Schneider Electric Altivar Process ATV680 - ATV680C25Q4X1 - frekvenciaváltó, THDI<5%, 250kW, 3f, 400VAC, IP23, szekrényes, vonali - és motorfojtóval
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az ATV680C25Q4X1 frekvenciaváltó teljes körű megoldást nyújt aszinkron és szinkron motorok vezérléséhez, akár 250 kW teljesítményig normál üzemmódban, illetve 200 kW teljesítményig nagy igénybevételű (heavy duty) üzemmódban. A készülék szekrényes kivitelű (IP23 védettség), amely tartalmazza a szükséges komponenseket: PanelSeT SFN szekrényt, grafikus kezelőpanelt az ajtón, főkapcsolót, félvezető biztosítékokat, tiszta teljesítmény szűrőt EMC szűrővel, aktív bemeneti konverter modult, frekvenciaváltót, valamint csatlakozó sorkapcsokat a tápellátáshoz és a motorhoz. A készülék kiemelkedően alacsony harmonikus torzítást biztosít, kevesebb mint 5%-os THDI értékkel teljes terhelés mellett.
A frekvenciaváltó rendkívül rugalmas működést tesz lehetővé 0,1-500 Hz kimeneti frekvencia tartományban. A névleges kimeneti áram 477 A 2,5 kHz kapcsolási frekvencián normál üzemmódban, illetve 370 A 2,5 kHz kapcsolási frekvencián nagy igénybevételű üzemmódban. A készülék kimagasló, 0,965-ös energiahatékonysági mutatóval rendelkezik, ami jelentős energiamegtakarítást eredményezhet a hosszú távú üzemeltetés során. A beépített hűtőrendszer kényszerített légáramlással biztosítja a megfelelő hőmérséklet fenntartását, 2320 m³/h légáramot biztosítva a vezérlés, valamint 280 m³/h légáramot a teljesítményrész számára.
A készülék fizikai méretei: 1000 mm széles, 2150 mm magas és 664 mm mély, tömege 700 kg. Üzemeltetési környezete rugalmas: -10...+50°C környezeti hőmérsékleten használható (0°C alatt opcionális szekrényfűtéssel, +40°C felett teljesítmény-csökkentéssel), 5-95% relatív páratartalom mellett. A készülék megfelel számos nemzetközi szabványnak és rendelkezik CE, ATEX, C-Tick és EAC tanúsítványokkal is.
Schneider Electric Altivar Process ATV680 - ATV680C25Q4X1 - frekvenciaváltó, THDI<5%, 250kW, 3f, 400VAC, IP23, szekrényes, vonali - és motorfojtóval műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV600
Termék specifikus alkalmazás: Folyamat és közművek
Termék vagy összetevő típusa: Frekvenciaváltó
Eszköz rövid neve: ATV680
Termék rendeltetése: Aszinkron motorok, Szinkron motorok
Szekrény színe: Világosszürke (RAL 7035)
IP védettségi fokozat: IP23 megfelel az IEC 61800-5-1 szabványnak
Kommunikációs és vezérlési jellemzők
Kommunikációs port protokoll: EtherNet/IP, Modbus TCP, Soros Modbus
Hűtés típusa: Kényszerített konvekció
Tápfrekvencia: 50/60 Hz +/- 5 %
Névleges tápfeszültség: 380...415 V - 10...6 %
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Kimeneti feszültség: <= tápfeszültség
Teljesítmény jellemzők
Frekvenciaváltó kimeneti frekvencia: 0,1…500 Hz
Folyamatos kimeneti áram: 477 A 2,5 kHz-en normál üzemmódban, 370 A 2,5 kHz-en nagy igénybevételű üzemmódban
Energiahatékonysági arány: 0,965
Teljesítmény disszipáció: 9910 W, teljes (normál üzemmód), 7870 W, teljes (nagy igénybevételű üzemmód), 1160 W, vezérlő rész (normál üzemmód), 920 W, vezérlő rész (nagy igénybevételű üzemmód)
Hűtőlevegő térfogata: 2320 m³/h vezérléshez, 280 m³/h teljesítményhez
Zajszint: 73 dB megfelel a 86/188/EGK - fizikai tényezők (zaj) irányelvnek
Motorteljesítmény kW: 250 kW normál üzemmódban, 200 kW nagy igénybevételű üzemmódban
Vonali prospektív zárlati áram: 50 kA 100 ms-ig
Csatlakozási jellemzők
Motor ajánlott kábel keresztmetszet: 2 x (3 x 150 mm²) (normál üzemmód), 3 x (3 x 95 mm²) (normál üzemmód), 2 x (3 x 120 mm²) (nagy igénybevételű üzemmód), 3 x (3 x 70 mm²) (nagy igénybevételű üzemmód)
Biztonsági funkció: STO (safe torque off), SIL 3 szint <= 100 ms-ig
Fizikai tulajdonságok
Szélesség: 1000 mm
Magasság: 2150 mm
Mélység: 664 mm
Nettó tömeg: 700 kg
Környezeti jellemzők
Szigetelési ellenállás: > 1 MOhm 500 V DC 1 percig földeléshez képest
Szennyezési fokozat: 2, megfelel az IEC 61800-5-1 szabványnak
Rezgésállóság: 1,5 mm csúcstól csúcsig (f= 3…10 Hz), megfelel az IEC 60068-2-6 szabványnak, 0,6 gn (f= 10…200 Hz), megfelel az IEC 60068-2-6 szabványnak, 3M3 megfelel az IEC 60721-3-3 szabványnak
Relatív páratartalom: 5…95 % kondenzáció nélkül, megfelel az IEC 60068-2-3 szabványnak
Tárolási környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Szabványok és tanúsítványok
Termék tanúsítványok: ATEX, C-Tick, EAC
Üzemeltetési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Jelölés: CE
Szabványok: IEC 60204-1, IEC 61800-2, IEC 61800-3, IEC 61800-5-1
Maximális THDI: <5 % teljes terhelésnél, megfelel az IEEE 519 szabványnak
Összeszerelési stílus: Padlón álló szekrényben, alacsony harmonikus változat
Túlfeszültség kategória: III
Termék adatok
Szélesség méret
669 mm
Hosszúság méret
1 000 mm
Magasság méret
2 150 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP23
Mélység
664 mm
Max. kimeneti feszültség
415 V