Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320D15S6C - frekvenciaváltó, 15kW, 3f, 600VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Machine ATV320 sorozatú frekvenciaváltója ideális megoldást kínál komplex gépek vezérléséhez, ahol a pontosság és a megbízhatóság alapvető követelmény. Az ATV320D15S6C egy nagyteljesítményű, 15kW-os, 3 fázisú, kompakt kivitelű frekvenciaváltó, amely 525-600V közötti tápfeszültséggel működik.
Ez a standard változatú, falra szerelhető készülék IP20 védettséggel rendelkezik, így elsősorban száraz, ipari környezetben használható. Az ATV320D15S6C modell 22,0 A névleges kimeneti áramot biztosít, és nehéz üzemi körülmények között is megbízhatóan működik. A készülék sokoldalúságát növeli a számos integrált kommunikációs lehetőség: alapkiépítésben Modbus soros és CANopen protokollokkal rendelkezik, de további kommunikációs modulokkal bővíthető (CANopen, EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP, DeviceNet).
A készülék rendkívül rugalmas be- és kimeneti lehetőségekkel rendelkezik: 7 darab diszkrét bemenet (köztük STO biztonságos nyomatéklekapcsolás funkcióval és impulzus bemenetként programozható DI5-tel), 3 diszkrét kimenet, 3 analóg bemenet különböző konfigurációs lehetőségekkel (feszültség, bipoláris differenciális feszültség, áram), valamint 1 analóg kimenet (szoftveresen konfigurálható feszültség vagy áram). A relés kimenetek (R1A/B/C és R2A/C) konfigurálható logikával és magas elektromos élettartammal (100000 ciklus) rendelkeznek. A maximális kapcsolási áram ellenállásos terhelésnél akár 5A/250VAC is lehet, míg induktív terhelésnél 2A/250VAC értékkel számolhatunk.
Az ATV320D15S6C valódi négy-kvadránsos üzemet tesz lehetővé, és számos motorszabályozási profilt támogat: aszinkron motorokhoz feszültség/frekvencia arány (2 vagy 5 pontos), fluxusvektor-szabályozás érzékelő nélkül, energiatakarékos U/f vagy fluxusvektor-szabályozás. Szinkron motorokhoz érzékelő nélküli vektorszabályozást kínál. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, ami rendkívül széles alkalmazási területet biztosít. A készülék a gyorsítási és lassítási rámpák széles választékát kínálja: lineáris, U, S, egyedi (CUS), rámpaváltás, gyorsítás/lassítás automatikus megállítással egyenáramú fékezés révén. A motor csúszáskompenzációja automatikusan működik a terheléstől függetlenül, és 0-300% között állítható.
A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, 4-16 kHz tartományban derating faktorral. A névleges kapcsolási frekvencia 4 kHz. A készülék beépített fékchopper-rel rendelkezik, és egyenáramú fékezéssel képes a motor leállítására. Biztonsági funkciók terén kiemelkedő: támogatja a biztonságos nyomatéklekapcsolást (STO), a biztonságos leállítás 1 (SS1) és a biztonságosan korlátozott sebesség (SLS) funkciókat is. Túláram, fáziskiesés, túlmelegedés, rövidzárlat és egyéb hibák ellen fejlett védelmi rendszerrel rendelkezik. A készülék méretei: 180 x 330 x 198 mm, nettó tömege 6,5 kg, és akár 170-200%-os átmeneti túlnyomatékot is képes kezelni.
Altivar Machine ATV320 - ATV320D15S6C műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Kompakt
Szerelési mód: Falra szerelhető
Kommunikációs protokoll: Modbus soros, CANopen
Villamos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 525...600 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 22,0 A
Motorteljesítmény: 15,0 kW (nehéz üzem)
Motorteljesítmény: 20 LE
EMC szűrő: Nincs
IP védettség: IP20
I/O jellemzők
Diszkrét bemenetek száma: 7
Diszkrét bemenet típusok: STO biztonságos nyomatéklekapcsolás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC, 30 V), DI5 programozható impulzus bemenetként (0...30 kHz, 24 V DC, 30 V)
Diszkrét kimenetek száma: 3
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusok: AI1 feszültség: 0...10 V DC (impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit), AI2 bipoláris differenciális feszültség: +/- 10 V DC (impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit), AI3 áram: 0...20 mA (vagy 4-20 mA, konfigurálható, impedancia: 250 Ohm, felbontás 10 bit)
Analóg kimenetek száma: 1
Teljesítmény jellemzők
4 kvadránsos működés: Igen
Szinkron motor vezérlési profil: Érzékelő nélküli vektorszabályozás
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (4...16 kHz derating faktorral)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezés leállításig: Egyenáramú befecskendezéssel
Beépített fékchopper: Igen
Védelmi funkciók
Mechanikai jellemzők
Méretek (Sz x Ma x Mé): 180 x 330 x 198,0 mm
Nettó tömeg: 6,5 kg
Átmeneti túlnyomaték: 170...200% a névleges motornyomaték százalékában
Környezeti feltételek
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Termék adatok
Szélesség méret
253 mm
Hosszúság méret
419 mm
Magasság méret
222 mm
Mélység
198 mm
Max. kimeneti feszültség
600 V