Schneider Electric TeSys D - LC1DT20BD - DC mágneskapcsoló, 20A (AC1) , csavaros csatlakozású, 4Z pólus
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A TeSys Deca LC1DT20BD kontaktor maximális üzemi feszültsége 690 V AC (25...400 Hz frekvenciatartományban) és 300 V DC a teljesítmény áramkörben. A névleges üzemi áram 20 A 60°C alatti hőmérsékleten, maximum 440 V AC feszültség esetén AC-1 alkalmazásban. A vezérlőáramkör 24 V DC feszültséggel működik, és a készülék standard tekerccsel, valamint csavaros csatlakozókapcsokkal van felszerelve, ami megkönnyíti a telepítést és karbantartást.
A készülék kiváló műszaki paraméterekkel rendelkezik: a hagyományos szabad levegőn mérhető termikus áram 20 A a teljesítmény áramkörben és 10 A a jelzőáramkörben (60°C-on). Az Irms névleges bekapcsolási képesség 250 A 440 V-on a teljesítmény áramkörben, valamint 140 A AC és 250 A DC a jelzőáramkörben az IEC 60947 szabványnak megfelelően. A névleges megszakítási képesség szintén 250 A 440 V-on a teljesítmény áramkörben. A készülék kiemelkedő rövidzárlati ellenállóképességet mutat, ami a különböző időtartamú terhelhetőségi értékekben is megmutatkozik: 30 A 10 percig, 61 A 1 percig, 105 A 10 másodpercig, és 210 A 1 másodpercig a teljesítmény áramkörben (40°C-on). A jelzőáramkör szintén jó terhelhetőséget biztosít: 100 A 1 másodpercig, 120 A 500 milliszekundumig, és 140 A 100 milliszekundumig.
A LC1DT20BD kontaktor átlagos impedanciája 2,5 mOhm (20 A, 50 Hz esetén) a teljesítmény áramkörben, a pólusonkénti teljesítményveszteség pedig 1,56 W AC-1 üzemmódban. A készülék szigetelési feszültsége 690 V a teljesítmény áramkörben, és ugyanennyi a jelzőáramkörben is az IEC 60947-4-1 szabványnak megfelelően. A túlfeszültség kategóriája III, szennyezettségi foka 3, a névleges lökőfeszültség-állóság pedig 6 kV az IEC 60947 szerint. A készülék mechanikai élettartama kimagasló, 30 millió kapcsolási ciklus, a vezérlőáramkör pedig egyenáramú standard kivitelű. A tekercs technológiája beépített kétirányú csúcskorlátozó dióda-elnyomó áramkörrel rendelkezik, ami védi a kapcsolódó elektronikus vezérlőáramköröket. A kontaktor 1 NO + 1 NC segédérintkezővel is rendelkezik, amely mechanikusan kapcsolt (IEC 60947-5-1 szerint) és tükörkapcsolat funkcióval is bír (IEC 60947-4-1 szerint). A minimális kapcsolási feszültség 17 V, a minimális kapcsolási áram pedig 5 mA a jelzőáramkörben.
Schneider Electric TeSys Deca LC1DT20BD műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: TeSys Deca
Terméktípus: Kontaktor
Rövid terméknév: LC1D
Kontaktor alkalmazása: Rezisztív terhelés
Elektromos jellemzők
Névleges üzemi feszültség [Ue]: Teljesítmény áramkör: <= 690 V AC 25...400 Hz
Teljesítmény áramkör: <= 300 V DC
Névleges üzemi áram [Ie]: 20 A (60 °C alatt) <= 440 V AC AC-1 esetén a teljesítmény áramkörben
Vezérlőáramkör feszültsége [Uc]: 24 V DC
Kompatibilitási kód: LC1D
Érintkező összetétel: 4 NO
Védőburkolat: Igen
Konvencionális szabad levegőn termikus áram [Ith]: 10 A (60 °C-on) a jelzőáramkörnél
20 A (60 °C-on) a teljesítmény áramkörnél
Irms névleges bekapcsolási képesség: 140 A AC a jelzőáramkörnél az IEC 60947-5-1 szerint
250 A DC a jelzőáramkörnél az IEC 60947-5-1 szerint
250 A 440 V-on a teljesítmény áramkörnél az IEC 60947 szerint
Névleges megszakítási képesség: 250 A 440 V-on a teljesítmény áramkörnél az IEC 60947 szerint
Műszaki jellemzők
Átlagos impedancia: 2,5 mOhm - Ith 20 A 50 Hz a teljesítmény áramkörnél
Teljesítményveszteség pólusonként: 1,56 W AC-1
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: Teljesítmény áramkör: 690 V az IEC 60947-4-1 szerint
Túlfeszültség kategória: III
Szennyezettségi fok: 3
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 6 kV az IEC 60947 szerint
B10d = 20000000 ciklus mechanikai terheléssel az EN/ISO 13849-1 szerint
Mechanikai élettartam: 30 millió ciklus
Üzemeltetési jellemzők
Vezérlőáramkör típusa: DC standard
Tekercs technológia: Beépített kétirányú csúcskorlátozó dióda elnyomó
Bekapcsolási teljesítmény: 5,4 W (20 °C-on)
Tartó teljesítményfelvétel: 5,4 W 20 °C-on
Működési idő: 20 ±20 % ms nyitás
63 ±15 % ms zárás
Időállandó: 28 ms
Maximális működési gyakoriság: 3600 ciklus/óra 60 °C-on
Fizikai jellemzők
Magasság: 85 mm
Szélesség: 45 mm
Mélység: 99 mm
Szerelési támasz: Lap
Sín
IP védettségi fokozat: IP20 előlap az IEC 60529 szerint
Termék adatok
Névleges áram
20 A
Szélesség méret
95 mm
Hosszúság méret
120 mm
Magasság méret
55 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Anyag
acél
Mélység
99 mm