Schneider Electric Altivar Process ATV630 - ATV630D55M3 - frekvenciaváltó, 55kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A készülék 55 kW-os teljesítménnyel rendelkezik normál üzemben (75 lóerő), míg nehéz üzemben 45 kW (60 lóerő) leadására képes. A 3 fázisú tápellátás 200-240 V közötti feszültségtartományban működik, és 211 A névleges kimeneti áramot biztosít. Az alapkivitel IP00 védettségű, de kiegészítőkkel (VW3A9704 készlet) IP21-es szintre bővíthető, ami nagyobb védelmet nyújt por és folyadékok ellen. A készülék falra szerelhető kivitelű, így rugalmas elhelyezést tesz lehetővé az ipari környezetben.
Az ATV630D55M3 számos kommunikációs lehetőséget kínál, beleértve a Modbus TCP, Ethernet és Modbus soros protokollokat, amelyek zökkenőmentes integrációt biztosítanak az ipari automatizálási rendszerekbe. A hajtás támogatja mind az aszinkron, mind a szinkronmotorokat, beleértve a permanens mágneses és szinkron reluktancia motorokat is. A kimeneti frekvencia széles tartományban állítható: 0,1 Hz-től egészen 500 Hz-ig, ami rendkívüli rugalmasságot biztosít különböző alkalmazásokhoz.
Schneider Electric Altivar Process ATV630 - ATV630D55M3 - frekvenciaváltó, 55kW, 3f, 230VAC, IP21, falra szerelhető műszaki adatok
Alap adatok
Termékcsalád: Altivar Process ATV600
Alkalmazási terület: Folyamatok és közművek
Termék típus: Frekvenciaváltó
Változat: Standard kivitel
Rövid terméknév: ATV630
Szerelési mód: Falra szerelhető
Villamos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 200...240 V (-15...10%)
Relatív szimmetrikus hálózati feszültség tűrés: 10%
Relatív szimmetrikus hálózati frekvencia tűrés: 5%
Névleges kimeneti áram: 211,0 A
Tápfrekvencia: 50...60 Hz (-5...5%)
Motor teljesítmény: 55 kW (normál üzem), 45 kW (nehéz üzem)
Motor teljesítmény LE: 75 LE normál üzem, 60 LE nehéz üzem
Bemeneti áram: 189 A 200 V-nál (normál üzem), 161 A 240 V-nál (normál üzem), 156 A 200 V-nál (nehéz üzem), 134 A 240 V-nál (nehéz üzem)
Folyamatos kimeneti áram: 211 A 2,5 kHz-nél normál üzemben, 176 A 2,5 kHz-nél nehéz üzemben
Frekvenciaváltó kimeneti frekvencia: 0,1...500 Hz
Maximális kimeneti frekvencia: 500 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2,5...8 kHz deratinggel, 2...8 kHz állítható
Névleges kapcsolási frekvencia: 2,5 kHz
Maximális bemeneti áram: 189,0 A
Maximális kimeneti feszültség: 240,0 V
Látszólagos teljesítmény: 61,1 kVA 240 V-nál (normál üzem), 50 kVA 240 V-nál (nehéz üzem)
Kommunikáció
Kommunikációs portok: Modbus TCP, Ethernet, Modbus soros
Fizikai interfész: Ethernet, 2-vezetékes RS485
Hozzáférési mód: Slave Modbus TCP
Átviteli sebesség: 10, 100 Mbit/s, 4800 bps, 9600 bps, 19200 bps, 38,4 kbps
Átviteli keret: RTU
Csatlakozó típus: RJ45 (a távoli grafikus terminálon) Ethernet/Modbus TCP és Modbus soros esetén
Adatátviteli mód: Half duplex, full duplex, autonegotiation Ethernet/Modbus TCP
Címek száma: 1...247 Modbus soros esetén
Védettség és védelmi funkciók
Biztonsági funkció: STO (safe torque off) SIL 3
Fizikai jellemzők
Hűtés típusa: Kényszerített konvekció
Méretek (szélesség x magasság x mélység): 320 mm x 852 mm x 390 mm
Nettó tömeg: 84 kg
Bemenetek és kimenetek: 8 diszkrét bemenet, 3 analóg bemenet, 2 analóg kimenet, 3 relé kimenet
Környezeti feltételek
Működési környezeti hőmérséklet: -15...50 °C (derating nélkül), 50...60 °C (derating faktorral)
Üzemi magasság: <= 1000 m derating nélkül, 1000...4800 m 1% áram derating / 100 m
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Relatív páratartalom: 5...95% kondenzáció nélkül az IEC 60068-2-3 szerint
Termék adatok
Szélesség méret
660 mm
Hosszúság méret
1 020 mm
Magasság méret
475 mm
Mélység
390 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V