Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U22S6C - frekvenciaváltó, 2,2kW, 3f, 600VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 sorozat frekvenciaváltói a legkomplexebb ipari berendezésekhez is kiváló megoldást nyújtanak. A Schneider Electric ATV320U22S6C típusú változtatható sebességű hajtása egy rendkívül sokoldalú és rugalmas eszköz, amely 2,2 kW teljesítményű és 525-600 V között üzemelő háromfázisú motorok vezérlésére szolgál. Ez a kompakt kivitelű frekvenciaváltó IP20-as védettséggel rendelkezik, így elsősorban kapcsolószekrénybe történő beépítésre optimalizált, ahol megbízhatóan védi a belsejében található elektronikát a szennyeződésektől és a por bejutásától.
Az ATV320U22S6C típusú frekvenciaváltó alapkivitelben tartalmazza a Modbus soros és a CANopen kommunikációs protokollokat, de igény szerint számos más kommunikációs modulokkal is bővíthető, mint például EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP vagy DeviceNet modulokkal. Ez a rugalmas kommunikációs képesség lehetővé teszi, hogy könnyen integrálható legyen bármilyen ipari automatizálási rendszerbe. A készülék 3,9 A névleges kimeneti áramot biztosít heavy duty (nagy terhelhetőség) alkalmazásokhoz, ami megfelel 2,2 kW / 3 LE teljesítménynek. Az eszköz maximális kimeneti feszültsége 600 V, a névleges bemeneti hálózati frekvencia 50-60 Hz, +/- 5% tűréssel.
A biztonság területén az ATV320U22S6C rendelkezik STO (Safe Torque Off) és SS1 (Safe Stop 1) biztonsági funkciókkal, valamint SLS (Safely Limited Speed) védelemmel. A készülék kompakt méretei (140 mm széles, 184 mm magas és 158 mm mély) és 2,0 kg-os tömege ideálissá teszi helytakarékos alkalmazásokhoz. A hűtési igényeknek megfelelően különböző szerelési módok alkalmazhatók: falra szerelhető, egyedi ventilációs burkolattal, ventilációs burkolat nélkül, vagy akár egymás mellé történő telepítéssel is. Az optimális működéshez a készülék 37,7 m³/h légáramot igényel a megfelelő hűtéshez. Környezeti hőmérséklet szempontjából -10°C és 50°C között teljes terheléssel, 50°C és 60°C között pedig teljesítménycsökkentéssel működtethető. Érdemes megemlíteni, hogy a névleges kapcsolási frekvencia 4 kHz, amely 2-16 kHz között állítható, figyelembe véve a megfelelő teljesítménycsökkentési tényezőt.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U22S6C - frekvenciaváltó műszaki adatok
Főbb tulajdonságok
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Változtatható sebességű hajtás
Alkalmazás: Komplex gépek
Kivitel: Standard verzió, kompakt formátum
Szerelési mód: Falra szerelhető
Névleges tápfeszültség: 525...600 V -15...10%
Névleges kimeneti áram: 3,9 A
Motorteljesítmény: 2,2 kW (heavy duty alkalmazásokhoz) / 3 LE
EMC szűrő: Nincs
IP védettség: IP20
Kommunikáció
Kommunikációs portok: Modbus soros, CANopen
Be- és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusok: STO biztonságos nyomatékmentes leállítás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC), DI5 programozható impulzus bemenetként (0...30 kHz)
Digitális bemenet logika: Pozitív logika (source), Negatív logika (sink)
Digitális kimenetek száma: 3
Digitális kimenet típusa: Open collector DQ+/DQ- (0...1 kHz, 30 V DC, 100 mA)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusok: AI1 feszültség (0...10 V DC), AI2 bipoláris differenciális feszültség (+/- 10 V DC), AI3 áram (0...20 mA)
Analóg kimenetek száma: 1
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható áram (0...20 mA) vagy feszültség (0...10 V DC)
Relé kimenetek
Relé kimenet típusok: R1A/R1B/R1C és R2A/R2C konfigurálható relé logika
Maximális kapcsolási áram: 3 A (250 V AC) / 3 A (30 V DC) rezisztív terhelésnél
Motorvezérlés
4 negyedes működés: Igen
Szinkron motor vezérlési profil: Vektor vezérlés szenzor nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Gyorsítási és lassítási rámpák: Lineáris, U, S, CUS, rámpa átkapcsolás, automatikus alkalmazkodás
Kapcsolási és teljesítmény adatok
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (4...16 kHz teljesítménycsökkentő tényezővel)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Maximális bemeneti áram: 3,7 A
Maximális kimeneti feszültség: 600 V
Látszólagos teljesítmény: 3,4 kVA 600 V-nál (heavy duty)
Biztonsági funkciók
STO (Safe Torque Off): Igen
SS1 (Safe Stop 1): Igen
SLS (Safely Limited Speed): Igen
Fizikai jellemzők
Szélesség: 140 mm
Magasság: 184 mm
Mélység: 158 mm
Nettó tömeg: 2,0 kg
Környezeti feltételek
Működési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Hűtőlevegő mennyisége: 37,7 m³/h
Termék adatok
Szélesség méret
191 mm
Hosszúság méret
268 mm
Magasság méret
245 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
158 mm
Max. kimeneti feszültség
600 V