Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U40N4W - frekvenciaváltó, 4kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP66, szakaszoló kapcsoló nélkül
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 sorozat frekvenciaváltói a komplex gépek motorjainak precíz irányításához tökéletes választást jelentenek. Az ATV320U40N4W modell egy zárt kivitelű, falra szerelhető, háromfázisú frekvenciaváltó, amely kiváló teljesítményt nyújt 4 kW-os motorok vezérléséhez nehéz üzemi körülmények között is.
Ez a frekvenciaváltó 380-500 V közötti tápfeszültséggel működik, névleges kimeneti árama 9,5 A, és beépített C2 EMC szűrővel rendelkezik, amely biztosítja az elektromágneses kompatibilitást a környező berendezésekkel. Az IP66-os védettségi szint kiváló védelmet nyújt por és vízsugár ellen, így a berendezés még zord ipari környezetben is megbízhatóan működik. A kommunikációs portok (Modbus soros és CANopen) lehetővé teszik a berendezés egyszerű integrációját a meglévő vezérlőrendszerekbe, és igény szerint további kommunikációs modulok (EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP, DeviceNet) is telepíthetők.
A vezérlési lehetőségek rendkívül sokoldalúak: 7 diszkrét bemenet (köztük STO biztonsági nyomatékkikapcsolás funkció), 3 diszkrét kimenet, 3 analóg bemenet és 1 analóg kimenet áll rendelkezésre. A relékimenetek konfigurálhatók, és különböző terhelésekhez használhatók. A frekvenciaváltó mind aszinkron, mind szinkronmotorok vezérlésére alkalmas, különböző vezérlési profilokkal, mint például feszültség/frekvencia arány (5 pontos), fluxusvektoros vezérlés érzékelő nélkül, és energiatakarékos üzemmódok. A maximum kimeneti frekvencia 0,599 kHz, a kapcsolási frekvencia pedig 2-16 kHz között állítható.
A beépített biztonsági funkciók között megtalálható a Safe Torque Off (STO) és a Safely Limited Speed (SLS), ami lehetővé teszi a gépek biztonságos üzemeltetését és karbantartását. A készülék védelmi rendszerei kiterjednek a bemeneti fázisszakadásra, túláramra, túlmelegedésre, rövidzárlatra és termikus védelemre. A frekvenciaváltó méretei: 250 mm szélesség, 340 mm magasság és 235 mm mélység, a nettó tömege pedig 7,8 kg. Az üzemi hőmérséklet-tartomány -10°C és 40°C között van terheléscsökkentés nélkül, 40°C és 60°C között pedig terheléscsökkentési tényezővel. Az ATV320U40N4W frekvenciaváltó különösen ajánlott olyan ipari alkalmazásokhoz, ahol fontos a precíz motorvezérlés, a megbízhatóság és a sokoldalúság, mint például anyagmozgató berendezések, szivattyúk, szellőzőrendszerek vagy komplex gyártósorok.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U40N4W - frekvenciaváltó, 4kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP66, szakaszoló kapcsoló nélkül műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Zárt
Szerelési mód: Fali szerelés
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Opcionális kártyák
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 380...500 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 9,5 A
Motorteljesítmény: 4,0 kW (nehéz üzem), 5 LE
EMC szűrő: Beépített C2 osztályú
IP védettségi szint: IP66
Be- és kimenetek
Diszkrét bemenetek száma: 7
Diszkrét bemenet típusa: STO biztonsági nyomatékkikapcsolás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC, max. 30 V), DI5 programozható impulzusbemenetként (0...30 kHz)
Diszkrét bemeneti logika: Pozitív logika (source), Negatív logika (sink)
Diszkrét kimenetek száma: 3
Diszkrét kimenet típusa: Open collector DQ+ 0...1 kHz 30 V DC 100 mA, Open collector DQ- 0...1 kHz 30 V DC 100 mA
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1 feszültség (0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit), AI2 bipoláris differenciál feszültség (+/- 10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit), AI3 áram (0...20 mA vagy egyéb konfigurációk, impedancia: 250 Ohm, felbontás 10 bit)
Analóg kimenetek száma: 1
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható áram AQ1 (0...20 mA, impedancia 800 Ohm, felbontás 10 bit) vagy feszültség AQ1 (0...10 V DC, impedancia 470 Ohm, felbontás 10 bit)
Motorfunkciók
Szinkron motor vezérlési profil: Érzékelő nélküli vektoros vezérlés
Maximum kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Fizikai jellemzők
Szélesség: 250 mm
Magasság: 340 mm
Mélység: 235,0 mm
Nettó tömeg: 7,8 kg
Környezeti feltételek
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Tárolási környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Igen
Safely Limited Speed (SLS): Igen
Safe Stop 1 (SS1): Igen
Termék adatok
Szélesség méret
305 mm
Hosszúság méret
450 mm
Magasság méret
293 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP66
Mélység
235 mm
Max. kimeneti feszültség
500 V