei: 1000 mm széles, 2150 mm magas és 664 mm mély, tömege 700 kg. Üzemeltetési környezete rugalmas: -10...+50°C környezeti hőmérsékleten használható (0°C alatt opcionális szekrényfűtéssel, +40°C felett teljesítmény-csökkentéssel), 5-95% relatív páratartalom mellett. A készülék megfelel számos nemzetközi szabványnak és rendelkezik CE, ATEX, C-Tick és EAC tanúsítványokkal is.
Schneider Electric Altivar Process ATV680 - ATV680C25Q4X1 - frekvenciaváltó, THDI<5%, 250kW, 3f, 400VAC, IP23, szekrényes, vonali - és motorfojtóval műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV600
Termék specifikus alkalmazás: Folyamat és közművek
Termék vagy összetevő típusa: Frekvenciaváltó
Eszköz rövid neve: ATV680
Termék rendeltetése: Aszinkron motorok, Szinkron motorok
Mellékelt felszerelés: PanelSeT SFN szekrény, Grafikus kezelőpanel a szekrény ajtóban, Főkapcsoló, Félvezető biztosítékok, Clean power szűrő EMC szűrővel, Aktív bemeneti konverter modul, Frekvenciaváltó, Sorkapocs a tápellátáshoz, Sorkapocs a motorhoz
Szekrény színe: Világosszürke (RAL 7035)
IP védettségi fokozat: IP23 megfelel az IEC 61800-5-1 szabványnak
Kommunikációs és vezérlési jellemzők
Kommunikációs port protokoll: EtherNet/IP, Modbus TCP, Soros Modbus
Hűtés típusa: Kényszerített konvekció
Tápfrekvencia: 50/60 Hz +/- 5 %
Névleges tápfeszültség: 380...415 V - 10...6 %
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Kimeneti feszültség: <= tápfeszültség
Megengedett ideiglenes áramugrás: 1,1 x In 60 másodpercig (normál üzemmód), 1,5 x In 60 másodpercig (nagy igénybevételű üzemmód)
Teljesítmény jellemzők
Frekvenciaváltó kimeneti frekvencia: 0,1…500 Hz
Sebesség pontosság: V/f mód: csúszási frekvencia, VC visszacsatolás nélkül: 0,3 x csúszási frekvencia
Folyamatos kimeneti áram: 477 A 2,5 kHz-en normál üzemmódban, 370 A 2,5 kHz-en nagy igénybevételű üzemmódban
Energiahatékonysági arány: 0,965
Teljesítmény disszipáció: 9910 W, teljes (normál üzemmód), 7870 W, teljes (nagy igénybevételű üzemmód), 1160 W, vezérlő rész (normál üzemmód), 920 W, vezérlő rész (nagy igénybevételű üzemmód)
Hűtőlevegő térfogata: 2320 m³/h vezérléshez, 280 m³/h teljesítményhez
Zajszint: 73 dB megfelel a 86/188/EGK - fizikai tényezők (zaj) irányelvnek
Motorteljesítmény kW: 250 kW normál üzemmódban, 200 kW nagy igénybevételű üzemmódban
Vonali prospektív zárlati áram: 50 kA 100 ms-ig
Csatlakozási jellemzők
Motor ajánlott kábel keresztmetszet: 2 x (3 x 150 mm²) (normál üzemmód), 3 x (3 x 95 mm²) (normál üzemmód), 2 x (3 x 120 mm²) (nagy igénybevételű üzemmód), 3 x (3 x 70 mm²) (nagy igénybevételű üzemmód)
Opciós kártya: A foglalat: kommunikációs modul, Profibus DP V1, A foglalat: kommunikációs modul, PROFINET, A foglalat: kommunikációs modul, DeviceNet, A foglalat: kommunikációs modul, Modbus TCP/EtherNet/IP, A foglalat: kommunikációs modul, CANopen daisy chain RJ45, A foglalat: kommunikációs modul, CANopen SUB-D 9, A foglalat: kommunikációs modul, CANopen csavaros sorkapcsok, A foglalat/B foglalat: digitális és analóg I/O bővítő modul, A foglalat/B foglalat: relé kimenet bővítő modul
