Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15N4W - frekvenciaváltó, 1,5kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP66, szakaszoló kapcsoló nélkül
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 sorozat ATV320U15N4W típusú frekvenciaváltója egy kompakt, sokoldalú eszköz, amely kifejezetten komplex ipari gépek vezérlésére lett tervezve. Ez a változtatható sebességű hajtás 1,5 kW teljesítményű, nehéz üzemi körülményekre optimalizált kialakítással, amely garantálja a megbízhatóságot a legigényesebb alkalmazások esetén is.
A Schneider Electric által gyártott ATV320U15N4W frekvenciaváltó 380-500V közötti háromfázisú tápfeszültséggel működik, névleges kimeneti árama 4,1 A. Az IP66-os védettségi szintnek köszönhetően kiválóan alkalmas olyan környezetben történő használatra, ahol por és erős vízsugár elleni védelem szükséges. A zárt kivitel és a fali szerelhetőség tovább növeli a berendezés sokoldalúságát. A termék standard változatban, beépített C2 EMC szűrővel érkezik, amely biztosítja az elektromágneses kompatibilitást.
A hajtásszabályozás területén az ATV320U15N4W több üzemmódot is kínál: aszinkron motorokhoz feszültség/frekvencia arány 5 vagy 2 pontos vezérlést, fluxusvektor szabályozást érzékelő nélkül (standard vagy energiatakarékos üzemmódban), míg szinkron motorokhoz érzékelő nélküli vektorszabályozást. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható. Az eszköz négynegyedes működésre képes, a fékezést DC injektálással vagy a beépített fékellenállás vezérlővel lehet megvalósítani. A termék számos védelmi funkcióval rendelkezik, mint például bemeneti fáziskiesés, kimeneti fázisok és föld közötti túláram, túlmelegedés, motor rövidzár és termikus védelem.
Biztonsági funkciókat tekintve az ATV320U15N4W támogatja a biztonságos nyomatéklekapcsolást (STO - Safe Torque Off), a biztonságos leállást 1 (SS1 - Safe Stop 1) és a biztonságosan korlátozott sebességet (SLS - Safely Limited Speed). A készülék számos nemzetközi szabványnak és tanúsítványnak megfelel, köztük CE, ATEX, NOM, GOST, EAC, RCM, KC jelölésekkel. Méretei kompaktak: 250 mm széles, 340 mm magas és 200 mm mély, súlya 6,0 kg. A környezeti működési hőmérséklet -10°C és +40°C között garantált teljesítményleadással, 40-60°C között pedig teljesítménycsökkentéssel.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15N4W - frekvenciaváltó műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Termék típus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Zárt
Szerelési mód: Fali rögzítés
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 380...500 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 4,1 A
Motorteljesítmény: 1,5 kW (nehéz üzemi terhelésre)
Motorteljesítmény (LE): 2 LE
EMC szűrő: Beépített C2 osztályú
IP védettségi fokozat: IP66
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Be- és kimenetek
Diszkrét bemenetek száma: 7
Diszkrét bemenet típus: STO biztonságos nyomatéklekapcsolás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC, max. 30 V), DI5 programozható impulzusbemenetként: 0...30 kHz, 24 V DC
Diszkrét bemenet logika: Pozitív logika (source), Negatív logika (sink)
Diszkrét kimenetek száma: 3
Diszkrét kimenet típus: Open collector DQ+ és DQ- (0...1 kHz, 30 V DC, 100 mA)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típus: AI1 feszültség: 0...10 V DC (impedancia: 30 kOhm, felbontás: 10 bit), AI2 bipoláris differenciál feszültség: +/-10 V DC (impedancia: 30 kOhm, felbontás: 10 bit), AI3 áram: 0...20 mA (vagy 4-20 mA, x-20 mA, 20-x mA konfigurálható, impedancia: 250 Ohm, felbontás: 10 bit)
Analóg kimenetek száma: 1
Analóg kimenet típus: Szoftveresen konfigurálható áramkimenet AQ1: 0...20 mA (impedancia: 800 Ohm, felbontás: 10 bit) vagy feszültségkimenet: 0...10 V DC (impedancia: 470 Ohm, felbontás: 10 bit)
Vezérlési jellemzők
Szinkron motor vezérlési profil: Érzékelő nélküli vektorszabályozás
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (4...16 kHz teljesítmény-csökkentéssel)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Motor slip kompenzáció: Automatikus terheléstől függetlenül, 0...300% között állítható
Védelmi funkciók
Biztonsági funkciók
STO (Safe Torque Off): Igen
SLS (Safely Limited Speed): Igen
SS1 (Safe Stop 1): Igen
Fizikai jellemzők
Szélesség: 250 mm
Magasság: 340 mm
Mélység: 200 mm
Működési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Átmeneti túlnyomaték: 170...200% a névleges motornyomaték arányában
Termék adatok
Szélesség méret
305 mm
Hosszúság méret
450 mm
Magasság méret
258 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP66
Mélység
200 mm
Max. kimeneti feszültség
500 V