Schneider Electric Altivar Process ATV630 - ATV630D90Y6 - frekvenciaváltó, 90kW, 3f, 690VAC, IP21, falra szerelhető
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Process ATV630D90Y6 egy korszerű, nagy teljesítményű frekvenciaváltó a Schneider Electric kínálatából, amely kifejezetten ipari folyamatirányítási és közműalkalmazásokhoz lett kifejlesztve. Ez a 90 kW-os (125 lóerős) készülék 500-690V közötti háromfázisú hálózatról üzemeltethető, és ideális megoldást kínál az aszinkron és szinkron motorok precíz szabályozására.
Az ATV630D90Y6 frekvenciaváltó IP00 alapvédelemmel rendelkezik, amely IP20-ra bővíthető a VW3A9706 kiegészítővel, illetve falra szerelve elérhető az IP21-es védettség is. A készülék rendkívül sokoldalú, hiszen képes aszinkron motorok esetén állandó nyomaték, optimalizált nyomaték és változó nyomaték szabályozására, míg szinkron motoroknál állandó mágneses és reluktancia motorok vezérlését is támogatja. A maximális kimeneti frekvencia 500 Hz, ami széles alkalmazási területet biztosít.
Az ATV630D90Y6 különösen energiahatékony megoldás, amit a változtatható kapcsolási frekvencia (1-4,9 kHz) és a névleges 2,5 kHz-es kapcsolási frekvencia is alátámaszt. A készülék képes a motor csúszáskompenzációjára, amely automatikusan igazodik a terheléshez. A fűtés, szellőzés és légkondicionálás (HVAC) alkalmazásokban előnyös a beépített PID szabályozó, amely lehetővé teszi a folyamatváltozók, mint például nyomás vagy áramlás közvetlen szabályozását külső szabályozó nélkül.
A teljesítmény szempontjából az ATV630D90Y6 két üzemmódban működhet: normál terhelés esetén 690V-on 90 kW (125 LE) teljesítményt biztosít 108A névleges kimeneti árammal, míg nehéz terhelés esetén 690V-on 75 kW (100 LE) teljesítményt 83A kimeneti árammal. A készülék rövid ideig képes túlterhelésre is: normál üzemmódban 60 másodpercig az In 1,1-szeresét, nehéz üzemmódban pedig 60 másodpercig az In 1,5-szörösét tudja biztosítani. A beépített EMC szűrő 25 méteres kábelezésig biztosít IEC 61800-3 C3 kategória szerinti megfelelést.
Schneider Electric Altivar Process ATV630 - ATV630D90Y6 - frekvenciaváltó műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Process ATV600
Termék típusa: ATV630
Alkalmazás: Ipari folyamatirányítás és közművek
Változat: Standard verzió
Szerelési mód: Falra szerelhető
Villamos jellemzők
Tápfeszültség: 500...690 V (-15%...+10%)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz (±5%)
Névleges kimeneti áram: 108.0 A
Motor teljesítmény: 75 kW 500 V-on (normál terhelés), 55 kW 500 V-on (nehéz terhelés), 90 kW 690 V-on (normál terhelés), 75 kW 690 V-on (nehéz terhelés)
Motor teljesítmény LE-ben: 100 LE 500 V-on normál terhelés, 75 LE 500 V-on nehéz terhelés, 125 LE 690 V-on normál terhelés, 100 LE 690 V-on nehéz terhelés
Hálózati áram: 108.3 A 500 V-on (normál terhelés), 99.4 A 690 V-on (normál terhelés), 82.7 A 500 V-on (nehéz terhelés), 87.7 A 690 V-on (nehéz terhelés)
Folyamatos kimeneti áram: 83 A 2.5 kHz-en nehéz terhelés esetén, 108 A 2.5 kHz-en normál terhelés esetén
Kimeneti frekvencia tartomány: 0.1…500 Hz
Védelmi funkciók és biztonsági jellemzők
IP védettség: IP00, IP20 (VW3A9706 készlettel), IP21 (falra szerelve)
Biztonsági funkció: STO (safe torque off) SIL 3
Kommunikációs lehetőségek
Beépített kommunikációs protokollok: Modbus TCP, Modbus soros, Ethernet
I/O kapacitás
Digitális bemenetek száma: 8 (DI7, DI8 impulzus bemenetként is programozható: 0…30 kHz, 24 V DC)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenetek száma: 2
Relé kimenetek száma: 3
Fizikai jellemzők
Hűtés típusa: Kényszerített konvekció
Szélesség: 331 mm
Magasság: 630 mm
Mélység: 297 mm
Tömeg: 53 kg
Környezeti feltételek
Működési hőmérséklet: -15…50 °C (derating nélkül), 50…60 °C (derating faktorral)
Relatív páratartalom: 5…95 % kondenzáció nélkül
Termék adatok
Szélesség méret
435 mm
Hosszúság méret
1 100 mm
Magasság méret
580 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP21
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
297 mm
Max. kimeneti feszültség
690 V