Schneider Electric Altivar ATV12 - ATV12P075M2 - frekvenciaváltó, 0,75kW, 1f, 230VAC, Modbus RTU, IP20, hűtőborda nélkül
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar ATV12P075M2 egy kiváló minőségű, 0,75 kW teljesítményű frekvenciaváltó, amely egyszerű gépekhez és alkalmazásokhoz lett kifejlesztve. Ez a kompakt, kabinetbe szerelhető kivitelű eszköz egyfázisú, 200-240 V-os hálózatról működik, és ideális választás kisebb motorok fordulatszám-szabályozására.
A frekvenciaváltó kompakt méretekkel rendelkezik, szélessége 72 mm, magassága 143 mm, mélysége pedig 102,2 mm. Ez a kis méret lehetővé teszi a helytakarékos telepítést szűk helyeken is. A készülék IP20 védettségi fokozattal rendelkezik, ami megfelelő védelmet nyújt a por és az érintés ellen. Az eszközt függőleges helyzetben, +/- 10 fokos tűréssel kell felszerelni az optimális hűtés érdekében.
Az ATV12P075M2 frekvenciaváltó széles üzemi hőmérséklet-tartományban (-10...+40 °C teljesítménycsökkentés nélkül, és +40...+60 °C között teljesítménycsökkentéssel) használható, ami lehetővé teszi a különböző környezeti feltételek melletti alkalmazást. A készülék természetes hűtéssel 44 W teljesítményt disszipál működés közben.
Schneider Electric Altivar ATV12 - ATV12P075M2 - frekvenciaváltó műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar 12
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Egyszerű gépek
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Kommunikációs protokoll: Modbus
Tápfeszültség frekvencia: 50/60 Hz +/- 5 %
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 4,2 A
Motor teljesítmény: 0,75 kW / 1 LE
EMC szűrő: Integrált
IP védettségi fokozat: IP20
Kiegészítő tulajdonságok
Diszkrét bemenetek száma: 4
Diszkrét kimenetek száma: 2
Analóg bemenetek száma: 1
Analóg kimenetek száma: 1
Relékimenetek száma: 1
Fizikai interfész: 2-vezetékes RS485
Csatlakozó típusa: 1 RJ45
Folyamatos kimeneti áram: 4,2 A 4 kHz-en
Hozzáférési módszer: Modbus szerver soros
Frekvenciaváltó kimeneti frekvencia: 0,5...400 Hz
Sebességtartomány: 1...20
Linearitási hiba: +/- 0,3 % a maximális értékhez képest az analóg bemenetnél
Frekvenciafelbontás: Analóg bemenet: 10 bites A/D átalakító, Kijelző egység: 0,1 Hz
Időállandó: 20 ms +/- 1 ms referencia változáshoz
Kommunikációs jellemzők
Átviteli sebesség: 9,6 kbit/s, 19,2 kbit/s, 38,4 kbit/s
Átviteli keret: RTU
Címek száma: 1...247
Adatformátum: 8 bit, konfigurálható páratlan, páros vagy nincs paritás
Motor vezérlési jellemzők
Maximum kimeneti frekvencia: 4 kHz
Gyorsítási és lassítási rámpák: S, U, Lineáris 0-tól 999,9 mp-ig
Motor csúszáskompenzáció: Gyárilag beállított, Állítható
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz teljesítménycsökkentő tényezővel
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezés megállásig: DC injektálással
Elektromos jellemzők
Vonali áram: 10,2 A 100 V-on (erős terhelés), 8,5 A 120 V-on (erős terhelés)
Maximum bemeneti áram: 8,5 A
Maximum kimeneti feszültség: 240 V
Látszólagos teljesítmény: 2,0 kVA 240 V-on (erős terhelés)
Maximum átmeneti áram: 6,3 A 60 másodpercig (erős terhelés), 6,9 A 2 másodpercig (erős terhelés)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz
Relatív szimmetrikus hálózati frekvencia tűrés: 5 %
Várható vonali rövidzárlati áram: 1 kA
Alapterhelési áram nagy túlterhelésnél: 4,2 A
Teljesítmény disszipáció W-ban: Természetes: 44,0 W
Védelmi funkciók
Mechanikai jellemzők
Meghúzási nyomaték: 0,8 Nm
Szigetelés: Elektromos, a teljesítmény és vezérlés között
Mennyiség készletenként: 1 db
Szélesség: 72 mm
Magasság: 143 mm
Mélység: 102,2 mm
Környezeti jellemzők
Működési helyzet: Függőleges +/- 10 fok
Termék tanúsítványok: NOM, CSA, C-Tick, UL, GOST, RCM, KC
Jelölés: CE
Szabványok: UL 508C, UL 618000-5-1, IEC 61800-5-1, IEC 61800-3
Szerelési stílus: Alaplapra
Maximális gyorsulás ütés alatt (működés közben): 150 m/s² 11 ms-nál
Maximális gyorsulás vibrációs terhelés alatt (működés közben): 10 m/s² 13...200 Hz-nél
Maximális elhajlás vibrációs terhelés alatt (működés közben): 1,5 mm 2...13 Hz-nél
Túlfeszültségi kategória: III. osztály
Szabályozási hurok: Állítható PID szabályozó
Zajszint: 0 dB
Szennyezettségi fok: 2
Környezeti hőmérséklet tárolás közben: -25...70 °C
Termék adatok
Szélesség méret
185 mm
Hosszúság méret
195 mm
Magasság méret
115 mm
Mélység
102,2 mm
Max. kimeneti feszültség
230 V