Schneider Electric Altivar ATV12 - ATV12H018M2 - frekvenciaváltó, 0,18kW, 1f, 230VAC, Modbus RTU, IP20
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A frekvenciaváltó teljesítménye 0,18 kW (0,25 lóerő), amely ideális kisebb motorok precíz vezérléséhez. Tápellátása egyfázisú, 200-240 V között működik, -15%/+10% tűréssel, 50/60 Hz-es hálózati frekvencián (±5%). A készülék nominális kimeneti árama 1,4 A, folyamatos üzemben 4 kHz-es kapcsolási frekvenciánál. Az egység maximális kimeneti feszültsége 240 V, míg a maximális kimeneti frekvencia 400 Hz, amely kivételesen széles fordulatszám-tartományt biztosít, 1:20 arányú sebességtartománnyal. Ez különösen hasznos olyan alkalmazásoknál, ahol nagy pontosságú sebességszabályozás szükséges változó terhelési feltételek mellett.
A frekvenciaváltó vezérlési lehetőségei rendkívül sokoldalúak. A készülék 4 digitális bemenetet, 2 digitális kimenetet, 1 analóg bemenetet, 1 analóg kimenetet és 1 relé kimenetet biztosít. Aszinkron motorok vezérléséhez háromféle profilt kínál: feszültség/frekvencia arányt (V/f), érzékelő nélküli fluxusvektoros vezérlést és négyzetes feszültség/frekvencia arányt. Különféle védelmi funkciókkal is fel van szerelve, beleértve a túlfeszültség és alulfeszültség elleni védelmet, a kimeneti fázisok és a föld közötti túláram elleni védelmet, a túlmelegedés elleni védelmet, a motorfázisok közötti rövidzárlat elleni védelmet, a háromfázisú bemenet fázisvesztés elleni védelmet és a termikus motorvédelmet a hajtás által folyamatosan számított I²t értékkel. A készülék méretei kompaktak: szélessége 72 mm, magassága 143 mm, mélysége 102,2 mm, súlya mindössze 0,7 kg.
Schneider Electric Altivar ATV12 - ATV12H018M2 - frekvenciaváltó műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar 12
Terméktípus: Változtatható sebességű hajtás
Alkalmazás: Egyszerű gépek
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Kommunikációs port protokoll: Modbus
Tápfrekvencia: 50/60 Hz +/- 5 %
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 1,4 A
Motor teljesítmény: 0,18 kW / 0,25 LE
EMC szűrő: Beépített
IP védettségi fokozat: IP20
Kiegészítő jellemzők
Diszkrét bemenet: 4
Diszkrét kimenet: 2
Analóg bemenet: 1
Analóg kimenet: 1
Relé kimenet: 1
Fizikai interfész: 2-vezetékes RS 485
Csatlakozó típus: 1 RJ45
Folyamatos kimeneti áram: 1,4 A 4 kHz-en
Hozzáférési módszer: Modbus szerver soros
Frekvenciaváltó kimeneti frekvencia: 0,5...400 Hz
Sebesség tartomány: 1...20
Mintavételi időtartam: 20 ms, tűrés +/- 1 ms logikai bemenetre, 10 ms analóg bemenetre
Linearitási hiba: +/- 0,3 % a maximális értékhez képest az analóg bemenetnél
Frekvencia felbontás: Analóg bemenet: A/D konverter, 10 bit, Kijelző egység: 0,1 Hz
Időállandó: 20 ms +/- 1 ms referencia változásnál
Átviteli jellemzők
Átviteli sebesség: 9,6 kbit/s, 19,2 kbit/s, 38,4 kbit/s
Átviteli keret: RTU
Címek száma: 1...247
Adat formátum: 8 bit, konfigurálható páratlan, páros vagy paritás nélkül
Aszinkron motor vezérlési profil
Feszültség/frekvencia arány (V/f)
Érzékelő nélküli fluxus vektor vezérlés
Négyzetes feszültség/frekvencia arány
Teljesítmény jellemzők
Maximális kimeneti frekvencia: 4 kHz
Gyorsítási és lassítási rámpák: U, Lineáris 0-tól 999,9 s-ig, S
Motor csúszás kompenzáció: Gyárilag beállított, Állítható
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz csökkentési tényezővel
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezés álló helyzetben: Egyenáramú injektálással
Védelmi funkciók
Tápfeszültség túlfeszültség
Tápfeszültség alulfeszültség
Túláram a kimeneti fázisok és a föld között
Túlmelegedés védelem
Rövidzárlat a motorfázisok között
Háromfázisú bemenet fázisvesztés elleni védelem
Termikus motorvédelem a hajtáson keresztül folyamatos I²t számítással
Mechanikai jellemzők
Meghúzási nyomaték: 0,8 N.m
Szigetelés: Elektromos a teljesítmény és a vezérlés között
Mennyiség készletenként: 1 db
Szélesség: 72 mm
Magasság: 143 mm
Mélység: 102,2 mm
Nettó tömeg: 0,7 kg
Környezeti jellemzők
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Terméktanúsítványok: NOM, CSA, C-Tick, UL, GOST, RCM, KC
Jelölés: CE
Szabványok: UL 508C, UL 618000-5-1, IEC 61800-5-1, IEC 61800-3
Szerelési stílus: Alaplapra
Maximális gyorsulás ütés hatására (üzem közben): 150 m/s² 11 ms-nál
Maximális gyorsulás vibrációs terhelés alatt (üzem közben): 10 m/s² 13...200 Hz-nél
Maximális kitérés vibráló terhelés alatt (üzem közben): 1,5 mm 2...13 Hz-nél
Túlfeszültség kategória: III. osztály
Szabályozási hurok: Állítható PID szabályozó
Termék adatok
Szélesség méret
186 mm
Hosszúság méret
195 mm
Magasság méret
115 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
102,2 mm
Max. kimeneti feszültség
230 V