Schneider Electric Altivar Easy 610 - ATV610D30N4 - frekvenciaváltó, 3f, 400V, 30kW, IP20
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Easy Altivar 610 (ATV610D30N4) egy nagy teljesítményű, 30kW-os frekvenciaváltó, amely kifejezetten ventilátorok, szivattyúk, kompresszorok és szállítószalagok optimális vezérlésére lett kifejlesztve. Ez a cabinet mount kivitelű, IP20 védettségi fokozattal rendelkező készülék tökéletes választás olyan ipari környezetben, ahol a megbízhatóság és a sokoldalúság elsődleges szempont.
A frekvenciaváltó 380-460V közötti háromfázisú tápfeszültséggel működik, és két terhelési üzemmódban használható: normál terhelésnél 30kW (40LE) teljesítményt, míg nehéz terhelésnél 22kW (30LE) teljesítményt biztosít. A beépített EMC szűrő az IEC 61800-3 szabvány C3 kategóriájának megfelelően 50 méteres vezetékek esetén is hatékony védelmet nyújt. A készülék kényszerített konvekciós hűtéssel rendelkezik, így biztosítva az optimális működést még magasabb környezeti hőmérséklet esetén is.
A normál üzemi áramfelvétel 380V-nál 62,5A, 460V-nál 55,8A, míg nehéz üzemmódban 380V-nál 49,7A, 460V-nál pedig 42,5A. A frekvenciaváltó maximális tranziens árama normál terhelésnél 67,7A, nehéz terhelésnél pedig 69,5A, mindkét esetben 60 másodpercig. A készülék kimeneti frekvenciatartománya rendkívül széles, 0,1-től 500 Hz-ig terjed, és 16 előre beállított sebesség programozható be, ami rugalmas alkalmazhatóságot biztosít különböző ipari folyamatokban.
Az Easy Altivar 610 különösen sokoldalú az aszinkron motor vezérlési profiljait tekintve, támogatja a változó nyomatékot, az állandó nyomatékot, valamint az optimalizált nyomaték üzemmódot is. A névleges kapcsolási frekvencia 4 kHz, de ez 2-12 kHz között állítható, így lehetőséget adva a zajtalan működésre vagy a hatékonyság maximalizálására. A kommunikációs lehetőségek közül alapfelszereltségként Modbus soros kapcsolattal rendelkezik, de az A foglalatba opcionálisan behelyezhető Profibus DP V1 kártya, digitális vagy analóg I/O bővítőkártya, illetve relékimenet kártya is, tovább növelve a rendszer rugalmasságát. A készülék méretei: szélesség 226 mm, magasság 613 mm (EMC lemezzel 706 mm), mélység 271 mm, nettó tömege 25,5 kg. Az üzemeltetés szempontjából fontos, hogy a készülék megfelelő hűtése érdekében függőleges helyzetben, a megadott távolságok betartásával kell felszerelni.
Schneider Electric Altivar Easy 610 - ATV610D30N4 - frekvenciaváltó műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Easy Altivar 610
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Felhasználási terület: Ventilátor, szivattyú, kompresszor, szállítószalag
Eszköz rövid neve: ATV610
Változat: Standard verzió
Rendeltetés: Aszinkron motorok, Szinkron motorok
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
EMC szűrő: Beépített, megfelel az IEC 61800-3 C3 kategóriának 50 m-es vezetékhosszal
IP védettségi fokozat: IP20
Hűtés típusa: Kényszerített konvekció
Elektromos jellemzők
Tápfrekvencia: 50...60 Hz +/-5%
Hálózati fázisok száma: 3 fázis
Névleges tápfeszültség: 380...460 V - 15...10%
Motor teljesítmény kW: 30 kW normál terhelésnél, 22 kW nehéz terhelésnél
Motor teljesítmény LE: 40 LE normál terhelésnél, 30 LE nehéz terhelésnél
Hálózati áram: 62,5 A 380 V-nál (normál terhelés), 55,8 A 460 V-nál (normál terhelés), 49,7 A 380 V-nál (nehéz terhelés), 42,5 A 460 V-nál (nehéz terhelés)
Várható hálózati rövidzárlati áram: 22 kA
Látszólagos teljesítmény: 44,5 kVA 460 V-nál (normál terhelés), 33,8 kVA 460 V-nál (nehéz terhelés)
Folyamatos kimeneti áram: 61,5 A 4 kHz-nél normál terhelésnél, 46,3 A 4 kHz-nél nehéz terhelésnél
Maximális tranziens áram: 67,7 A 60 s-ig (normál terhelés), 69,5 A 60 s-ig (nehéz terhelés)
Kimeneti frekvencia: 0,1…500 Hz
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...12 kHz állítható
Előre beállított sebességek száma: 16 előre beállított sebesség
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros
Vezérlési funkciók
Fékezés leállásig: DC injektálással
Védelem
Bemenetek és kimenetek
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 12 bit, AI1, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható áram: 0...20 mA, impedancia: 250 Ohm, felbontás 12 bit, AI2, AI3 szoftveresen konfigurálható hőmérséklet-érzékelő vagy vízszintérzékelő
Digitális bemenetek száma: 6
Digitális bemenet típusa: DI1...DI6 programozható logikai bemenet, 24 V DC (<= 30 V), impedancia: 3,5 kOhm, DI5, DI6 programozható impulzusbemenet: 0…30 kHz, 24 V DC (<= 30 V)
Analóg kimenetek száma: 2
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható áram AQ1, AQ2: 0...20 mA, felbontás 10 bit, Szoftveresen konfigurálható feszültség AQ1, AQ2: 0...10 V DC impedancia 470 Ohm, felbontás 10 bit
Relékimenet száma: 3
Mechanikai jellemzők
Szélesség: 226 mm
Magasság: 613 mm, 706 mm EMC lemezzel
Mélység: 271 mm
Működési helyzet: Függőleges +/- 10 fok
Környezeti jellemzők
Zajszint: 75 dB megfelelve a 86/188/EEC-nek
Teljesítményveszteség: 649 W (kényszerített konvekció) 380 V-nál, 4 kHz kapcsolási frekvencián, 91 W (természetes konvekció) 380 V-nál, 4 kHz kapcsolási frekvencián
Hűtőlevegő térfogata: 240 m3/h
Relatív páratartalom: 5…95% kondenzáció nélkül, IEC 60068-2-3 szerint
Tárolási hőmérséklet: -40…70 °C
Szabványok és megfelelőségek
Szabványok: IEC 61800-3, Environment 2 category C3 IEC 61800-3, IEC 61800-5-1, IEC 60721-3
Jelölés: CE
Termék adatok
Szélesség méret
510 mm
Hosszúság méret
720 mm
Magasság méret
340 mm
Mélység
271 mm
Max. kimeneti feszültség
415 V