Schneider Electric Altivar Machine 340 - ATV340U55N4E - rekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 400VAC, IP20, Ethernet IP / Modbus TCP (2xRJ45)
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV340 egy sokoldalú és nagy teljesítményű frekvenciaváltó, amely kifejezetten ipari gépek vezérlésére lett kifejlesztve. A Schneider Electric ATV340U55N4E típusú készüléke 5,5 kW teljesítményű nehéz üzemű (heavy duty) alkalmazásokhoz, valamint 7,5 kW normál üzemű (normal duty) felhasználásra tervezett változtatható sebességű hajtás, amely 400V-os, 3 fázisú táphálózathoz csatlakoztatható és beépített Ethernet kommunikációval rendelkezik.
Ez a szekrénybe szerelhető kivitelű frekvenciaváltó számos kommunikációs protokollt támogat, beleértve az EtherNet/IP-t, a Modbus TCP-t és a Modbus soros kommunikációt. A szabványos változat IP20 védettséggel rendelkezik, és integrált C3-as EMC szűrővel van ellátva. Az eszköz 50-60 Hz-es hálózati frekvenciával kompatibilis, a névleges tápfeszültsége 380-480V (-15%...+10% tűréssel), névleges kimeneti árama pedig 12,7A. A hajtás nehéz üzemben 5,5 kW-os (7 LE), normál üzemben pedig 7,5 kW-os (10 LE) motorok működtetésére alkalmas.
A készülék kiemelkedő műszaki paraméterei közé tartozik a 2-16 kHz között állítható kapcsolási frekvencia (névlegesen 4 kHz), a beépített fékchopper, a DC injektálásos fékezés lehetősége, a négy kvadránsos üzemmód, valamint a széles hőmérsékleti tartományban való működés (-15...50°C derating nélkül, 50-60°C között teljesítménycsökkentéssel). A lineáris, S, U vagy egyedi gyorsítási/lassítási rámpák 0,01-9999 másodperc között állíthatók, a maximális kimeneti frekvencia pedig 599 Hz. A készülék kompakt méretű: 110 mm széles, 270 mm magas és 234 mm mély, súlya mindössze 2,9 kg.
Altivar Machine ATV340U55N4E frekvenciaváltó műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV340
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazási terület: Ipari gépek
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Változat: Standard kivitel
Kommunikációs protokollok: EtherNet/IP, Modbus TCP, Modbus soros
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Tápfrekvencia: 50...60 Hz ± 5%
Névleges tápfeszültség: 380...480 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 12,7 A
Motorteljesítmény: 7,5 kW normál üzemben, 5,5 kW nehéz üzemben
Motorteljesítmény LE-ben: 10 LE normál üzemben, 7 LE nehéz üzemben
EMC szűrő: Beépített C3 EMC szűrő
IP védettség: IP20
Bemenetek és kimenetek
Discrete bemenetek száma: 5
Discrete bemenet típusa: PTI programozható impulzus bemenet (0...30 kHz, 24 V DC), DI1...DI5 biztonságos nyomatéklekapcsolás (24 V DC, impedancia: 3,5 kOhm)
Előre beállított sebességek száma: 16
Discrete kimenetek száma: 2
Discrete kimenet típusa: Programozható kimenet DQ1, DQ2 (30 V DC, 100 mA)
Analóg bemenetek száma: 2
Analóg kimenetek száma: 1
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható feszültség (0...10 V DC) vagy áram (0...20 mA)
Relé kimenetek száma: 2
Kommunikáció
Fizikai interfész: 2-vezetékes RS485
Csatlakozó típusa: 3 RJ45
Hozzáférési módszer: Slave Modbus RTU, Slave Modbus TCP
Átviteli sebesség: 4,8 / 9,6 / 19,2 / 38,4 kbit/s
Átviteli keret: RTU
Címek száma: 1...247
Motorvezérlés
Szinkron motor vezérlési profil: Reluktancia motor, állandó mágneses motor
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Motor csúszáskompenzáció: Automatikus terheléstől függetlenül, kikapcsolható, állítható
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 7...16 kHz derating faktorral
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezés leállásig: DC injektálással
Beépített fékchopper: Van
Védelmek
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Van
Safe Stop 1 (SS1): Van
Safely Limited Speed (SLS): Van
Safe Brake Management (SBC/SBT): Van
Mechanikai adatok
Szélesség: 110,0 mm
Magasság: 270,0 mm
Mélység: 234,0 mm
Nettó tömeg: 2,9 kg
Környezeti feltételek
Üzemi tengerszint feletti magasság: ≤ 3000 m (1000 m felett áramcsökkentéssel)
Üzemi pozíció: Függőleges ± 10 fok
Üzemi hőmérséklet: -15...50 °C derating nélkül, 50...60 °C teljesítménycsökkentéssel
Hűtés típusa: Kényszerített légáramlás
Megengedett relatív páratartalom: Class 3K5 az EN 60721-3 szerint
Tanúsítványok: UL, CSA, TÜV, EAC, CTick, CE
Szabványok: IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 60721-3, IEC 61508, IEC 13849-1, UL 618000-5-1, UL 508C
Termék adatok
Szélesség méret
370 mm
Hosszúság méret
320 mm
Magasság méret
132 mm
Mélység
234 mm
Max. kimeneti feszültség
480 V