Biztonsági funkció: STO (safe torque off), SIL 3 szint <= 100 ms-ig
EMC szűrő: Beépített, megfelel az IEC 61800-3 szabvány C3 kategóriájának, árnyékolt kábel 50 m-ig, Beépített, megfelel az IEC 61800-3 szabvány C4 kategóriájának, árnyékolatlan kábel 80 m-ig
Fizikai tulajdonságok
Szélesség: 1000 mm
Magasság: 2150 mm
Mélység: 664 mm
Nettó tömeg: 700 kg
Környezeti jellemzők
Szigetelési ellenállás: > 1 MOhm 500 V DC 1 percig földeléshez képest
Szennyezési fokozat: 2, megfelel az IEC 61800-5-1 szabványnak
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 3…10 Hz), megfelel az IEC 60068-2-6 szabványnak, 0,6 gn (f= 10…200 Hz), megfelel az IEC 60068-2-6 szabványnak, 3M3 megfelel az IEC 60721-3-3 szabványnak
Lökésállóság: 4 gn 11 ms-ig, megfelel az IEC 60068-2-27 szabványnak, 3M2 megfelel az IEC 60721-3-3 szabványnak
Relatív páratartalom: 5…95 % kondenzáció nélkül, megfelel az IEC 60068-2-3 szabványnak
Üzemi hőmérséklet: -10...0 °C teljesítménycsökkentés nélkül (opcionális szekrényfűtéssel), 0...40 °C teljesítménycsökkentés nélkül, 40...50 °C teljesítménycsökkentési tényezővel
Tárolási környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Üzemeltetési magasság: < 1000 m teljesítménycsökkentés nélkül, 1000...2000 m 100 m-enként 1%-os áramcsökkentéssel, 2000...3800 m 100 m-enként 1%-os áramcsökkentéssel TT földelési rendszernél, 2000...3800 m 100 m-enként 1%-os áramcsökkentéssel TN földelési rendszernél, 2000...3800 m 100 m-enként 1%-os áramcsökkentéssel IT földelési rendszernél, 3800...4800 m 100 m-enként 1%-os áramcsökkentéssel TT földelési rendszernél, 3800...4800 m 100 m-enként 1%-os áramcsökkentéssel TN földelési rendszernél
Szabványok és tanúsítványok
Környezetvédelmi jellemzők: Vegyi szennyeződés elleni védelem 3C3 osztály, megfelel az IEC 60721-3-3 szabványnak, Porszennyezés elleni védelem 3S3 osztály, megfelel az IEC 60721-3-3 szabványnak, Nedvességálló 3K3 osztály, megfelel az IEC 60721-3-3 szabványnak
Termék tanúsítványok: ATEX, C-Tick, EAC
Üzemeltetési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Jelölés: CE
Szabványok: IEC 60204-1, IEC 61800-2, IEC 61800-3, IEC 61800-5-1
Maximális THDI: <5 % teljes terhelésnél, megfelel az IEEE 519 szabványnak
Összeszerelési stílus: Padlón álló szekrényben, alacsony harmonikus változat
Elektromágneses kompatibilitás: Elektrosztatikus kisülés immunitási teszt 3. szint, megfelel az IEC 61000-4-2 szabványnak, Sugárzott rádiófrekvenciás elektromágneses mező immunitási teszt 3. szint, megfelel az IEC 61000-4-3 szabványnak, Elektromos gyors tranziens/burst immunitási teszt 4. szint, megfelel az IEC 61000-4-4 szabványnak, 1,2/50 µs - 8/20 µs túlfeszültség immunitási teszt 3. szint, megfelel az IEC 61000-4-5 szabványnak, Vezetett rádiófrekvenciás immunitási teszt 3. szint, megfelel az IEC 61000-4-6 szabványnak
Túlfeszültség kategória: III