Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11M2WS - frekvenciaváltó, 1,1kW, 1f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP65, szakaszoló kapcsolóval
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320U11M2WS egy komplex gépekhez fejlesztett változtatható fordulatszámú hajtás a Schneider Electric kínálatából. Ez az 1,1 kW teljesítményű frekvenciaváltó kifejezetten nehéz üzemi körülményekre tervezték, IP65 védettséggel és beépített szakaszoló kapcsolóval, ami különösen előnyössé teszi ipari környezetben történő alkalmazásokhoz.
A készülék tápfeszültség tartománya 200-240 V között mozog, egyfázisú betáplálással működik. A frekvenciaváltó névleges kimeneti árama 6,9 A, ami tökéletesen alkalmas az 1,1 kW (1,5 LE) teljesítményű motorok vezérlésére nehézüzemi alkalmazás során. A berendezés maximális bemeneti áramfelvétele 13,7 A 200 V-on, illetve 11,5 A 240 V-on. Az ATV320U11M2WS látványos tulajdonsága a 4 kvadránsos működési képesség, ami lehetővé teszi a motor gyorsítását és fékezését mindkét forgásirányban.
A készülék rendkívül sokoldalú kommunikációs lehetőségekkel rendelkezik, alapkiépítésben Modbus soros és CANopen protokollt támogat. Opcionálisan különböző kommunikációs modulokkal bővíthető, úgymint CANopen, EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP és DeviceNet. Ez a széles kommunikációs paletta biztosítja a hajtás zökkenőmentes integrálhatóságát különböző ipari környezetekbe és automatizálási rendszerekbe. A Schneider Electric ATV320U11M2WS frekvenciaváltót falra szerelhető tokozott kivitelben szállítják, méretei 250 × 340 × 235 mm, tömege 7,8 kg.
A hajtás kimagasló vezérlési funkciókat kínál, az aszinkron motorok esetében feszültség/frekvencia arányt (5 vagy 2 pontos), fluxusvektor-szabályozást érzékelő nélkül, valamint energiatakarékos üzemmódokat biztosít. Szinkronmotorok vezérlésére is alkalmas érzékelő nélküli vektorszabályozással. A maximális kimeneti frekvencia 0,599 kHz. A gyorsítási és lassítási rámpák konfigurálhatók (lineáris, U, S vagy egyedi), illetve adaptív rámpákkal is rendelkezik. A hajtás beépített fékchopper-rel van ellátva, és egyenáramú injektálással történő fékezési lehetőséget is biztosít, ami kiemelkedő fékezési tulajdonságokat eredményez. A kapcsolási frekvencia széles tartományban állítható (2-16 kHz), a névleges kapcsolási frekvencia 4 kHz.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11M2WS - frekvenciaváltó, 1,1kW, 1f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP65, szakaszoló kapcsolóval műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Termék típusa: Változtatható fordulatszámú hajtás
Alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Szakaszoló kapcsolóval
Kivitel: Tokozott
Szerelési mód: Falra szerelhető
IP védettség: IP65
Villamos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10%
Névleges kimeneti áram: 6,9 A
Motorteljesítmény: 1,1 kW nehézüzemi terheléshez
Motorteljesítmény LE: 1,5 LE
EMC szűrő: C2 osztályú EMC szűrő beépítve
Vonali áram: 13,7 A 200 V-on (nehéz üzem)
Maximum bemeneti áram: 13,7 A
Maximum kimeneti feszültség: 240 V
Látszólagos teljesítmény: 2,8 kVA 240 V-on (nehéz üzem)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz
Relatív szimmetrikus hálózati frekvencia tűrés: 5%
Várható vonali Isc: 1 kA
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható
Vezérlés és szabályozás
Kommunikációs portprotokoll: Modbus soros, CANopen
Diszkrét bemenet száma: 7
Diszkrét bemenet típusa: STO biztonsági nyomatéklekapcsolás, 24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm, DI1...DI6 logikai bemenetek, DI5 impulzus bemenetként programozható
Analóg bemenet száma: 3
Analóg kimenet száma: 1
Relékimenet típusa: R1A, R1B, R1C, R2A, R2C konfigurálható relé logika
Motor vezérlési módok
Szinkronmotor vezérlési profil: Érzékelő nélküli vektorvezérlés
4 kvadránsos működés lehetséges: Igen
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO): Igen
Safe Stop 1 (SS1): Igen
Safely Limited Speed (SLS): Igen
Védelmek
Mechanikai jellemzők
Szélesség: 250 mm
Magasság: 340 mm
Mélység: 235,0 mm
Nettó tömeg: 7,8 kg
Környezeti feltételek
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Üzemi környezeti hőmérséklet: -10...40 °C derátolás nélkül, 40...60 °C derátolási tényezővel
Tárolási hőmérséklet: -25...70 °C
Termék adatok
Szélesség méret
305 mm
Hosszúság méret
450 mm
Magasság méret
293 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP65
Mélység
235 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V