Schneider Electric Altivar Easy 610 - ATV610D55N4 - frekvenciaváltó, 3f, 400V, 55kW, IP20
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Easy Altivar 610 termékcsaládba tartozó ATV610D55N4 frekvenciaváltó egy sokoldalú, nagy teljesítményű eszköz, amelyet kifejezetten ventilátorok, szivattyúk, kompresszorok és szállítószalagok vezérlésére terveztek. Ez az IP20 védettségi fokozattal rendelkező változat 55 kW-os teljesítményt biztosít normál üzemmódban, illetve 45 kW-ot nagy terhelés esetén, amely megfelel 75, illetve 60 lóerőnek.
A készülék széleskörű alkalmazási lehetőségeket kínál, hiszen egyaránt alkalmas aszinkron és szinkron motorok működtetésére. A frekvenciaváltó 380-460 V közötti háromfázisú tápfeszültséggel üzemel, és 50-60 Hz-es hálózati frekvenciával kompatibilis. Normál üzemmódban 380 V-on 111,5 A, 460 V-on pedig 99,7 A áramfelvétellel működik. Nagy terhelés esetén az értékek 95,9 A (380 V), illetve 84,0 A (460 V). Az eszköz tartósan 120 A kimeneti áramot képes biztosítani 2,5 kHz-es kapcsolási frekvencián normál üzemmódban, illetve 88 A-t nagy terhelésnél. Átmenetileg, 60 másodpercig mindkét üzemmódban 132 A áramerősség is megengedett.
Az ATV610D55N4 kiemelkedő motorvezérlési tulajdonságokkal rendelkezik, többek között optimalizált nyomaték üzemmóddal, valamint állandó és változó nyomaték szabályozási lehetőségekkel. A kimeneti frekvencia tartománya rendkívül széles, 0,1-500 Hz között állítható, ami széleskörű sebességszabályozást tesz lehetővé. A névleges kapcsolási frekvencia 2,5 kHz, de ez 1-8 kHz között módosítható. A készülék 16 előre beállított sebességfokozatot támogat, így különböző alkalmazási helyzetekhez rugalmasan adaptálható.
A frekvenciaváltó kommunikációs képességei is fejlettek, alapértelmezetten Modbus soros protokollal rendelkezik, de az A foglalatba helyezhető kártyákkal bővíthető Profibus DP V1 kompatibilitással, illetve digitális vagy analóg I/O bővítőkártyával vagy relékimenet kártyával. A berendezés részletes védelmi funkciókat kínál, többek között túlterhelés, túlmelegedés, rövidzárlat, fáziskiesés ellen, mind a motor, mind a hajtás védelmére. A készülék méretei: 290 mm szélesség, 762 mm magasság (EMC lemezzel 922 mm) és 323 mm mélység. Az eszköz széleskörű környezeti feltételek között használható: -15...45 °C között derating nélkül, 45...60 °C között pedig teljesítménycsökkentéssel. A frekvenciaváltó 1000 m tengerszint feletti magasságig teljes teljesítménnyel üzemeltethető, e fölött pedig 4800 m-ig használható 100 méterenként 1% teljesítménycsökkentéssel.
Schneider Electric Altivar Easy 610 - ATV610D55N4 műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Easy Altivar 610
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Specifikus alkalmazás: Ventilátor, szivattyú, kompresszor, szállítószalag
Eszköz rövid neve: ATV610
Változat: Standard verzió
Felhasználási terület: Aszinkron motorok, szinkron motorok
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
EMC szűrő: Beépített, megfelel az IEC 61800-3 C3 kategóriának 50 m-ig
IP védettség: IP20
Hűtés típusa: Kényszerített légáramlás
Villamos jellemzők
Tápfeszültség frekvenciája: 50...60 Hz +/-5 %
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség [Us]: 380...460 V - 15...10 %
Motor teljesítmény kW: 55 kW normál terhelésnél, 45 kW nagy terhelésnél
Motor teljesítmény LE: 75 LE normál terhelésnél, 60 LE nagy terhelésnél
Hálózati áram: 111,5 A 380 V-on (normál terhelés), 99,7 A 460 V-on (normál terhelés), 95,9 A 380 V-on (nagy terhelés), 84,0 A 460 V-on (nagy terhelés)
Hálózat prospektív Isc: 22 kA
Látszólagos teljesítmény: 79,5 kVA 460 V-on (normál terhelés), 66,9 kVA 460 V-on (nagy terhelés)
Folyamatos kimeneti áram: 88 A 2,5 kHz-en nagy terhelésnél, 120 A 2,5 kHz-en normál terhelésnél
Maximum tranziens áram: 132 A 60 másodpercig (nagy terhelés), 132 A 60 másodpercig (normál terhelés)
Szabályozási és vezérlési jellemzők
Kimeneti frekvencia: 0,1...500 Hz
Névleges kapcsolási frekvencia: 2,5 kHz
Kapcsolási frekvencia: 1...8 kHz állítható
Előre beállított sebességek száma: 16 előre beállított sebesség
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros
Fizikai jellemzők és csatlakozások
Szélesség: 290 mm
Magasság: 762 mm, 922 mm EMC lemezzel
Mélység: 323 mm
Csatlakozó típusa: 1 RJ45 (a távoli grafikus terminálon) Modbus soros kapcsolathoz
Környezeti jellemzők
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...70 °C
Relatív páratartalom: 5...95 % kondenzáció nélkül, IEC 60068-2-3 szerint
Szabványok: IEC 61800-3, 2-es környezet C3 kategória IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 60721-3
Szélesség méret
590 mm
Hosszúság méret
870 mm
Magasság méret
470 mm
Mélység
323 mm
Max. kimeneti feszültség
415 V