Schneider Electric Altivar Process ATV630 - ATV630U75N4Z - frekvenciaváltó, 7,5kW, 3f, 400VAC, IP21, falra szerelhető, kijelző nélkül
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV600 sorozatú, ATV630U75N4Z típusú frekvenciaváltó a Schneider Electric professzionális változtatható fordulatszámú hajtása, amely kifejezetten ipari folyamatvezérlési alkalmazásokhoz és közműrendszerekhez lett kifejlesztve. A 7,5 kW teljesítményű, IP20-as védettséggel rendelkező, szekrénybe építhető kivitelű eszköz kiváló megoldást jelent mind aszinkron, mind szinkron motorok precíz vezérléséhez a 380-480 V-os feszültségtartományban.
Ez a frekvenciaváltó számos fejlett kommunikációs protokollt támogat, köztük az Ethernet, Modbus soros és Modbus TCP kapcsolatokat, így könnyedén integrálható modern ipari hálózatokba. A névleges kimeneti árama 16,5 A normál üzemmódban, míg nehéz üzemi körülmények között 12,7 A-es tartós kimeneti áramot biztosít 4 kHz kapcsolási frekvencia mellett. A készülék 0,1-500 Hz közötti kimeneti frekvenciatartományban képes működni, így rendkívül széles fordulatszám-tartományt biztosít a csatlakoztatott motoroknak.
Az ATV630U75N4Z kiemelkedő biztonsági funkcióval rendelkezik: a Safe Torque Off (STO) funkció SIL 3 szintű biztonságot garantál, amely megfelel a legmagasabb ipari biztonsági követelményeknek. Beépített EMC szűrővel rendelkezik, amely 10 méteres kábelhosszúságig az IEC 61800-3 szabvány C2 kategóriájának, míg 50 méteres kábelhosszúságig a C3 kategóriának megfelelő elektromágneses kompatibilitást biztosít. A készülék méretei: 155 mm széles, 345 mm magas és 225 mm mély, nettó súlya 6,9 kg.
Schneider Electric Altivar Process ATV630 - ATV630U75N4Z - frekvenciaváltó műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: Altivar Process ATV600
Terméktípus: ATV630
Alkalmazás: Folyamat és közműrendszerek
Kivitel: Standard verzió
Szerelési mód: Szekrénybe építhető
Villamos jellemzők
Tápfeszültség: 380...480 V (-15...+10%)
Tápfeszültség frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Névleges kimeneti áram: 16,5 A (normál üzem)
Tartós kimeneti áram: 16,5 A 4 kHz-en normál üzemnél, 12,7 A 4 kHz-en nehéz üzemnél
Motor teljesítmény: 7,5 kW (normál üzem), 5,5 kW (nehéz üzem)
Motor teljesítmény (LE): 10 LE normál üzem, 7,5 LE nehéz üzem
Táphálózati áram: 13,8 A 380 V-nál (normál üzem), 11,9 A 480 V-nál (normál üzem), 10,5 A 380 V-nál (nehéz üzem), 9,2 A 480 V-nál (nehéz üzem)
Frekvenciaváltó kimeneti frekvencia: 0,1...500 Hz
Kommunikáció
Kommunikációs port protokollok: Ethernet, Modbus soros, Modbus TCP
Védelmi és biztonsági funkciók
IP védettség: IP21, IP20 (IEC 61800-5-1 és IEC 60529 szerint)
Biztonsági funkció: STO (safe torque off) SIL 3
Beépített EMC szűrő: 10 m-ig IEC 61800-3 C2 kategória, 50 m-ig IEC 61800-3 C3 kategória
Vezérlés és szabályozás
Motor vezérlési profil (szinkron): Állandó mágneses motor, Szinkron reluktancia motor
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineáris, 0,01...9999 s között állítható
Motorcsúszás-kompenzáció: Állítható, kikapcsolható, terheléstől függően automatikus
Kapcsolási frekvencia: 2...12 kHz állítható, 4...12 kHz teljesítménycsökkenéssel
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezés: DC injektálással
I/O jellemzők
Diszkrét bemenetek száma: 8
Diszkrét bemenet típusa: DI7, DI8 impulzus bemenetként programozható: 0...30 kHz, 24 V DC
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Relé kimenetek száma: 3
Fizikai jellemzők
Hűtés típusa: Kényszerkonvekciós
Szélesség: 155 mm
Magasság: 345 mm
Mélység: 225 mm
Környezeti feltételek
Üzemi pozíció: Függőleges ±10 fok
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül (IEC 60068-2-3 szerint)
Termék adatok
Szélesség méret
220 mm
Hosszúság méret
590 mm
Magasság méret
345 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Mélység
225 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V